-3- bij den Heer J.M.v.d.Stempel, Michelangelostraat 31, Amsterdam Z. Inleggeld 30 c„ De wedstrijd wordt gehouden in de zaal van de Incasso Bank, Heerengracht, aanvang 9.4-3 uur. De eerstaankomenden komen waarschijnlijk in aanmerking om einde December tegen een équipe van Hongarije te trekken, indien een sabelwedstrijd te Amsterdam zal plaats vinden. Wedstrijd om de Paoli-beker. Deze wedstrijd (Dames floret) wordt gehouden op 3 Januari 1936. Nadere bijzonderheden volgen nog. V0ST3AL Uitslagen November: H.B.M.-V.V.G.A.45-2 Centraal Beheer 2 - H.B.M.0-4 W.O.L. - H.B.M2-2 H.B.M. - Delia 1-2 Het zal den meesten onzer leden bekend zijn, dat ons elftal in de eerste weken der competitie aan een soort bloedarmoede heeft geleden, waardoor eeniga wedstrijden met 10 of 9 mau werden gespeeld. Die crisis is nu overwonnen, maar de gevolgen zien wij helaas nog aan onze plaats op de ranglijst. De afdeeling, waarin H.B.M. voor haar eerste jaar in den A.K.V.B, speelt, is natuurlijk de laagste van dien bond en bestaat uit ver verwijderde reserves van"groote" clubs en twee ploegen, die, evenals wijnieuwelingen zijn in den A.K.V.B., n.l. WOL en Delia. Deze zijn eenige klassen sterker dan de rest, hetgeen men uit de fantastische doel cijfers gemakkelijk kan constateeren. In November hebben wij beide kampioenscandidaten ontmoet. Tegen WOL werd met 2-2 gelijk gespeeld; van Delia werd met 1-2 verloren. Het winnende doelpunt werd door Delia in de laatste minuut van den wedstrijd gescoord. Wanneer wij deze uitslagen vergelijken met de tot dusver door WOL en Delia behaalde resultaten, zouden wij eigenlijk niet ontevre den mogen zijn, ware het niet, dat die uitslagen de krachtsverhouding tusschen de drie ploegen niet geheel juist weergeven. Beide wedstrij den werden n.l. voor het grootste deel uitgevochten op de terrein helft van de tegenpartij en alleen het gebrek aan productiviteit en samenhang in onze voorhoede kostte ons in beide gevallen de overwin ning. Die voorhoede is het probleem van het elftal. Onze middenvoor is in den dagelijkschen omgang een lammetje van een ventmaar zoodra hij in de verte wat wits ziet schemeren van doelpalen, is hij zijn hoofd soms finaal kwijt. Zijn harde werken geeft hem dan geen cent, omdat het alles te peuterig, te egoïstisch gebeurt. Spelverdeeling positie kiezen, openen op de vleugels, zijn begrippen, waaraan hij in zijn krampachtig gevecht om den bal geen aandacht kan schenken. Ook schieten gebeurt te 'weinig. Dit is overigens een kwaal, die hij met zijn mede-voorhoe delingen gemeen heeft. De rechtervleugel is eveneens een probleem. Both is geen rechts buiten van professie en de binnen-sp elersdie wij successievelijk naast hem zagen opereeren (Sluyter, Roos, Weisz) waren geen van drieën een openbaring. Wij houden het nog steods op Roos, mits deze zich de moeite getroost, zich oen boetje in te spelen. De kracht van den aanval zit links. Van Zuilen is, als hij het op z'n heupen heeft, een snelle, doortastende linksbuiten en Muller speelde b.v. tegen Delia een bovenste-bestetactische partij. In de half-linie is Keizer de ras-voetballer. Tegen WOL was hij de beste man van het veld. Wijdogen maakt goede vorderingen en Jansen, die tegen Delia den geblesseerden Sluyter verving, speelt met een uitgestreken gezicht, rustig en bedachtzaam, maar als het moet ook zeer stevig, zijn spelletje. Over de verdediging behoeven wij ons geen zorgen te maken, Keeper Walop bezit durf en aanleg, waardoor hij zich echter niet tot mooiigheidjes moet laten verleiden. Nieuwenhuizen speelt een stevige back-partij en Gimbel zien wij in eiken wedstrijd met meer pleizier aan den slag. Forsch, zonder ooit ruw te wordon, kalm en toch snel, sportief en rustig in zijn optreden. Over het geheel genomen beschikken wij dus over een elftal met een uit stekende kern, dat echter op verschillende plaatsen, vooral

Sportclub H.B.M. Clubnieuws | 1935 | | pagina 5