Zesde Serie, No.8 HBM-CLUBNIEUWS Mei 1941 Van de groene velden. H.B.M. BEËINDIGT DE COMPETITIE MET EEN ENEEVEERENDEN WEDSTRIJD TEGEN DE KAMPIOENEN (2-2) Op 5 April speelden wij onzen laatsten competitiewedstrijd en het was een slot, dat pakte! Reeds het begin was, zooals dat in de geijkte termen luidt, sensa tioneel! Regelrecht van den aftrap stevent Amstleven op ons doel af; een tam boogballetjemaar Leent- vaar is gelukkig op zijn plaats.Sier lijk danst onze keeper omhoog, om zijn eerste werk ook gelijk "in stijl" te doen. Maar..nog sierlijker glipt de bal over zijn handel het doel in! 1 - 0 Dit was de ouverture tot één van de spannendste wedstrijden, welke wij ooit hebben gespeeld. Want H.B.M.be schouwde dit doelpunt geenszins van de tragische, maar veeleer van de hu moristische kant en liet zich dus hee- lemaal niet ontmoedigen. Félle aanval len van beide zijden wisselen elkaar af. Amstleven ziet het kampioenschap in het verschiet en vecht daarvoor met groot enthousiasme. Dit wordt niet min der, als Marinus met een uitstekend schot gelijk weet te maken. Beide doe len hebben dan ook benauwde oogenblik- ken te doorstaan, doch Leentvaar maakt zijn "zonde" van de eerste minuut ruim schoots goed, door vele malen moedig reddend op te treden. Rust 1-1. Na de rust blijft de spanning aan houden. H.B.M.springt vele gaten in de lucht, als Gischler uit een corner met welwillende medewerking van den wind rechtstreeks doelpunt, Wij heb ben de leiding! "Oceaan", die als be langstellende, lachende derde op de tribune zit, breekt het Watergraafs- meer-clubhuis haast af van louter ent housiasme. Voor H.B.M.breekt echter het benauwdste kwartier nog aan. Al het j eugdige vuur dat in de Amst- leven-ploeg zit, wordt opgepord en steeds weer worden fanatieke storm loop en op ons doel ondernomen. Wij houden echter stand en vergeten niet, ook de vijandelijke verdediging nog de noodige moeilijkheden te bezorgen. Totdat 1 minuut vóór het einde een Amstleven-man boven in Vunderink klimt. Vrije schop! Onze back maakt zich al gereed om den bal met bekwa men spoed naar de Amstleven-helft te doen verhuizen, als de scheidsrechter tot aller verbazing in de richting van het H.B.M.-doel wijst. Amstle ven moet den vrijen schop nemen! Er wordt - natuurlijk tevergeefs - geprotesteerd. De volijverige Amstleven-spil heeft den bal al op de 11 m.-stip gelegd, maar dat gaat toch niet door. Precies op den rand van het strafschop gebied heeft de scheidsrechter de"overtreding"geconstateerd. On der ijzige spanning plaatst de Amstlevenaar zich achter den bal; H.B.M.schaart zich in slagorde in de goal; een doffe knal...en een ware Indianendans van de withemden is het teeken, dat hij zit! 2-2! Direct hierop fluit de scheidsrechter einde, Als de spelers het kleedlokaal opzoeken, zingt het jeugdige ele ment onder het "neutrale" publiek luidkeels, dat "H.B.M.bovenaan staat". Dat is de bezegeling van onze moreele overwinning. Overigens, ondanks het onbevre digende karakter van de beide Amst- leve doelpunten, geeft de uitslag de verhouding in het veld o.i. wel goed weer. Het was een vrij harde, doch, behoudens een enkel aan de zenuwen toe te schrijven incidentje, faire wedstrijd, waar mede H.B.M.als practisch kansloo- ze niettemin tegenover Oceaan en K.M.V.Z.zijn sportieve plicht heeft gedaan. Zoo hebben wij dms het competi tie-programma op waardige wijze besloten.Het blijft jammer, dat ons elftal zijn huidige samenstel ling pas in het laatst van het seizoen heeft verkregen.Onze plaats op de ranglijst zou anders een be tere zijn geweest,Maar afgezien daarvan hebben wij een prettig seizoen achter den rug,met vele goede en spannende wedstrijden. De sfeer in de ploeg is, ook bij een nederlaag, goed en genoege- lijk gebleven,kortom, in dezen in zoovele opzichten somberen win ter was de Zaterdagmiddag steeds een lichtpunt, een middag van ge zonde ontspanning, van vriend schap en van vroolijkheid En dat is veel in de jaren 1940/1941 Amstleven kampioen! VERDIENDE BELOONING NA MOEILIJK SEIZOEN, Door een overwinning van liefst j ders en een kleine, verrassende ne- 14-0 van Amstleven op de Nederlan- derlaag van Oceaan tegen Asscass

Sportclub H.B.M. Clubnieuws | 1941 | | pagina 5