Zesde Serie, No*9 -CLUBNIEUWS Juni 19^1 althans). Ik heb zoov"n idee, dat je bij een flinke tennismatch meer 1 kilometers aflegt dan bij voetbal len, terwijl zoo'11 match soms nog wel langer kan duren. Een match tusschen twee gelijkwaardige tegen standers, waarbij '<best of five" gespeeld wordt, kan zeker wel ruim twee uur duren.,„Als ik ga uitrekenen hoeveel calorieën daarbij verbruikt worden en hoeveel je er daarvoor terugkrijgt, zal ik wel tot een flink negatief resultaat komen. Waarschijnlijk geldt het meer voor de menschen, die niet spelen en heerlijk op een bankje zoo'n beetje zitten te zonnebaden.. Hier sluit nu juist zoo prachtpg op aan, hetgeen ik hierboven reeds opmerkte, n.l. dat de beginners zichtbaar vorderingen maken. Ston den ze een week of acht geleden nog een beetje schuchter op de baan eenigszins onhandig het racket te hanteeren, waardoor de ballen met regelmatige tusschenpozen over de 5 M. hooge omheining geslagen ver- den, in plaats van over het net, tegenwoordig hebben zij zelfs moei te om een bal van de buren, na her bekende, in alle toonaarden geuite "ball over, please!" weer over de nog steeds even hooge omheining terug te slaan. Het mooie weer van de laatste avonden lokt ook thans weer de an dere spelers, en zoo wordt bijna steeds met volle bezetting gespeeld-. Dat wil zeggen, dat er een man of veertien aanwezig zijn, hetgeen met twee banen natuurlijk een spel- verdeeling noodzakelijk maakt, daar er maximum, vier mencshen op één baan kunnen spelen. Juist omdat nu langzamerhand de beginners er den slag van gaan krijgen, kunnen er reeds partijtjes gespeeld worden van maximum 1 set, zoodat dan steeds wisseling van spelers ontstaat, En met deze lange avonden, nu wij tot bijna half elf op de baan kun nen staan, zal niemand zich erover kunnen beklagen, dat er niet genoeg speelgetegenheid isOm 6 uur is de baan reeds voor ons beschikbaar, doch dan zijn wij er meestal nog niet. Misschien is het iets voor het bestuur, om met de directie te overleggen om toestemming te ver krijgen om op Woensdag en Vrijdag een uur vroeger uit te scheiden, desnoods alleen voor de tennissers. (Nieuwe leden worden niet meer aan genomen!) Onze voorzitter is ook nogal een enthousiast speler, dus dat treft, Tusschen twee haakjes, men moet toch wel respect hebben voor dezen sportsman, alsmen hem over het tennisveld ziet rennen, Ik wil niet zeggen, dat hij oud is, want dan voelt hij zich misschien beleedigd, maar als ik dan even terugdenk aan dat stukje in het clubblad over zijn afscheid als schermer, dan moet ik toch wel even glimlachen. Ik wed, dat, als we moesten voetballen en wij zouden met 10 man staan, de heer Ra&yen desnoods nog bereid zou worden gevonden om mee te doen. In elk geval, de tennisresul- taten zijn op het oogeriblik zeer be vredigend, De trainer was van de zelfde meening en verklaarde, dat allen goede vorderingen maakten. Wie weet, ais het Heinekerfs wereld- voetbaltournooi, waarvan één van de sprekers in Rotterdam sprak, doorgaat, we in aansluiting daarop niet tevens een Heineken's tennis- tournooi kunnen organiseeren om de Heineken's cupi Grè Voetbaltraining AANVANG s 16 JUNI Zooals men weet heeft de heer Marinus, die door den Voetbalbond als trainer is gediplomeerd, zich op de laatste jaarvergadering bereid verklaard, de leiding van de zomer- training van onze voetballers op zich te nemen. Wij deelan thans onzen leden mede, dat met deze trainingsavonden zal worden aangevangen Vrijdag-, 13 Juni a.s., 19 u.30 en vervolgens eiken Vrijdagsavond op denzelfden tijd. Wij wekken alle spelers, ouderen en jongeren ops om tan deze training deel te nemen® Er is onder deskun dige leiding zeer veel te leeren, dat Uw spel en dus ook Uw club ten goede kan komen» En boVv)iidien, wat gaat er hoven een sportleven avond in de landelij ke omgeving van de Schagerlaan? Vereenigt dus het nuttige met het aangename en komt allen! DE SCHERM-OEEENINGEN WORDEN GEDURENDE DE MAANDEN JULI EN AUGUSTUS GESTAAKT

Sportclub H.B.M. Clubnieuws | 1941 | | pagina 6