Het organiseeren van een clubavond lijkt ons, in verband met de kans op luchtalarm, niet gewenscht. Wij gelooven daarom, dat het verstandiger is een clubmiddag te houden, waartoe U dan ook wordt uitgenoodigd op Zondag Ho Februari aanstaande. Zeer waarschijnlijk zal de heer Langlet, journalist, voor U een cau serie houden over zijn leven onder de goudzoekers van Alaska, over zijn leven onder de apachen van Parijs of over een andere belevenis uit zijn veelbewogen en avontuurlijke zwerftochten over vrijwel de geheele we reld. Verder kunt U zich bezighouden met bridgen, klaverjassen, enz.en met dansen. Wij vertrouwen op een groote opkomst. De Feestcommissie, De loopbaan van ForestoPaoli Deel 1Van Florence via Praag naar het concentratiekamp. Wie is eigenlijk onze nieuwe instructeur met dien melodieuzen naam?Waar komt hij vandaan, wat voerde hij vroeger uit en hoe komt hij in Amsterdam verzeild? Deze en dergelijke vragen rijzen allicht wanneer men het kleine Zuidelijke figuur over de Hollandsche schermloopers ziet schuiven, Het antwoord op die vragen teekenden wij op uit zijn eigen monds Foresto Paoli is een leerling geweest van zijn vader, die in Florence een zeer goede schermzaal had, Van hem heeft hij het systeem Radaelli 1 overgenomen. In zijn vaders tijd waren er twee methodes, die cm den voor rang streden, en die ook het meest beoefend werden, n.1.Radaelli en Pa- rise. De militaire autoriteiten wilden echter gaarne zien, welke het meeste succes had en het groote internationale sabeltournóoi voor pro- fesseurs in 1889 bood hiervoor de gelegenheid. Van elk der beide metho des werden de zes beste schermers uitgezonden, met als resultaat, dat de zes eerste plaatsen behaald werden door heb systeem Radaelli, In dit tournooi werd Foresto Paoli Sr. nummer 1, De Kon.Mil.Academie heeft dit systeem toen voor heel Italië ingevoerd. Reeds tijdens zijn schooljaren kwam Paoli Jr. op verzoek van zijn va der een kijkje nemen tijdens zijn lessen, omdat hiervan reeds veel te leeren viel,. Hem zelf reeds schermen te leerenj daaraan wilde zijn vader nog niet beginnen. Hij mocht alleen wat gymnastiekoefeningen met armen en beenen doen. Onder leiding van zijn vader werd op 14-jarigen leeftijd met schermlessen begonnen. Daar hij gaarne ook wat extra zakgeld wou hebben, werd hem op 16-jari gen leeftijd door zijn vader toegestaan met eenige schoolvrienden een club op te richten. Van die club werd de zestienjarige "instructeur" en dit zou voor hem een goede leerschool blijken te zijn, In 1902 nam hij op 16-jarigen leeftijd voor het eerst aan een wedstrijd deel. In dezen wedstrijd op floret, welke in Milaan plaats vond, kwam hij in de finale zonder zelf één treffer ontvangen te hebben, In de finale gelukte het hem den eersten prijs te behalen. In 1903 won hij het kampioenschap van Italië op floret, gehouden te Vercelli. In hetzelfde jaar werd een Internationaal kampioenschap te Triest gehouden, waarbij hij eveneens de eerste plaats op floret verover de. In 1904 nam hij deel aan het Internationaal Kampioenschap te Milaan, dat 84 deelnemers telde. Hij werd hier nummer I voor stijl en nummer 2 uit de poule. De^prijs hiervoor bestond uit een groote gouden medaille, bezet met 5 briljanten en een gouden dasspeld met briljant. Als speci aler prijs kreeg hij nog een zilveren koffieserviesdat aangeboden was waaraan hij als door een damescomité uit Milaan. De laatste wedstrij< amateur deelnam werd hetzelfde jaar te Lucca verschermd, waar bij den "°rstenprijs behaalde in het kampioenschap van de pr vincie Toscana. ucor 0 in g van Prof.. Sant el li werd hij toen - 18 jaar oud - als assistront; ce 0.^.50x1 no - - zoodanig, gewerkt te hebben heeft hij bedankt en is tijdens zijn vacauox, r gegaan door Europa, warbij hij achtereenvolgens bezocht Berlijn, Di-^-v - werpen. Gent, Ostende, Amsterdam, Den Haag, Utrecht. Na afloop hieraf, vestigde hij zich als schermleeraar in Amsterdam in het Turngebouw "de Hoop". Nog maar zeer korten tijd was hij hier, toen hem werd aange boden weer als schermleeraar naar Praag te komen, aangezien Santelli -3- h

Sportclub H.B.M. Clubnieuws | 1941 | | pagina 5