CLUBNIEUWS van de SPORTCLUB "H, B. M." Beschermheeren ^r,^*T^,^ff1n1eken Opgericht; Mr.D.U.Stikker 1 Maart 192o Zesde Serie, No.4, Januari 1941 Het lied van de maand OUDEJAARSAVOND 1940 De laatste dag van 't jaar... Het wintersch duister sluit ik gewetensvol, zorgvuldig buiten met zwarte luiken voor de vensterruiten; ik zit aan tafel en ik luister... Ik luister naar de stem der tijden, die uit de brandende, verwoeste steden aanklaagt den waanzin van het heden met zijn onzegbaar smartelijk lijden. Op tafel worden drank en spijzen door het vredig lamplicht overgoten; daar rondom zij, die weer genoten het Oudejaar op onzer vaderen wijze. Ik draai mijn glas en laat de stralen breken in t diepe rood der Fransche druiven; onrustig zit ik op mijn stoel te schuiven; heeft er dan niemand naar de deur gekeken? Was ik 't alleen, die hen zag binnenkomen en die hun zachte schreden hoorde temidden van de roekelooze woorden, de lach, de scherts, die zich niet in liet toornen? Was ik 't alleen, die zag, hoe de vertrekken zich langzaam vulden met hun schaduwgrijzen; die achter eiken zetel op zag rijzen hun vaal gelaat, met strakke, starre trekken? Kon er dan niemand van hun bleeke monden de woorden lezen, die eraan ontvloden; - Gedenk ons, want wij zijn de dooden, die ginds in Rotterdam en aan de Grebbe stonden Twaalf slagen! Als .ik lachend klinken moet, stoot ik te fel mijn glas tegen het ander; in scherven breekt het in elkander; de donkre wijn druipt langs mijn hand - als bloed... vdz 2 -

Sportclub H.B.M. Clubnieuws | 1941 | | pagina 2