CLUbNIöJWS Ouwe. uob ie.n hmecu H.B,Mc 1920-1940 Do redactie van het H.B.M.-CTubnieuws verzocht mij om een bescheiden bijdrage voor het Jubileum-nummer van gezegd perio diek en U voelt wel, dat ik onmiddellijk besloot aan dat verzoek te voldoen. H.B.M, (Heel Beste Menschen) kun je zooiets niet weigeren. Het moest er dus maar van komen en ik begoh mijn geheugen te raadplegen. Ik heb het voorrecht gehad, H.B.M. in den kring van den A.K.V.B. te zien verschijnen en thans, in haar twintigste vereenigings- jaar, is zij nog in dien kring en wordt zij gerekend tot zijn beste lëden. Als ik thans van degelegenheid gebruik maak de vereeni- "ging H.B.M, en zijn bestuur geluk te wen- schen met het bereiken van den 20-jarigen leeftijd, dan'wil ik er'den"wensch aan ver binden, dat H.B.M. en A.K.V.B. nog tal van jaren in elkanders gezelschap mogen voort leven. Ik sprak zooeven van mijn geheugen en hoewel ik geen moeite heb met den tegen- woordigen ti^d mede te gaan, mag ik graag in het verleden grasduinen. Niet, omdat het vroeger zooveel beter en mooier was dan tegenwoordig. Er ontbrak toen minstens evenveel aan als nu. Maar het verleden leert ons dikwijls- een goede les. Over het H.B.M.-verleden zal in dit Clubnieuws wel voldoende worden uitgewijd, zoodat ik volstaan kan met te"memoreeren hoezeer het ons speet,"toen H.B.M, in 1931 geheel uit den A.K.V.B. verdween. Een jaar daarna bleek de vereeniging gelukkig slechts., schijndood te zijn en na weder tot het le ven te zijn teruggekeerd verscheen zij we der in het seizoen 1935/1936 in de derde klasse en begon den weg terug. Zooals veelal is dat niet gemakkelijk maar H.B.M, is er toch in gedaagd wederom de tweede klasse te bereiken, met een goede kans om als No.l te eindigen. Wat H.B.M, heeft bereikt, is steeds met een zeer beperkt aantal spelers tot stand gekomen en hier moet ik mij richten tot de velen onder het personeel der Heineken's Brouwerij,' die nog niet tot de voetbalploeg van H.B.M. zijn toegetreden. Want ik kan niet aan nemen, dat'er onder hen geen zouden zijn, die de H.B.M. wederom in de eerste klas se zouden kunnen doen terugkomen. Het is mogelijk; anderen hebben het bewijs reeds geleverd. Zie naar Robaver en Nehamij Over vijf jaar is er wederom aanleiding om de geboorte van H.B.M. te herdenken. Zorgt, dat dan de eerste klasse weer bereikt isl Ik besluit met oprechte hulde te brengen aan hen, aan wie het bestuur der vereeniging was opgedragen en (als oud-schermer) aan de prestaties van de scherm-afdeeling. Voorzitter A.K.V.B. :hiel de BOER KOMT

Sportclub H.B.M. Clubnieuws | 1940 | | pagina 2