Zesde Serie, No..3 de prijsvraag te verlengen tot 19 Mer as Wij rekenen erop, dat degenen, die zich nu nog van inzending hebben onthouden, alsnog aan het werk zul len gaan» Waar blijven nu Koelman, Gimbel, Hitman, v.Zuylen, Gischler, Muller, v,d,.Velde, Burgers en andere dichters en mogelijke dichteressen? Het bestuur en het koor wachten met smart op Uw dicht werken. Doe je best! Geen tournooi met Hemelvaartsdag ROTTERDAM KAN NIET OVERKOMEN Onze plannen om de traditie van een "grooten" H.B.M.-wedstrijd op Hemelvaartsdag in eere te herstel len en wel in den vorm van een tour- nooi, waaraan de vier Heineken's elftallen (Kantoor en fabriek Rot terdam en Amsterdam) zouden deel nemen, kunnen helaas niet verwezen lijkt worden. Rotterdam heeft be halve de tijdsomstandigheden en den met Pinksteren vastgestelden wedstiyd Sparta-Heineken's ook nog financiee- le bezwaren. Het reizen is inderdaad veel duurder geworden, zoodat wij wat dat betreft het Rotterdamsche besluit natuurlijk moeten eerbiedi gen» Overigens wordt ook in Rotter dam voor het principe van een der gelijk tournooi zeer veel gevoeld en, kan het dan ook dit jaar niet doorgaan, volgend jaar rekenen wij er vast op, de vier Heineken's Sportvereenigingen in het veld te zien treden om elkaar den titel van Heineken's Kampioen te betwisten. Van uitstel zal ditmaal geen afstel komen! Sparta-Heineken's WEDSTRIJD VASTGESTELD OP 1 JUNI Zooals hierboven reeds ter loops is opgemerkt, za.l de wedstrijd Sparta-Heineken's te Rotterdam op Eersten Pinksterdag, 1 Juni, worden gespeeld op het Sparta-terrein. Wij lazen hierover een stukje in de "Spartaan"', blijkbaar geschreven door iemand, die behalve in Sparta- ook on Heineken's kringen geen onbekende is. De schrijver heeft het over het voetbalevenement DHC-ADO (de eerste, onbesliste wedstrijd) die voor een uitverkocht Sparta-kasteel heeft plaats gevonden en gaat dan voort; - NIEUWS Mei 1941 "Wat kunnen wij ons gelukkig prijzen, dat onze accomodatie niet de allures van een gtadion heeft met zijn ongezelliger afstand tus- schen kijker en speler. Op Spangen is de toestand zoo, dat het publiek als het ware de ademhaling van de .langs de lijn snellende "outsides" hooren kan, waardoor het medeleven van het publiek met spel en spelers en dus het wedstrijdgenot intenser wordt» Maar ook overigens blijft het Sparta-terrein gezellig, of er nu 20 a 30 duizend bezoekers zijn of "slechts" 5000 of een handjevol, zooals bij vele wedstrijden van de lagere elftallen» "Op Hemelvaartsdag zal Sparta tegen de Zwaluwen spelen, et Paschen won zij even het tournooi in Amster dam, doch verder kunnen we niet van evenementen spreken. Of het moest de wedstrijd Sparta-Heineken's zijn, welke - onvoorziene omstandigheden voorbehouden - op Eersten Pinkster dag - .1 Juni - zal plaats hebben. Sparta zal dan met een sterke com binatie den strijd tegen de brouwers aanbinden. Zal het een vechten tegen de bierkaai worden? Zeker is, dat de club van het beroemde lichtgekleurde goedje zoo sterk mogelijk voor den dag zal komen en zij kan daarin sla gen, niet alleen, omdat zij haar elf tal samenstelt uit de cracks van vier Heineken's Sportvereenigingen, maar tevens omae»t tot die cracks behooren spelers als Volkers (ex Ajax), v.d. Togt (de bekende keeper van HFC), Gischler (ex Ajax), Vermeule (ex Neptunus), Sander de Blank (ex Sparta) en andere, minder bekende, doch stel lig even nuttige spelers» 'W/ij zullen dus waarschijnlijk een aardige ontmoeting beleven, waar bij wij - en passant - kunnen vast stellen, wat waar is van de bewering, dat de biermannen zich verhouden tot andere spelers als een Zeeuwsch werk paard tot een Arabische volbloed!" Tot zoover "De Spartaan". Nadere bijzonderheden over desen wed strijd zijn ons helaas nog niet be kend» Uit het bovenstaande weten wij echter, op welke Amsterdamsehe spelers men in Rotterdam in ieder geval schijht te rekenen» Echter zal v.d.Togt wei- niet van de partij kunnen zijn, omdat behalve zijn cricket-plichten er ook nog steeds de groote mogelijkheid be staat, dat HEG degradatiewedstrijden moet spelen» Als aanvoerder kan hij daarbij zijn club bezwaarlijk in de steek laten». Gelukkig beschikken zoo wel HBM als HBBA; resp» in Leentvaar en Hartgers over prima plaatsvervan gers» Wie er verder nog de Amster-

Sportclub H.B.M. Clubnieuws | 1941 | | pagina 3