JAARVERSLAG van de S.C. "H.B.N." over het vereenj^in^sAaar„1938A939 Het vereenigingsjaar 1938A939 is voor de Sportclub H.B.1I. een normaal vereenigingsjaar geweest. Normaal, dat wil zeggen met veel aanleiding tot tevredenheid en optimisme, met veel medewerking en waar- deering voor het werk van bestuur en commissies, maar ook met de moei lijkheden, die in een vereeniging als de onze, met zooveel en zoo uit- eenloopende ledenkarakters, blijkbaar onvermijdelijk zijn. Het ware verkeerd, deze moeilijkheden te ignoreeren. Z»ij zijn er, zij zijn er altijd geweest en zij zullen er wel altijd blijven. Maar even verkeerd zou het zijn. er een overdreven beteekenis aan te hechten. Volkomen eenstemmigheid over het algemeen beleid zal in de B.C. H.E.L. wel altijd tot de vrome wenschen blijven behooren, doch zoolang het be stuur, zooals het ook in dit vereenigingsjaar het geval was, nog mag rekenen op de waardeering en de loyale medewerking van het overgroote deel der leden, zoolang mogen wij niet mopperen en zal het bestuur^ trachten hieruit de noodige energie te putten om - zoo de vergadering dit wil - zijn werk voor de sportclub ook in het twintigste vereeni gingsjaar voort te zetten» ledenaantalt bestuur en coiamissies. Op 28 Februari telde onze sportclub naast onzen Beschermheer, Dr.H.P.Heineken,v 2 wer kende leden, 9 buitengewone en 55 ondersteunende leden. Vergeleken bij het vorige jaar is dit dus een zeer bevredigende toeneming, waar door wij echter thans wel het maximum hebben bereik1!,. Het administi a~ tieve personeel van de is thans vrijwel in zijn geheel lid van onze sportclub» Het bestuur was, evenals het vorige jaar, samengesteld uit de heeren Raayen, voorz», Walop, penn.v.d.Zwaai, secr»Both, comm. en -Keuter, comm. De heer Keuter behartigde in het bijzonder de schermbelangen, terwijl de heer Both behalve aan het voetballen ook aan de feestcommissie vele goede diensten bewees. Beiden heeren hier voor mijn dank. Behalve het gewone contact over dagelijksche zaken werden er eenige bestuursvergaderingen gehouden, waarin over de be- langen van de vereeniging steeds volkomen overeenstemming kon worden bereikt» De feestcommissie bestond uit de heeren Breedveld, Hertz en Derksen, die een berg werk hebben verzet en met de organisatie van verschillende feestelijkheden veel succes hebben geoogst. Intusschen staat deze commissie een ernstig verlies te wachten, aangezien de heer Breedveld, haar voorzitter, zich als zoodanig niet meer herkies baar heeft gesteld. Ook op deze plaats willen wij den heer Breedveld hartelijk dank zeggen voor het vele werk, dat hij gedurende tal van jaren voor de sportclub heeft verricht. Wij hopen en vertrouwen, dat hij dit werk nog niet als geëindigd zal beschouwen en dat, indien de belangen van de Sportclub zulks vorderen, een hernieuwd beroep op zijn medewerking niet tevergeefsch zal zijn» De elftalcommissie werd gevormd door de heeren Hartog, Koelman en v.d.Zwaal. Het werk van deze commissie moest noodzakelijker wijze zijn een roeien met de riemen, die haar ter beschikking Btonden. Het is haar, op hén enkele uitzondering na, steeds gelukt een elftal samen te stellen en dit is onder de gegeven omstandigheden geen ge ring compliment. De kascoomissie bestond uit de heeren Tilgenkamp, Dohe en v.d.Velde. Over haar werkzaamheden brengt zij, der traditie getrouw, ter vergadering zelf verslag uit. Ik wil hier tenslotte nog de zeer prettige samenwerking memoreeren tusschen bestuur en feestcommissie, welke vooral werd be vorderd door eenige gemeenschappelijke vergaderingen. De vriendschap pelijke

Sportclub H.B.M. Clubnieuws | 1939 | | pagina 2