Nieuwe kantoren voor DCS Aanscherping Rookbeleid Brouwerij 's-Hertogenbosch 'S-HERTOGENBOSCH NIEUWS DCS heeft nieuwe kantoren in de Exportloods, gebouw 050, gelegen aan het Exportplein. Hiermee kwam een einde aan een jarenlang verblijf in het oude Poortgebouw. Het geheel kwam tot stand door een prima samenwerking tussen DCS, het Bouwbureau HNS en een ingehuurde aannemer. De reeds bestaande kantoren in de exportloods zijn in korte tijd totaal verbouwd. Muren werden gesloopt zodat er uiteindelijk maar twee van de bestaande muren overbleven. Door het werk in fases uit te voeren kon het werk gewoon doorgaan. Voor de Teamleiders was er een tijdelijk onderkomen gemaakt in een Porto Cabin. DCS is er wel op vooruitgegaan. Het nieuwe kantoor beschikt over 9 vaste werkplekken en 7 'flexplekken'. Bovendien kan de Vergaderruimte ook als flexplek worden gebruikt. Ook de toiletgroepen ondergingen een noodzakelijke renovatie, en voldoen nu weer aan alle hygiëne voorschriften. Uiteraard is bij de verbouwing rekening gehouden met de aanbevelingen uit de Risico Inventarisatie en Evaluatie, over klimaatbeheersing en de lichtsterkte op de werkplek. Met ingang van 1 december neemt de firma Weir uit Venlo het onderhoud aan de pompen in Brouwhuis 4 voor zijn rekening. Na de opstart van Brouwhuis 4 is een risico analyse gemaakt van alle pompen In dit brouwhuis om te bepalen wat het effect is als een pomp het plotseling begeeft. Uit deze FMECA (Failure Mode, Effect Criticality Analysis) studie kwam een gedegen onderhoudsplan om de betrouwbaarheid van deze componenten te garanderen. Ook kon daaruit bepaald worden welke reservedelen we op voorraad moeten houden en welke niet nodig zijn. Na vergelijking tussen diverse aanbieders kwam de firma Weir als best passend bedrijf naar voren om samen met ons, te zorgen dat de pompen in Brouwhuis 4 zo weinig mogelijk ongepland falen. Het contract omvat onder meer: Het uitvoeren van trillingsmetingen om te voorspellen of een pomp op korte termijn zal gaan storen Het uitvoeren van het planmatige onderhoud aan de pompen Het assisteren bij storingen (24 uurs service) Het registeren van alle activiteiten en het verbeteren van de prestaties Het op voorraad nemen van de reservedelen in een consignatieregeling Het functioneren als "primaire" leverancier voor diverse pompmerken. Bij succes wordt in 2006 dit contract geleidelijk uitgebreid met onderhoud aan pompen van andere installaties. Ron Verweij Henk Boley Buiten deze twee uitzonderingen mag dus nergens gerookt worden, dus ook niet op weg van de werkplek naar de Abri's. De leiding ziet toe op handhaving van deze regel. Roken is niet toegestaan op het terrein en in de gebouwen uitgezonderd: de daarvoor aangewezen Abri's het afgesloten rookgedeelte in het Bedrijfsrestaurant Bovenstaande geldt zonder uitzondering voor iedereen op het Brouwerijterrein (werknemers, bezoekers, ingehuurd personeel, etc.) UITGAVE VAN HEINEKEN NEDERLAND In Brouwerij 's-Hertogenbosch Nieuws 07 is al melding gemaakt van de plaatsing van de Abri's op het Brouwerijterrein. Vanaf 1 januari 2006 geldt navolgende regel met betrekking tot het rookbeleid: Servicecontract Pompen Brouwhuis 4

Heineken Brouwerij Nieuws | 2005 | | pagina 5