Zesde Serie, No.8 H.B.M.-CLUBNIEUWS Mei 19^1 damsche eer zullen hooghouden is nog niet "bekend. Onzerzijds zijnnog v.Seventer en Vunderink naar voren gebracht; door H.B.B.A. F.Schmidt en Merlijn. Het is jammer, dat door het niet-doorgaan van het Hemelvaarts dag-tournooi elke mogelijkheid van vergelijkende spelers-beoordeeling ontbreekt. Wij vertrouwen echter, dat door samenwerking van de vier besturen toch inderdaad het sterkste elftal zal kunnen worden samengesteld. Zoodra wij nadere bijzonderhe den weten, zullen wij deze aan onze leden doorgeven. EEN AFSCHEID Verderop in dit nummer vindt U een verslag van de H.B.M.-zaalkam pioenschappen schermen, geschreven door onzen voorzitter. Toen ik dit stukje doorlas, ben ik hevig geschrok ken, vooral van het slot. Ik wist niet, dat hij zijn afscheid als wed strijdschermer zoo serieus bedoelde. Op dien middag van de zaal kampioenschappen had ik mij helaas verlaat, zoodat ik niet alleen den heroïschen strijd tusschen Keuter en v.Nigtevegt heb gemist, maar ook de bij die gelegenheid door onzen voorzitter gesproken persoonlijke afscheidswoorden. Ik weet niet, wat mij meer spijt, maar laat ik mij hier in ieder geval tot het laatste bepalen, tot het afscheid dus. Ik kan n.l. niet ontkennen, dat ik een zwak heb voor dergelijke plechtigheden, van wege de sfeer van romantiek, die er omheen pleegt te zweven. "Partir, c'est mourir un peu." 't Is maar goed, dat dit niet al te letterlijk uitkomt, want vele beetjes maken één groote en H.B.M. heeft zoo in den loop der tijden heel wat afscheiden beleefd. Onze voorzitter heeft een prachtige hand van afscheidnemen. Toen hij een paar jaar geleden voor de dertiende maal onherroepelijk en definitief als voorzitter bedankte, verheugde ik me alweer op de veer tiende keer. Het is daarbij als met een goed, oud tooneelstuk. Hoe veel malen hebben wij Gijsbrecht nu al niet met een van smart trillende stem hooren uitroepen:"Vaarwel, mijn Amstelstad, verwacht een anderen Heer!" En elk jaar staat hij opnieuw met een doodlleuk gezicht op de plan ken met zijn levensgroote zwaard te manouvreeren en de andere Heer komt niet. Gijsbrecht blijft Gijsbrecht, nu al 300 jaar lang. En Raayen blijft Raayen. On danks al zijn afscheiden-als-voor- zitter zit hij nog steeds in zijn zetel en hij zal daar hopelijk nog vele jaren blijven zitten. Maar nu dat schermen. Het is pas de vierde keer, dat hij afscheid neemt als wedstrijdschermer en theo retisch is er dus nog geen vuiltje aan de lucht. Maar als hij zijn af scheid zoo officieel en zwart of> wit gaat bevestigen, zooals in dit clubnieuws, dan voel ik toch even nattigheid. En dan voel ik mij tevens geroepen om energiek te protesteeren. Ik was er niet bij, bij dat afscheid en hij zal het mij toch zeker niet aandoen om mij zijn afscheids-speech door de neus te boren! Wat dat betreft sta ik op mijn recht. Ik heb geen enkele van zijn "Vaarwel, broeders" van de laatste jaren gemist. Ik ben altijd zoo'n beetje kroongetuige ge weest en daarom moet ik de geldigheid van dit afscheid ten sterkste betwis ten. Bovendien is hij nog jong en strijdlustiger dan menigeen, die de helft van zijn jaren telt. Zijn krijgsschreeuw en zijn loopsteek zijn onmisbare attracties voor onze scherm- festijnen en als je dan n.b. van acht schermers nog als derde eindigt, waar is dan de noodzaak van een af scheid? Veerjzig jaar, zegt hij, heeft hij geschermd. En dat zou er geen vijftig kunnen worden? Kom nou! vdz DE ALGEMEENE VERGADERING Op de op 26 April j.l. gehou den algemeene vergadering werden bestuur en commissies voor het ver- eenigingsjaar 199-1/1942 als volgt samengesteld Bestuur: P.Raayen, voorz.ig A.Walop, penningm.J.v.d.Zwaai, secr. W.G.Both en G.Keuter, comm. Feestcomm. W.Jansen, P.v.d.Velde, N.Burgers. Kascomm. G.Th.v.Nigtevegt,G.Gisch- ler, D.Esser. Elftalcomm.De aanvoerders der beide elftallen en G.Keuter, secr. WIE WANDELT MEE? Van 18-21 Juni wordt door den wandelsport-bond wederom een "avond- vierdaagsche" georganiseerd. Eiken avond wordt 20 K.M. geloopen. De start vindt plaats bij het Amst rdam- sche stadion, liefhebbers kunnen zich ^anmelden bij den heer D.Derksen.

Sportclub H.B.M. Clubnieuws | 1941 | | pagina 4