Zevende Serie No.l. H.B.M.CLUBNIEUWS September 194-1. REGMVACANTIE Krijgt iedereen het weer, dat hij verdient? 't Is heel triestig, als het zoo regent.in je vacantie. Ik kan veel hebben. De zon kan niet altijd schij nen en ik wensch ook niet het onder ste uit de kan. Maar ook niet het on derste uit de regenkan] Ik hou van variaties regen - zonneschijn - zon neschijn - regen.Maar ik hou niet van een veertien dagen durende vari atie op één themas op het thema re gen. Daar kan zelfs mijn lankmoedig gestel niet tegea. Hoe interessant die variaties op zichzelf ook mogen zijns Ik heb re gens gezien, die als domme druppels water, zoo rechttoe, rechtaan uit den hemel kwamen vallen; ik heb ook regens in wilde vlagen over akelig natte, grijze rivieren zien zwiepen; ik heb gefietst in motregentjes ',!die zoo erg niet waren", totdat mijn broekspijpen als klamme, vor meloos gekreukelde lappen om mijn boenen zwabberden ik heb onder af dakjes staan kijken naar regens, die pokkeputjes teekenden in de plassen en naar andere regens, die poppetjes lieten dansen op straat.... Ik heb in mijn ontembare zucht naar vacantievermaak onder het eene afdakje takjes in de goot gegooid, om die er bij het volgende afdakje - stroomafwaarts - weer uit te visschen Ik heb behalve onder afdakjes nog ge scholen ondor hooge hoornen, totdat die door begonnen te druppelen. Ik heb ook beschutting gezocht in het struikgewas, waar je behalve nat nog vies werd bovendien. Ik heb plassen veroorzaakt onder do kapstokken van tallooze boerenge- lagkamers. Ik heb deftig gerokte obers misprijzend zien kijken naar mijn verregend uiterlijk en ik heb mij in oneindige variaties van mee warigheid hooren toevoegen; "Wadde— weer, hë?"totdat ik er helsch van werd en tegen iedereen ging zeggen, dat dat nu juist het weer was, waar ik zoo gek op was Ook was het zielig, dat ik met strenge matigheidsvoornemens van huis ben gegaan en tenslotte het verwijt moest hooren, dat ik in mijn natte baloorigheid de dranken-dis tributie saboteerde] Toen heb ik surrogaat-koffie, surrogaat-thee en surrogaat-limonade gedronken, maar dat was als water en ik kon geen wa ter meer zien. In mijn intens ver langen naar een droog plekje ben ik toen voor het eerst sinds langen tijd in een bioscoop gekropen, waar men de kieschheid had mij eon film voor te draaien over de natte moeson op Malakka. Ik deed, verbeten over zooveel ironie des noodlots, mijn oogen dicht en tastte bij gebrek aan andere bezigheid in het donker mijn klamme beenen, mijn eigen beenen, af, op zoek naar de eerste symptomen van de rheumatiek, die mij na zoo veel vochts onherroepelijk te wach ten stond. s Avonds ontdekte ik be halve de rheumatiek ook nog een ver dachte verkoudheids-kriebeling in mijn keel. Een goed toerist behoort op alios gewapend te zijn, doch naar mijn Wybertjes zoekend in de wijde uimte van mijn fietstasch, vond ik niet anders dan een doosje anti-zonne- brand-crême. En dat doosje was het, dat de buurvrouw van de overkant in haar kamer vond, toen ze, opgeschrikt door het gerinkel van haar brekende ven sterruit, naar boven snelde om te zien, welke ramp er was geschied. Zelfbeheersching? Er zijn tenslotte grenzen! vdz TE KOOP GEVRAAGD Ten'behoeve van nieuwe sportbeoefenaars vragen wij gebruikt VOETBAL- EN SCHERM-MATERIAAL Aanbiedingen met prijsopgave aan den Secretaris.

Sportclub H.B.M. Clubnieuws | 1941 | | pagina 4