gekomen, kunnen en mogen wij weer onze aandacht wijden aan 's levens minder belangrijke, maar wèl zoo aangename kanten. Waarvan de Sportclub er één is Nu de zomer voorbij is met zijn vacanties en speciale zomergenoegensnu de voetbal weer rolt en de schermers weer op de looper heen en weer springen, nu blijkt toch wel degelijk, dat do sportclub voor haar leden wat beteekent. Wat gaa& we doen?, hoort men overal» Wanneer beginnen de clubavonden? Krijgen we eindelijk eens ons clubblad? De programma's en vooruitzichten van schermen en voet bal werden elders in dit nummer nader besproken. Wij willen ons hier voornamelijk bepalen tot die dingen, welke niet direct de actieve deelneming aan eenige sport betreffen. Ook over de verster king van onze als bij zoovele vereenigingen uit twee of drie man bestaande supportersclub willen we het hier nog niet hebben» Natuurlijk is het prettig, wanneer er 's Zaterdagsmiddags behalve de 22 menschen binnen de lijnen er ook nog een paar buiten staan» En een schermwedstrijd doet het 66k beter, wanneer er behalve do menschen in hun witte pakkies ook nog een stuk of wat in burger bij zijn. Maar wij weten onze wenschen in dat opzicht binnen rede lijke grenzen te houden en zijn ook al heel blij, wanneer ons 's Maandagsmorgens van verschillende zijden de ruwe maar hartelijke v/oorden worden toegevoegds Zoo, hebben jullie Zaterdag weer eens ongezouten op je kop gehad? cf wanneer ons blijkt dat men na een schermwedstrijd achter alle drukfouten en naamsverbasteringen in de krant tfcch nog de H.B.M.-prestatie heeft kunnen ontdekken. Hieruit immers blijkt belangstelling. Wel geen belang stelling die onder zoo'n groote spanning wordt gebracht dat zij het slachtoffer naar schermzaal of Schagerlaan stuwt, maar toch belangstelling. En dat is veel» Het aankweeken van deze belangstelling, misschien nog een pietsie meer, heeft ons ook altijd voor oogen gestaan bij het clubblad. Het heeft een schakel willen zijn tüsechen actieve en passieve leden, een soort verantwoording, wat die wertende leden nu eigenlijk uitspoken en een poging om in letterlijken zin wat meer leven in de brouwerij te brengen» Die taak wil het clubblad nu trachten voor het vierde jaar te vervullen en toen ik die 4 zoo netjes als mij dat mogelijk is in het stencil kraste, kwam ik plotseling tot de ontdekking^ dat ons blaadje daarmee geworden is tot een "bedaagde" onder zijn soortgenooten» En nu komt, waar dit heele stukje eigenlijk om begon nen is: Uw dienstwille redactie heeft gedurende al dien tijd het Clubnieuws voor het overgrocte deel zelf moeten vullen» Zij heeft daarover zelden of nooit geklaagd en hartroerende beden in het openbaa baar om medewerking zijn U altijd bespaard gebleven» Nooit heeft U een klacht kunnen lezen over het uitblijven van de in 1935 toe gezegde lyrische bijdrage van Roos? nooit werd UW ziel geschokt door uitingen van redactioneele smart over het alsmaar-in-de-pen- blijven van de schermverhalen van Mevr.v.Nigtevegt (in wier be lofte ik echter nog steeds een ongeschèkt vertrouwen heb, ook al loopt die belofte dan ook al drie jaar). Evenmin heb ik mijn mede leden mededeeling gedaan van mijn teleurstelling over de schijn bare afdamming van Van Zuylen's dichtader en over de schriftelij ke zwijgzaamheid van zoovele mondeling weisprekenden» En over het feit, dat mijn eenige werkelijk trouwe medewerker, Poter Raayen, zijn bijdrage, die ik 'sZondags moet tikken, steevast pas 's Maan dags met groot tam-tam op mijn lessenaar deponeert, daarover wordt uit pure dankbaarheid maar in 't geheel niet gepraat» Trouwens, ik wil over deze en dergelijke dingen het heele verdere seizoen niet meer praten» Het bovenstaande diende allen om "aan de start" onze leden eraan te herinneren, dat pen- nevruchten in alle soorten en kleuren weer welkom zijn en gaarne worden ingewacht bij vdz»

Sportclub H.B.M. Clubnieuws | 1938 | | pagina 3