CLUBNIEUWS Beschermheerens Dr.H.P.Heineken Mr. D.U.Stikker van do SPORTCLUB "H. B. M." Ongp-riffa t 1 Maart 1920 Red. en Adm. J. v.d.Zwaai Zocherstraat 5S Amsterdam Zevende SerÊ No.l Septe mber 199-1 GEEF SPORT-CLUBBLADEN MEIER Zevende serie, eerste, tevens laatste nummer (althans voorloopig). Voor de zevende serie, den ze venden jaargang van ons clubblad hadden wij aanvankelijk vrij dries te plannen. Wij wilden het formaat wijzigen, er zou een nette omslag om komen, kortom, het zou bedriege- lijk op een echt sportblaadje gaan lijken. De papierschaarschte had ons echter reeds van de plannen doen afzien en thans maakt de beschik king van den Commissaris voor niet- commercieele vereenigingenwaarbij de uitgifte van sport-vereenigingsbla- den met ingang van 15 September a.s. wordt verboden, het verschijnen van ons blaadje in de naaste toekomst ge heel onmogelijk. Dit is dus voorloopig het laatste H.B.M.-clubnieuws. In zijn zes jarig bestaan hebben wij ons krantje leeren waardeuren als een uiterst nut tig contactorgaan tusschen onzegleden. De club heeft er ongetwijfeld wèl bij gevaren. Moge de onderbreking in het verschijnen van ons krantje van kor ten duur zijn.® Red. VOETBALTWEE H.B.M. - ELFTi Ons beroep op de oude en nieuwe voetballers, gedaan in het vorige clubblad, is op prachtige wijze beantwoord. Vrijwel alle "oude" spelers gaven zich spontaan op en waar ook nog eenige nieuwe krach ten zich meldden, hebben wij de stap gewaagd en voor het eerst in de 22-jarige sportclub-geschiedenis ingeschreven met 2 elftallen, Inderdaad is dit een groote stap. Want het is een koud kunst je om voor een competitie in te schrijven, maar wanneer wij dat ge daan hebben, hebben wij ook de mo- reele verplichting op ons genomen om>#die competitie behoorlijk te beëindigen. Behoorlijk, d.w.z. zonder 5-0 w.n.o., zonder wedstrij den met 8 man, zonder gesukkel met uitstel en al die narigheden meer. Wij willen, ook met twee elftallen, de reputatie van de vereeniging, die altijd voltallig present is, hooghouden. Dat kan® Wij beschikken daar toe over voldoende spelers en re serves. En vooral, wij beschikken daartoe over de voortreffelijke EEN herinneringen aan vorige seizoenen, herinneringen, die iederen speler weer doen verlangen naar "zijn" Za terdagmiddag. Die herinneringen zijns het prettige, ongedwongen samenzijn, de sportieve, enthousiaste wedstrij den, de vroolijkegemoedelijke stem ming, die door geen nederlaag kon worden gedrukt. Die sfeer, die met ons meetrok naar Plaatijzerweg en Amstelveen, naar den Velserweg en n naar de binnenlanden van Amsterdam- Noord, die sfeer is de beste garan tie voor een goed verloop van onze competitie, van onze competities. Daarvoor zijn geen kampioenschappen noodzakelijk, al zijn ze geenszins uitgesloten en al zullen wij ervoor vechten. Noodzakelijk is, dat beide elftallen doordrongen zijn van de goede H.B.M.-opvattingen van sporti viteit en vriendschap, of, zooals ons nieuwe clublied het zegt, van sport en levenslust. De resultaten komen dan van zelf, want ook daar heb ben wij het geschikte materiaal voori H.B.M. I en II, gij weet, wat er van U wordt verwacht. Doet Uw bestJ

Sportclub H.B.M. Clubnieuws | 1941 | | pagina 2