Zesde Serie, No.4- Een oude traditie voortgezet SINT NICOLAASFEEST IN «HJIZE H.B.M. M ".Daar spartelde hij nog een oogenblik En hij blies nog een serietje babbels; Maar het eind was een hartenforceerg^p Sn toen was de Sint uit zijn troubles." Ondanks het Spaanseh dementi, on danks de verzekeringen van onzen Re dacteur-dichter, dat zijn weergeven van het tragisch verscheiden van onzen Sint maar een mop wasj ondanks zijn bekentenis, dat de plaats der voorge stelde handeling niet heelemaal zui ver was, want dat de Guadalajara on geveer even ver van de Sierre Morena aflag als Delfzijl van de Maas. on danks dat alles waren wij toch ang- >(stig, dat de goede Sint verstek zou .'laten gaan. Maar toen de feeststaf doorging met het nemen van maatregelen en het aannemen van wat voor het goede doel noodig was, herademden wij. Er zou voor de kleintjes (en voor de grootenll) geen teleurstelling zijn! Op Zaterdagmiddag 7 December weer dat leuke geroezemoes in de nieuwe zaal van de H.B.M. Kakelende mama'tjes en zwijgende kinderkens.. Strakke mondjes en kleurtjes, zooals met met de beste rouge niet zou kun nen maken... Bemoedigende toespraken van de respectievelijke ouders, ver der die voor groote menschen zoo ver kneukelende zenuwachtigheid. Onder- tusschen verzorgden de heeren Janssen en Burgers en Mej.Raayen de begelei ding van de welkomstliederen. Er werd druk gerepeteerd van de Stoomboot en van eerlijk zullen w'alles deelen, ik een beetje meer dan jij-i Sint Nicolaas van Reiniersum tot Parimaribo liet lang op zich wachten. Vernam later, dat hij na ont vangst door de feestcommissie, dis puut had over de punten. Doch eindelij; was het zoover-I Plechtig schreed de ons zoo bekende, beminnelijke prelaat over de binnenplaats, direct volkomen in zijn rol. Wuifde naar de kinderen, die zich voor de ramen verdrongen en misschien ook wel naar?...,, Nu "volg de de traditioneele rondgang in de zaal, alwaar Piet, in dit geval een echte Piet, direct een menigte vriend jes en vriendinnetjes maakte, door zijd grimassen en niet te gevaarlijk op treden. Een kleine jongen zeis Paps, ik geloof, dat Piet zijn armen met Persil wsiecht, want die zijn heelemaal wit'. Aap-M Sint Reinierus werd zeer breed sprakig - de goochelaar had vertra ging en de tijd moest worden gevuldl Zoodat na de gewone vermaningen het op plechtigen toon voorgedragen sprookje volgde van Sneeuwwitje en de Zeven Dwergen. Vooral het slot was aangrijpends Nooit en nooit moesten de kindertjes met vreemde menschen meegaand Ook sommige groote menschen zag ik toen zeer nadrukke lijk knikken. Daarna, de cadeau-uitreiking door Piet, bijgenaamd v.d.Velde, met een toepasselijk woord van den Sint en mocht ook onze zoo s^pathieke redacteur een klein cadeautje in ont vangst nemen ter gelegenheid van heb feit, dat hij de H.B.M.-Telegraaf op zoo'n uitnemende wijze 5 jaar had geredigeerd. Daverend applausl En toen.zeeg Sint in zijn zetel en laafde zich met een kostelijk, groot glas Heineken's Bier-*! Aan dit voor val zal het te danken zijn, dat hij als de goed heilig man door zijn twee oudste kinderen is ontmaskerd. Weer een illusie minder! Verder werden allen na het ver trek van den Bisschop, dat weer zeer plechtig geschiedde, vergast op goo chelen, buikspreken en poppenkast door ProfAntoniniBeschaafd artist die veel bijval mocht oogsten. Sum- moL summarum, een middag, die af was en een groot succes voor de feest commissie Breedveld, Marinus en Jans sen. De zaal was buitengewoon aar dig aangekleed. De wanden versierd met artistieke poppen, o.a. een zeer komisch voetbaltafereel, Het recept ervan berust bij de heeren Piet van de Velde en Koos van der Zwaai, natuurlijk met de onmisbare technische assistentie van Willem Both' Nogmaals, het was een prach tige middag en we zien nu alweer uit naar het volgend jaar! PoRaayen 6

Sportclub H.B.M. Clubnieuws | 1941 | | pagina 6