de derde plaats eindigde. Op het oogenblik staat H.B.M. op de vijfde plaats, met 13 ge speelde wedstrijden, waarvan er 4- gewonnen, 2 gelijkgespeeld en 7 ver loren werden. Nog éeA wedstrijd is te spelen. Ook voor de bonuselftallen heeft H.B.M. als belangrijke eerste- klasvereeniging vaak baar bijdrage geleverd. Van Wijk.Vermeulevan Ginneke en De Blank speelden herhaaldelijk in de vertegenwoordigende Rotterdamsche Kantoorelftallen. De beide laatsten ook thans nog wel. Uit het bovenstaande is zoo'n klein beetje te distilleeren wat voor vleesch wij a.s. Donderdag in de kir'p zullen hebben. Dat dit niet malsch zal zijn, staat voor ons wel vast. De Rotterdammers heb ben zich plechtig voorgenomen om alles in het werk te stellen, om de nederlaag van verleden jaar (9-4-) te wreken en de fraaie beker weer naar Rotterdam te brengen. Aan ons elftal de taak om de eer van de stad-met-de-twee-westelijke-eersteklasse-kampioenen hoog te houden! Ons elftal. Zullen wij daartoe in staat zijn? Het is altijd moeilijk om ten aanzien van voetbalwedstrijden voorspellingen te doen, doch in ieder geval brengen wij een elftal op de been, dat ook tegen het sterkste Rotterdamsche elftal een f"aaie spannende wedstrijd ga randeert Marinus Muller Volkers Gieschler v.Nieuwenhuyse I Keizer v. Nigtevegt Wever Ras Gimbe1 Vermeulen De samenstelling van dit elftal werd ook dit jaar weer mogelijk gemaakt door de medewerking van eenige onzer vaste competitiespelers, die spontaan hun plaats in de pleeg afstanden. "Clubliefde" is een te pas en te onpas gebruikt en misbruikt woord en ik ben over het algemeen als de dood om het te noemen. Maar door dit kleine groepje voetballers werd er hier weer een treffend voorbeeld van gegeven. Want nog steeds behoort het medespelen tegen Rotterdam tot de grootste belevenissen in het H.B.M.-voetbalwereldje en om dit op te geven indien men meent het algemeen belang daarmede te dienen, hierover denke men niet te licht. Dit is sportiviteit in den besten zin van het woord! Wij zullen de verleiding weerstaan om hieraan nog zekere ver zuchtingen vast te knoopen, maar wij hopen toch, dat men a.s.Donderdag lok binnen de lijnen van het voetbalveld het bovenstaande heel even tot zich zal laten doordringen. Thans hebben wij nog slechts de hoop uit te spreken, dat het als altijd een prettige, faire wedstrijd zal worden en dat ook vele Amsterdammers om 11 uur op het terrein aanwezig mogen zijn om hun elftal aan te moedigen! Terwijl Dinsdag 9 Mei in de Taveerne de voet ballers bij elkaar waren ter bespreking van den grooton strijd tegen Rotterdam, kletterden in de schermzaal de degens, sabels en andere vechtwerk- tuigen in een friendly game tusschen onze dames en heeren en een aantel Utrechtsche pupillen van den Heer v.Hulssen. Het was een prettige ont moeting, waarvan men de uitslag niet telle,doch het doel allen.Dit doel, een aangenaam

Sportclub H.B.M. Clubnieuws | 1939 | | pagina 5