Vijfde serig, No.6 H.E.M.-CLUBNIEUWS Maart 1940 len hior niet alleen op do grootg matcri- oele hulp, waarvoor wij nimmer vorgeofs hij den Hoor Hoineken aanklopten. Wij be doelen hior vooral ock do mcreele steun, die hij ons steeds verleende. Te Heer Heineken was de kracht, die ons in dezo SO jaron over talloozo mooilijkhoden on" over menig dood punt heeft heengeholpon. Zijn liafde voor do schermsport is de nooit verzakende stimulans gewoost, dio onzo schormafdeeling voortdreef on in moeilijke dagon in stand hield. Te Heer Hoineken is óón der woinigen, die in de Sportclub 20 jaar lang "op hun post" bleven. Daarom is hot jubileum van do Sportclub H.B.M, ook in het bijzonder het jubileum van den Heer Hoineken en óón der beste wensohen, wel ke wij voor de Sportclub kunnon uitspreken is de bestendiging van dit unioko be- sohermheerschap, voor nog volo, vele jarenl Voorzitter en penningmeester De mop van v.G-ent zonder Loos en van Peek zonder Cloppenhurg heeft oen oerbiodwaardigen baard Gn toch zouden wij or ons bijna weer aan bezondigen om do verbondenheid te demonstroeron van do na men Raayen on Walop aan de Sportclub H.B.M Feitelijk en juridisch is uit gemaakt, dat zij de oprichters zijn, Raayen missohion oen tikje moer dan Walop maar beiden zijn zij in ieder geval pion- niois govreost, dio den weg voor do Sport club hebben gebaand. En beiden hebben zij 20 jaar lang hun post op hot H.B.M.- trammetjo bezet; Raayen als wagenbestuur der, dio weieens zachtjes vloekte ovor auto's en andere vehikels, die hem hot leven zuur maakt on on ovor passagiers, dio voor hun dooio elf centon oen super"" de luxe poeha voortuig wildon borijdon... Walcp was de onverstoorbare oon- duoteur, die de dubbeltjes ophaaldo en aan ie der"eindpunt netjes zijn staatjes in vulde. Zoo hc-bben we vele ritjes gemaakt De wagen is met vlaggen on bloemen versierd langs juichende mensehen getrokken on hij heeft ook rustig en opvallend zijn baantje afgelegd. Er waren foostritten en dood- nuchtero alleon-maar-rit jes Maar altijd waren daar de bekendd bestuurdor on de vertrouwde conducteur. En als de bestuurdor nijdig belde en schreeuwde, dat hij den wagen bij de vol gende halte in do steek liet, (hoo vaak hebben we dat niet gehoord!) dan werd hij door de passagiers weer mot vereende krachten achter zijn handles godrukt. De conducteur zette een levenswijs gezicht, zooals alleen een conducteur dat kan on gaf rustig hot vertreksignaal. Dan reden we weer en even later konden we den bes In Momoriam MR. S.F.H.KAS Licht en schaduw behooron onverbrekelijk bij elkaar on al hebben wij in 29 jaar veel vreug- do genoten, ook leed is ons niot bespaard gebleven. Wij denken daarbij in do eerste plaats aan het zware vor- lics7 dat ons trof in 1934, teen Mr.C.P.E.Ras van ons heenging. Wij kennen allen zijn grooto on oprechte belangstelling in ons deen en laten, ook buiten~de mu- ron van het kantoorgebouw. De ouderen onder ons herinneron zich den Heer Ras nog als suprorter bij onze voetbalwedstrijden, hoe hij oen mooi doelpunt met enthou siast stokgeew&ai kon begroeten. Wij herinneren ons ook zijn tal loozo blijken van belangstelling in de schermsport, zijn medeleven in onze successen en in onze moeilijkheden. In den Keer Ras verloor onze sportclub een oprecht vriend en een waarachtig beschermheer. Zijn heengaan is dón der droevigste herinneringen aan deze twintig jaar; zijn nage dachtenis óón der schoonste sstuurdor met tranen in de oogen aan zijn baloongaston hooren vertellen, dat er t osh eigenlijk niks ging boven zijn eigen toffe trammetje. En nu is de twintigste rit tot een goed einde gebracht. Po wagon wordt in het zonnetje gezet en laten wo hier dus ook de schijnworpors van onzo hulde richten op de beide mannen, die hem in lief en leed, bij rogen on "zonneschijn, twintig jaren door het stadsgewoel hebben geleld. Voorzitter Raayen en penning meester Walop Martin Harto^ "Oom Martin is een physiek wonder. Met den voorzitter is hij de oenige, die de eerste stuntelige schermpogingen meofaaakte on die sinds dien twintig jaar lang mot voorbeeldi ge trouw de oefenavonden bezocht en daarnevens zijn steeds omvangrijker wordend personnage van wedstrijd tot wedstrijd sjouwde. En nog is hij oen tegenstan der, die menig slachtoffer de loo- per maakt. Als hij hijgend en puffend

Sportclub H.B.M. Clubnieuws | 1940 | | pagina 6