CLUBNIEUWS No. 7 DECEMBER 1945. Alles was verloren, vooral in de oogen van onzen voorzitter. Hij was uitgestreden en kon het werkwoord voetballen niet meer hoor en. Tragisch was werkelijk het vooruitzicht, dat da leden van ons bestuur bij het jubileumfeest handjes moesten drukken van feliciteeren de officials van zuster-vereeniging e.d., die met nau welijks verholen medelijden over koetjes en kalfjes zouden moeten praten om ons bestuur niet in verlegen heid te brengen. De lof der sport en der sportclub zou in de tooneel- voorsteiling bezongen worden, hetgeen echter bij de Insiders een wrang bijsmaakje zou hebben. Erger nog: Van een werkelijk feest zou geen sprake kunnen zijn, terwijl er een doode opgebaard standi En nu het onberekenbare, het grillige; De betreffende bijeenkomst was slecht bezocht, maar het was of de toenemende moedeloosheid van onzen Pé, bij de jongeren onder ons een laaiende bezieling teweeg bracht om alsnog in de competitie te voetballen, zander de afvallige"sterrcn" al zouden we eiken wedstrijd verliezen. De eer van onze sportclub sou gered zijn; wij zouden op het feest kunnen lachen! Ongeloovig en niet zonder ironie kreeg dén van hen, Jan Sluytervan den voorzitter de vrijheid -het maar eens te probeeren. Het werd aangenomen. {t Wisselen van on ze blikken hadden de balzemende woorden;"Je kunt op mij rekenen" overbodig gemaakt. Dat was op 27 November! Op 28 November, 2 dagen voor dat de termijn verviel, deed Marinus aangifte van onzen wensch bij den Bond. Zeventien menschen, waarvan wij enkelen nog juist, voordat ze naar een andere vereeni- ging waren overgeschreven, bereikten, gaven zich spon taan op. Er zijn vaders bij van groote kinderen, maar - het is een stel, die den daad bij het woord zal voegen! - Laten we de afvalligen niet te hard vallen. Er zijn din gen in de sportclub geweest, waaruit ze zeer gemakkelijk een foutieve conclusie konden trekken. Laat echter het ge en" nü gebeurd is een aansporing voor ze zijn om zich t.s.t.weer bij ons te voegen. Ze zullen dan iioodig worden om de ouder wordende kern te vervan gen. Op 29 November loopen we elkaar grinnekend voorbij en zien 's avonds onze voetbalspullen na. Een beter cadeautje'hadden we geloof ik niet voor onze jubilarissen kunnen bedenken. G.

Sportclub H.B.M. Clubnieuws | 1945 | | pagina 7