n In onze gelederen zagen wij met vreugde het wederoptreden van Jan Koelman, aanvankelijk als middenvoor, later in iets meer teruggetrokken positie en ten slotte zelfs als doelverdediger. Hij maakte als midvoor bijna een goal en heeft er als keeper bijna een bal uitgehouden. Toch kon men wel zien, dat er wel wat inzat en dat er van dat knaapje, mits hij veel en goed oefent onder beproefde leiding, nog wel wat te maken zal zijn. En levertraan, heel veel levertraan! Over de rest van het elftal is het beter te zwijgen. Er waren bepaalde Mei-omstandigheden, die elke critiek uitschakelden, zoodat wij zullen volstaan met te vermelden, dat het al bij al toch nog een gezellig, ouderwetsch partijtje is geworden, waarvan de uitslag voor de overwinnaars geenszins geflatteerd was. Nadat wij voor den wedstrijd van het station tot onder de rook van de hoogovens waren gebracht, werden wij na afloop door de goede zorgen van de Kennemerianders getransporteerd naar Overveen, waar het geheel en smaakvol gerestaureerde Rozendaal" nog lang een gezond gezelschap binnen zijn muren zag. Van de gelegenheid om orato rische of muzikale talenten te ontplooien werd door verrassend velen en op verrassend goede manier gebruik gemaakt. Het bier vloeide lustig en er was slechts dat eenetraditioneeleafgezaagde en vervelende bezwaar, dat het zoo gauw laat werd. We hebben ore getroost met de belofte, elkaar in Amsterdam weer te zien. Maar waarom spelen er niet een stuk of tien van zulke vereenigingen in den A.K,V.B.? Es ware so schó'n Hemelvaartsdag staat weer voor de deur ROTTERDAM en daarmede de traditioneele wedstrijd om de voetbal-supremetie tusschen de AMSTERDAM beide Heineken's kantoren. Onze leden neten het dag-programma uit de circulaire, welke bun door de feestcommissie werd toegezonden, zoodat wij ons hier kunnen bepalen tot het sportieve gedeelte. En dan komt een eenigzins zonderlinge vraag op; Wie is eigenlijk die Rotterdamsche Kantoor Voetbal Vereeniging H.B.M."? Het Rotterdamsche Bestuur heeft ons bij de beantwoording van die vraaggeholpen door ons een korte geschiedenis te zenden, waaruit wij zien, dat de K.V.V. "H.B.M." op 20 September 1926 werd opgericht. Het dagelijksch bestuur bestond toen uit de heeren Huisman, v.d.Spek en Schroeter, Erg zetelvast was dit bestuur echter niet, want wij zien in 1928 de heer v.d.Spek als voorzitter optreden en de heer Huisman •it het bestuur verdwijnen. De heer Pols wordt secretaris, die echte* op zijn beurt in 1929 wwer wordt vervangen door den heer v.d.Gaag» ij zien dan nog herhaaldelijk nieuwe gezichten, ook op de voorzitters- plaats. In 1931 komt de heer Huisman terug, in 1938 zien wij den Heer Lampe en thans wordt het dagelijksch bestuur gevormd door de heereh C. Stapel (voorz.), Karei von Bandemer (secr.J en Jaap Vermeulen (pen ningmeester). Voor de organisatie van het kantoorvoetbal in Rotterdam heeft H.B.M. baanbrekend werk verricht. Bij de oprichting werd door haar een Heineken's competitie georganiseerd, waaruit H.B.M. als kampioen te voorschijn kwam. Uit deze competitie groeide op initiatief van den heer KA(ntoor) V(oetbal) 0(rganisatieR(otterdam). Hierin werd tot 1928/1929 met wisselend succes gespeeld. In 1929 werd gedegradeerd naar de tweede klasse doch dit was meteen aanleiding om een behoorlijke spurt in te zetten. Via de promotie in 1930 werd H.B.M. in 193-1/1932 kampioen van de eerste klasse. Deverdere competitieresultaten waren: 1932/1933 No.3 der eerste klasse KAVOR 1933/1934 5 1934/1935 2 1935/1936 3 m 1936/1937 3 In het seizoen 1937/1939 moesten er beslissingswedstrijden gespeeld worden om het kampioenschap tusschen de clubs K.C.D., Ravero en H.B.M. Het zat in deze wedstrijden niet mee, zoodat H.B.M. tenslotte nog op

Sportclub H.B.M. Clubnieuws | 1939 | | pagina 4