EET GEZOND EN BEWEEG MEER! Bart Schoenmakers 37 1/2 jaar in de 'Lagerkelder' [T| 'S-HERTOGENBOSCH NIEUWS mengde SA 22e Zevenheuvelenloop Op 2 januari 2006 start het programma 'Gezond Eten, Meer Bewegen'. De Projectgroep 'Gezond Leven' roept alle Bossche Heineken medewerkers op de strijd aan te gaan tegen overgewicht en voor een betere algemene gezondheid. Nederlanders eten te veel en te vet. Uit onderzoek blijkt dat 44 procent van alle mannen en 30 procent van alle vrouwen te zwaar is. En overgewicht verhoogt de kans op o.a. hart- en vaatziekten, diabetes, hoge bloeddruk en bepaalde soorten kanker. Project 'Gezond Leven' Gezondheid is belangrijk voor jezelf en de samenleving. Onder 'gezondheid' verstaan we datje lichamelijk, geestelijk en sociaal kan functioneren in die samenleving. Preventie gaat dan ook niet alleen over het voorkomen van ziekte, maar ook over het bevorderen van een gezonde leefstijl. Daarbij willen we helpen met het project 'Gezond Leven'. De oproep In het kader van 'Gezond Leven' roepen wij alle Bossche Heineken medewerkers op deel te nemen aan 'Gezond Eten, Meer Bewegen', een zes maanden durend programma tegen overgewicht en voor een betere algemene gezondheid. Het 'Gezond Eten, Meer Bewegen' plan Medewerkers melden zich individueel of per groep aan bij de afdeling P&O via i.t.a.van. hooft@heineken.nl of telefonisch op het doorkiesnummer 9601. Er worden teams gevormd, van 6 personen. Het 'Gezond Eten, Meer Bewegen' programma begint met een individuele test bij Fitland, waarbij o.a. bloeddruk, gewicht, vetpercentage, buikomvang, conditie en kracht worden gemeten. Na zes maanden van gezond eten en regelmatig bewegen, wordt nogmaals deze test afgenomen. Voor deelname aan de test is het niet noodzakelijk om een lidmaatschap bij Fitland te hebben. Het doel is om de score op bovengenoemde onderdelen, die in de testen worden gemeten, in zes maanden tijd zoveel mogelijk te verbeteren. Het team dat uiteindelijk het beste resultaat heeft geboekt op bovenstaande onderdelen, wordt winnaar in deze gezonde strijd. Iedereen kan meedoen! Wanneer bijvoorbeeld je Body Mass Index al goed is, kun je nog steeds scoren op de andere onderdelen. We hopen, en verwachten eigenlijk ook, dat vrijwel iedereen deelneemt aan 'Gezond Eten, Meer Bewegen'. Als er door voldoende deelname een echte competitie ontstaan is, winnen de deelnemers uit het best scorende team een reis naar een Europese stad. Welke stad dat wordt leest u in BHN 'ergens' in januari 2006. 18,5 - 24,9 gezond gewicht, houden zo. Als Heineken 's-Hertogenbosch waren we ook dit jaar weer present bij de Zevenheuvelenloop te Nijmegen. Met liefst 2 volle teams. Twintig enthousiaste deelnemers met maanden looptraining achter de rug, die deze zondag een gezellige en sportieve dag wilden maken. En dat is gelukt! Gewoon effe die 15 kilometer afrennen in de groep van ruim 21 duizend al even enthousiaste mensen. Het loopweer was fantastisch, misschien wat koud voor de toeschouwers, maar de renners hadden hier geen last van... als je tenminste een beetje op tijd kon starten. De laatste deelnemers waren namelijk nog niet vertrokken, toen nummer 1 al over de finishlijn racete! Maar als bedrijventeams maakten wij zeker een goede indruk, van het totaal aantal deelnemende teams van 609, finishte team 1 als 32e en team 2 op de 261e plaats. Voorwaar niet slecht. Wij hebben genoten van dit evenement! "Als je als leidinggevende na een lange afwezigheid net weer aan het werk bent zijn er gelukkig collega's die je af en toe herinneren aan bepaalde gebeurtenissen!" Zo begon Anita Roijmans haar toespraak voor Bart Schoenmakers die dinsdag 29 november precies 371/2 jaar in dienst was van de Bossche Brouwerij. Een dienstverband met een omvang waar we met zijn allen wel even bij stil mogen staan. Anita vertelde dat Bart zijn werk doet op een manier die iedereen wel kan waarderen. Hij regelt alles op zijn eigen manier: rustig en onopvallend. Bart geeft aan dat dit vroeger wel eens anders was, maar toen had je ook nog ploegen zo groot als nu de hele afdeling. Op 18 jarige leeftijd begon Bart in de lagerkelder. Iedereen kent die nog wel: de kelder boven de grond. Dat Bart niet zo van veranderen houdt is ons wel duidelijk, want buiten zijn al genoemde dienstverband heeft hij zijn hele loopbaan, op enkele korte uitstapjes naar de ziederij en de gistkelder na, op dezelfde afdeling gewerkt. "Er is in de loop van jaren veel veranderd" zo zegt hij "Maar ik heb nog altijd plezier in mijn werk!" Een hapje en een drankje ontbraken natuurlijk niet en samen met de aanwezige collega's was er natuurlijk ook de bekende terugblik. Maar dat gaan we op een andere locatie nog wel eens even overdoen. Bart, wij hebben geen probleem om je nog jaren als collega te behouden. De volgende stap is 'op naar de 40 jaar'. Wij schrijven dan nog wel een stuk in dit blad. De ruimte in het Brouwerij 's-Hertogenbosch Nieuws 75, is al gereserveerd! Projectgroep Gezond Leven Er zijn eenvoudige manieren om een idee te krijgen of je gewicht gezond is. Met behulp van een meetlint kun je de middelomtrek gemakkelijk meten. Bij mannen mag de omtrek maximaal 102 cm bedragen. Bij vrouwen is dit maximaal 88 cm. Daarnaast kun je meten of je overgewicht hebt aan de hand van de Body Mass Index (BMI. De BMI wordt als volgt berekend: BMI lichaamsgewicht in kg lengte in meter in het kwadraat Een voorbeeld: Gewicht 80 kg Lengte 1,72 m Lengte in het kwadraat 1,72 X 1,72 2,96 BMI 80/2,96 BMI 27,03 Er zijn een viertal categorieën om het cijfer te interpreteren. BMI onder de 18,5 betekent ondergewicht. 25 - 29,9 overgewicht 30 - 39,9 zwaarlijvigheid. Voor een gezond gewicht zou je circa 10 kg. moeten afvallen. Bij een BMI boven de 40 loopt je gezondheid zelfs gevaar. Collega's Afdeling Filtratie UITGAVE VAN HEINEKEN NEDERLAND

Heineken Brouwerij Nieuws | 2005 | | pagina 3