h.b.m.-clubn: luws Zesde SerieNo,7 APRIL 1941. De organisatorische taak van den AKVB is overgenomen door het dis trict Amsterdam van den N.V.B.doch blijft, voor zoover het Zat erdagrriid- dag-voetbal betreft, in hoofdzaak in dezelfde vertrouwde handen. Het ver heugt ons oprecht, dat de mannen,die in den loop der jaren van den AKVB zoo'n onvergelijkelijk knus bondje hebben gemaakt, thans de gelegenheid hebben, hun capaciteiten in dienst te stellen van een uitgebreider voet- ba lbe lang. Intusschen kan reeds thans gezegd worden, dat de samensmelting der verschillende plaatselijke voet balbonden in sportief opzicht een succes is geworden. Men ziet nieuwe, vaak sterke tegenstanders in het veld, en wij gelooven niet, dat de door ons zoozeer gewaardeerde sfeer van gemoe delijkheid al te zeer heeft geleden. Ons elftal heeft zich inmiddels in den nieuwen bond reeds aardig geaccli matiseerd. Bij het einde van het ver- eenigingsjaar waren de cijferss HBM 10 4 1 5 9 27-29. Door het toetreden van eenige goe de, jonge spelers zijn de verwachtin gen voor het volgende jaar onverdeeld gunstig. Wanneer ook de ouderen de noodige animo blijven vertoonen is er zelfs een zeer groote kans dat wij - voor het eerst in de roemruchte HBM- geschiedenis - met twee elftallen aan de competitie zullen kunnen deel nemen I Kon het voetballen ondanks alles nog normaal doorgang vinden, met het scher men was dit helaas niet het geval.Het overgroote deel der schermers was gemobiliseerd, terwijl daarna de stag natie in de verbouwing van de scherm- zaal ook stagnatie in de schermoefe- ningen bracht. In October 1940 werd pas weer begonnen, waarbij bleek,dat de herhaalde roep van het bestuur om nieuwe, jonge schermers eindelijk weerklank had gevonden. naam, die in de paar maanden, dat hij zijn wijze lessen bij Hi B.M,uitdeeltblijk heeft gegeven, de specifieke H.B.M.-sfeer goed aan te voelen en die ook zuiver sportief uitstekende resultaten wist te behalen, getuige de fraaie overwinning van Keuter op een pri ma schermer als Barsony op het afscheids-assaut van den A.S.B., en de derde plaats in den équipe wedstrijd van den KNASB op 16 Fe bruari Zaalkampioenschappen konden dit jaar nog niet verschermd worden. Wel ontvingen wij bij ons 20-jarig bestaan uit handen van Dr.Heine- ken een prachtige kampioenschaps beker, de XX-beker, die in April a.s.zijn eerste inscriptie zal krijgen, Organisatorisch zijn er ook in de schermwereld dit jaar ingrij pende wijzigingen aangebracht.De A.S.B.die bijna 15 jaar op vaak voortreffelijke wijze de Amster- damsche scherm-belangen heeft be hartigd, werd ontbonden. De Am- sterdamsche vereenigingen zullen thans zeer waarschijnlijk worden ondergebracht in het district Noord-Holland van den te reorga- niseeren KNASB. Aan het eind van het vereenigingsjaar waren de voor deze reorganisatie bijeengeroe pen vergaderingen nog niet gehou den, doch ook hier hopen en ver trouwen wij, dat het oogenschijn- lijk nadeel van het verdwijnen van den A.S.B. ruimschoots zal worden gecompenseerd door een nieuwe activiteit in het Neder- landsche schermleven. Wij hopen, dat de KNASB zich hierbij de uit stekende diensten zal weten te herinneren, door verschillende ASB-bestuurders en wij noemen in het byzonder den heer Hessink, aan de schermerij bewezen. Het ledental van onze vereeni- ging beweegt zich nog steeds in stijgende lijn. Wij telden aan het eind van het vereenigingsjaar behalve ons eerelid, 40 werkende leden, 59 ondersteunende leden,7 buitengewone leden. Helaas moest één van onze beste en meest ge ziene leden, de heer E.A.Mertz, ons door den dood ontvallen. Als clubman en als mensch is hij voor ons, jongeren, een voorbeeld ge weest van trouw en eerlijkheid en wij zullen zijn nagedachtenis in hooge eere houden. Bij de opening van de nieuwe scherm- zaal hebben wij afscheid genomen van Nanne Sjerp, die om gezondheidsrede nen zijn functie van scherminstruc- teur niet langer kon uitoefenen. Het is ons een behoefte, om ook op deze plaats nog eens oprechte hulde te brengen aan deze prachtige, sterke fi guur, die zooveel jaren zijn groote kennis van de schermsport in dienst heeft gesteld van de H.B.M.ers,Doch niet alleen daarom genoot hij onze ach ting. Hij genoot deze achting ook als mensch en als vriend. De officieele band tusschen hem en de H.B.M, is nu verbroken, doch vergeten zullen wij hem niet en wij hopen, dat hij ook bij de verschillende scherm-evenementen nog den weg naar onze zaal zal weten te vin den. De heer Sjerp is inmiddels opgevolgd door Foresto Paoli, instructeur van Het contact met onze Rotterdam- sche zustervereeniging was in den laatsten tijd weer levendiger en van den me«_st aangenomen aard,al verhinderden dan ook de tijdsom standigheden ontmoetingen op het

Sportclub H.B.M. Clubnieuws | 1941 | | pagina 3