m Zesde Serie, No10 H BM-CLUBNIEUWS Juli/Aug.1941 Het lied van de maand HITTEGOLF Nog nooit was de zomer zoo hopeloos heet; Nog nooit had de zon zóó gebrand! Ik plengde bij liters mijn kostbare zweet Op mijn vierkante meter van 't strand; De zee was zeer kunstig gecamoufleerd Met duizenden menschen in 't bloot, Zoodat voor mijn corpus in 't ziltige nat Geen plaatsje meer overschoot. Toen wenkte een bord op de boulevard- "0, dorstige badgast, kom hier!" Ik sleepte er puffend en hijgend op af. En toen had ie geen druppeltje bier!! De hei was zoo mooi, zoo eindeloos mooi! Maar jasses, wat was dat een hitte! Aan den hemel daar lachte de koperen ploert En een fiets is zoo hard om te zitten! Toch maalden mijn beenen gestadiglijk voort; Het grint knerste onder mijn banden; Mijn tong sleepte halverwege het stuur; En mijn hoofd als een vuurtoren brandde! Toen lokte van verre het koele café; "Armzalige fietser, kom hier!" Ik trapte erheen met mijn laatste restjelkracht Maar de vent had geen druppeltje bier!! W13 Van het gloeiende strand naar de gloeiende hei; Van de gloeiende hei naar de stad. Een zeeleeuw in Artis heeft 't beter dan Die ligt heel den dag in het nat. Maar 'k ben maar een mensch, die stupide zich wringt In een jas en een knellende boord En die om der wille van 't goede fatsoen Zichzelve al zwetend vermoordt! Maar nog is er redding voor 'n dorstige ziel" Een naam op een ruit lokt; "Kom hier!" Maar als ik amechtig de deurknop aanvat, Dan lees ik; "Gesloten; geen bier?!" Waar is de tijd, dat nooit genoeg wij klonken Op jou, Cambrinus; wat ben je diep gezonken! Voetbal vdz IN HST VOLGEND SEIZOEN TWEE H.B.M.-ELFTALLEN IN «T VELD In het jaarverslag 1940/41 hebben wij de verwachting uitgespro ken, dat H.B.M. het volgende seizoen voor het eerst in haar geschiedenis zou kunnen uitkomen met twee elftal len. Ofschoon het gelukkig nog v.lop zomer is en de voetbal ons dus nog maar matig interesseert, is het toch zaak, de mogelijkheden voor het vol gende seizoen tijdig te overwegen. Indien wij besluiten, met twee elf tallen aan de competitie deel te nemen, moeten wij ook de zekerheid hebben, dat dit werkelijk twee elf tallen zullen zijn en niet, zooaTs in het Zaterdagmiddag-voetbal maar al te gaak voorkomt, een voltallig eerste elftal en een tweede, dat aan chronische bloedarmoede lijdt en in de meeste wedstrijden met acht of negen man moet uitkomen. Een vertrou wenwekkend verschijnsel is, dat de opkomst van de spelers bij H.B.M. in de laatste jaren nimmer iets te wenschen heeft overgelaten. Waarschijnlijk zijn wij in dit opzicht recordhoudster van de Zaterdagmiddagcompetitie, De voor- MHIHHa maimsiss&Bs*

Sportclub H.B.M. Clubnieuws | 1941 | | pagina 4