Alcohol responsibly WEES ALTIJD VOORZICHTIG! Ruud Kampioen Mountainbike Mag ik even uw aandacht. 'S-HERTOGENBOSCH NIEUWS PHI Dus ni< tijdens Dus niet voor of tijdens het werk Een ongeval kan je zo overkomen laat Paul Braam ons zien Beste collegae, Ik schrijf dit stukje aangezien ikzelf slachtoffer ben geworden van een bedrijfsongeval, en ik ironisch genoeg ook in de Safety Health Environment (SHE) werkgroep zitting heb. In het Nederlands is dit Veiligheid, Gezondheid en Milieu; VGM. Hiermee wil ik zeggen dat, ook al ben je erg bezig met gevaren tijdens het werk, je daardoor dan nog niet altijd bewust bent van elk gevaar dat op de loer ligt. De nacht waarin ik mijn bovenbenen verbrandde aan heet water, maakte mij dat dus heel erg duidelijk. Ik ben van nature geen roekeloos persoon, en ga altijd voorzichtig te werk met allerlei zaken. Ik had zelf geconstateerd dat dit water vaak te heet kon zijn, en had 2 weken voor mijn ongeval, tijdens de TCO dag bij de Etima's hiervoor zelfs een WA-label geschreven (achteraf had dit beter een Veiligheids- label kunnen zijn). En toch maakte dit mijzelf echter tot slachtoffer. Ik wil hiermee iedereen waarschuwen. Als je ook maar iets van een mogelijk gevaar ervaart of herkent, je zo snel mogelijk hier actie op onderneemt. En de ontwikkelingen dan zelf volgt. Alleen dan weetje of gevaren snel genoeg weggenomen worden. Ook wil ik via deze weg de collega's bedanken die mij snel en adequaat geholpen hebben. Met in de eerste plaats: Paul van der Vliet, maar ook, Peter Brekelmans, Wim Ley ten en niettemin de Beveilig sbeambte, Harry de Kort, die mij tot na het ziekenhuis heeft bijgestaan. Wat betreft mijn deelname in de SHE-werkgroep zal deze gebeurtenis mijn inzet voor het veiliger maken van onze werkomgeving tot zeker 120% doen stijgen. Paul Braam Beveiliger Ruud Mandingers werd zaterdag 26 november Nederlands Kampioen Mountainbike. Dit kampioenschap voor brandweerlieden en politieagenten, had deelnemers uit heel Nederland. Want naast beveiliger en vrijwillig brandweerman op de Bossche Brouwerij, is Ruud ook lid van de brandweer in Oss. Aan de wedstrijd deden zo'n 150 deelnemers mee die zes keer een zes kilometer lang parcours af moesten leggen. Het parcours begon op de verharde weg en eindigde in een bosrijk gebied met veel stijgingen en modder. Ruud begon als nummer vijf en werkte zich vanaf de derde ronde naar de eerste plaats. Die plek wist hij te behouden. Op het eind fietste hij wat rustiger omdat nummer twee al een eind achterop lag. Het parcours duurde ongeveer anderhalf uur en Ruud was dan ook helemaal 'afgewerkt'. "Het is kort bochtwerk en je bent vrij explosief bezig." Ruud noemt mountainbike een verslaving: "Je wilt je grens verleggen door steeds vaker en sneller te fietsen." Ruud sport al van jongs af aan. Hij begon op twaalfjarige leeftijd met waterpolo en bleef dat doen tot vijf jaar geleden. Ook daar deed hij mee aan wedstrijden. Ongeveer twaalf jaar geleden begon hij bij Heineken 's-Hertogenbosch als 'beveiliger'. Om toch nog iets aan sport te doen fietste hij vanaf zijn woonplaats Oss naar de brouwerij. Daar kwam hij mensen tegen die aan mountainbike deden en die hem uitnodigden 'een keer mee te gaan'. Nu traint hij drie of vier keer per week, en vanaf half april rijdt hij één keer per week in een wedstrijd. In BHN leest u weinig of niets over de werknemers van contractors. Maar voor Antoon Mekes van de firma Starren maken we graag een uitzondering. Het komt tenslotte niet vaak voor dat iemand 30 jaar bij Heineken werkt zonder Heineken medewerker te zijn. Op 1 december jl. viel de laatste werkdag van Antoon voor de firma Starren bij Heineken. Hiermee kwam een eind aan een periode van zo'n 30 jaar waarin Antoon steeds de weg naar Heineken vond. Eerst 4 jaar bij de firma Dassen en later bij de firma Starren, die ontstond uit een initiatief van een groep medewerkers van Dassen. Antoon heeft bij Starren zo'n 26 jaar gewerkt als montageleider. Veel van zijn nieuwe vrije tijd gaat hij gebruiken voor zijn grote hobby: berg wandelen. Antoon is een vervent bergwandelaar. Geen uren, maar dagen achter elkaar in de bergen. Tochten maken van hut naar hut. Nieuw op zijn programma is het wandelen in de sneeuw op zeer grote hoogte. Antoon, bedankt voor de prettige samenwerking en succes in de sneeuw. Team Beveiliging U ziet het er niet aan af maar de BHN die u leest is een jubileum nummer. Als Tante Post haar werk goed gedaan heeft gedaan dan hebt u Brouwerij 's-Hertogenbosch Nieuws 08 op donderdag 8 december 2006, precies tien jaar na het verschijnen van de 'oer' Brouwerij Nieuws 01 in de bus gekregen. Er is veel veranderd in die tien jaar. Het uiterlijk veranderde van een op gerecycled papier gedrukt low budget blad in een gestroomlijnd magazine. Wat hetzelfde bleef zijn de onderwerpen: het wel en wee van de Bossche Brouwerij en haar 'bewoners'. Hopelijk blijft dat ook zo in de toekomst. Want het is nog steeds de intentie van BHN het nieuwsblad te zijn voor de Bossche vestiging. Herman Ubbink zei bij het begin van het blad: "Het lukt je nooit om iedere twee weken een blad vol te krijgen!" Hij had het mis. Dankzij een groep betrokken redacteuren en correspondenten is BN tien jaar geleden tot leven gekomen. Nog steeds wordt het huidige BHN voor een groot deel gevoed door de bijdragen van collega's die de tijd en moeite nemen om u te vertellen over zaken en gebeurtenissen die op hun werkplek plaatsvinden. Ik wil dan ook alle mensen die ooit meewerkten aan BN, en nu BHN, hiervoor bedanken. Zonder jullie was er nooit een blad geweest. Gerrit Sman Hoofdredacteur Manusje van Alles van BHN Antoon Mekes wandelt de deur uit UITGAVE VAN HEINEKEN NEDERLAND

Heineken Brouwerij Nieuws | 2005 | | pagina 4