Zesde Serie, No,10 H-BM-CLUBNIEUWS Juli/Augustus 19^1 M.O.boekhouden ging studeeren. Hij voegde daaraan toe, dat hij tevens de voetbalclub zou afschrijven,, Ik stond even perplex. Mijn gedachten gingen naar een juist in die dagen verschenen courantenbericht, dat gewag maakte van het overlijden van Dr.Edu Snethlage, bekend chirurg te Medan en eens de beste Nederland- sche voorhoedespeler., In dit bericht stond o.m. vermeld., dat de overlede ne vaak had gezegd, hoeveel hij in zijn leven aan de sport de danken had gehad Ik dacht eveneens aan Prof. Dr.Otten van dezelfde voetbalclub als Dr.Snethlagedie ook herhaalde lijk in het Nederlandsch elftal uit kwam. Prof.Otten is thans de groote pestbestrijdert in Indie,. Ik dacht aan den huidigen leider van een der grote rijksbureaux, een man, die aan het hoofd staat van een geweldige organisatie en die herhaaldelijk verklaart, dat de sport voor zijn carrière van groote beteekenis is geweest» En nu gaat een jongen bij ons de sport verlaten om te studee ren. Het is nu al de derde keer, dat ik dit in een betrekkelijk korten tijd in Kennemerland meemaak en daar om grijp ik naar de pen. Het geval laat mij niet met rust, omdat ik weet, v/elke ernstige fout hier be gaan wordt, Ik zou hierover allerlei theo retische beschouwingen kunnen geven, maar die zuilen, meen ik, toch niet overtuigend zijn. Ik verwacht, dat men eerder tot inzicht komt, als men de ervaring van een ander hoort. En daarom zal ik hier over mijzelf schrij ven, want de resultaten, die ik be reikt heb, geven mij recht tot spre ken. Ik doe dit volkomen tegen mij zin, want het lijkt op bluf, .ver zich zelf te schrijven, vooral als men in zekeren zip succes heeft gehad. Maar ik moet het wel doen, omdat ik de zelfde loopbaan heb afgelegd, als zich thans voorneemt en toch veel aan sport gedaan heb* De acte M.O.Boekhouden heb BLIJFT 'S ZATERDAG-S NIET THUIS l VOETBAUE BIJ DE H*B.M. I ik gehaald en bovendien de acte M.O, Staatshuishoudkunde en het volledige accountantsdiploma, dat circa acht examens insluit. En ik heb gestudeerd onder omstandigheden, die heel wat moeilijker waren, dan die voor de tegenwoordige jongelui gelden.. Mijn kantooruren waren van 9 tot half 5 on bovendien driemaal in de week des avonds van 7 "tot half tien, hetgeen vaak half elf werd. Later werden de kantooruren wel wat gunstiger, maar zij bleven toch zeer lang en overwerk kwam ge regeld voore Maar ondanks mijn langen arbeidstijd en mijn uitgebreide stu die heb ik mij steeds met hart en ziel aan mijn sport gewijd. Als voetballer speelde ik des Zondags in de vroegere derde klasser DOSB en wel tegen vereenigingen als DOS, Utrecht, Z»V*V< Zaandam, Spartaan, Zandvoort enz. Het waren stevige partijen, die veel van het lichaam vergden. Als zwemmer had ik bij het Y eiken Woensdag en Zaterdagavond oefeningen. Ik was steeds present; ik gaf mij ook aan deze sport inten sief, zoodat ik voor het Y uitgeko men ben in Duitschland, België en Frankrijk. En tenslotte speelde ik des zomers ook nog cricketi H.B.M, KRIJGT TWEE ELFTALLEN DOE MEE lil Dat ik geregeld werkte vóór en na een voetbalwedstrijd en na de waterpolo_oefeningen, was nood zakelijk. Misschien vindt men deze werkwijze wel wat te zwaar, maar ik moest, als gevolg van mijn li chaamsgebrek, nu eenmaal wat meer presteeren dan een ander. Als ik dan nog tijd had voor meerdere sporten, dan kan een ander zeker wel tijd vinden voor één sport* Ik heb veel aan sport gedaan maar het heeft mij nooit geschaad; integendeel, ik heb de overtuiging, dat ik nooit de energie en kracht gevonden zou hebben om mij aan de studie te wijden, als ik niet mijn lichaam voortdurend fit had gehouden. De sport gaf mij de groote geestelijke afleiding en mijn lichaam bleef in goede conditie, hetgeen wel één der eerste voorwaarden is om een studie lang vol te houden-, Tot zoover de thans 51-jarige schrijver "H" in "Oranje-Zwart". Wij vonden het nuttig, om op de grens van de seizoenen deze rustige, van zooveel mooie ervaringen getuigende woorden onder de aandacht te brengen vooral van onze jongere leden. VOETBALT BIJ DE H.B.M.

Sportclub H.B.M. Clubnieuws | 1941 | | pagina 6