-5- Wèl zal je moeten toegeven, Nero, dat je je ook wel eens minder netjes hebt gedragen. Je schijnt wel eens bij een andere baas achter een bal te hebben aangehold, terwijl je bloed-eigen baas je dringend noodig had. Dat was niet mooi, Nero! ^n je hebt ook wel eens vergeten, om de krant te halen, of om me wakker te maken als ik naar mijn scherm- avond moest, ofschoon ik je al die dingen zoo netjes had geleerd. Je hebt zelfs wel eens midden in mijn mooie salon, tegen de porcelijnkast waar de vrouw zoo zuinig op is, je poot opgelicht enenfin, laten we daar maar liever over zwijgen. Kijk, Nero, dat zijn allemaal van die dingetjes, die werkelijk nie door den beugel kunnen en nu zal je wel zeggen, dat je baas zoo'n las tige bliksem was, dat je er wel eens honds van móést worden, maar een baas is nu eenmaal een baas. "Helaas" zal je nu wel weer nijdig rijmen. Stil maar, ik kén dat. Ik ben ook jong geweest en ik herinner me nog wel, dat ik vroeger ook wel eens met zulke insubordinatieve woorden en indeeën (snap je dat, Nero?) tegenover mijn ouders heb gestaan. Maar onthoud dit, Nero: ik heb daarbij toch altijd het loodje moeten leggen. Beste Nero, je hebt me zooveel jaren naar beste weten gediend en ik weet zeker, dat je je best hebt gedaan, ook al heb je wel eens een keer bij vergissing eon lap uit mijn linkerbroekspijp gehapt. We hebben elkaar eigenlijk nooit gesnopen. Ja, je hebt gelijk, ik wès lastig en ons gezin is inderdaad een beetje woelig, vooral in den laatsten tijd. De jongste spruit, dat kindje Voetbal, schijnt ook al geen gemakkelijk wicht te zijn en zoo kan ik het je eigenlijk niets kwalijk nemen, dat je tenslotte de be enen neemt. Misschien komt het ons beider rust ten goede. Laten we daarom nog niet kwaad op elkaar zijn, Nero! Kijk me met je lobbesachtige oogen nou eens goed aanzoo; geef me nu nog eens netjes een pootprachtig! en nu wensch ik je nog vele jaren van vette kluiven en een warme stal in een rustiger gezin dan het onze. En ik beloof je, dat, als ik weer door de vrouw voor de keus wordt ge steld tusschen de club-avond of de voetbalwedstrijd, dat ik dan de club-avond zal kiezen, of allebei, om toch in ieder geval een paar heer lijke pintekens te drinken op je onverwoestbare gezondheid. Santjes, Nero! t t je Baas. DE CLUBAVONDEN. Naar wij gelooven zijn de clubavonden tot nu toe wel een succes i» gebleken te zijn. De opkomst was zeer bevredigend te noemen. De eerst volgende wedstrijdclubavond zal worden gehouden op Maandag 23 December aanstaande.aanvang 20 uur preciesMen wordt dringend verzocht vóór het aanvangsuur aanwezig te zijn. Er zal gelegenheid bestaan om mee te doen aan bridgen,of aan klaverjassen, en/of aan pandoeren. Het is noo dig dat de bestaande reglementen worden aangevuld of gewijzigd. Deze aanvullingen of wijzigingen zullen op dezen clubavond worden bekend gemaakt. Er zal geen gelegenheid zijn om te tafeltennissen. Zij die op dezen clubavond wenschen mee te doen aan het wedstrijdspelen, wor den beleefd verzocht zich hiertoe bij een der leden van de feestcommis sie aan te melden vóór of uiterlijk op 14 December aanstaande. Mocht men niet aan den wedstrijd wenschen mee te doen, dan heeft men even goed ^toegang echter onder het uitdrukkelijk beding dat men den wed strijdspelers niet stoort. Voor bridgen, klaverjassen en pandoeren zullen ieder drie prijzen beschikbaar worden gesteld. De prijzen wor den bij keuze toegewezen. Op Zaterdag 21 December 1935 zal een clubavond, uitsluitend voor heeren worden georganiseerd. Voor bijdrage in de kosten moet een bedrag van fl. 0.30 bij vooruitbetaling aan de feestcommissie worden voldaan. De inschrijving is opengesteld tot en met 14 December aanstaande en moet dan tevens de bovenbedoelde bijdrage zijn voldaan. Tevens wordt iederen deelnemer beleefd verzocht een prijsje ter beschikking te willen stellen. Het ligt in de bedoeling aan iedereen een prijsje te overhandigen. De aanvang is bepaald op 20 uur. De deelnemers moeten

Sportclub H.B.M. Clubnieuws | 1935 | | pagina 7