PLASTIC KRATTEN SLOTFEEST TRAINING OPLEIDING BOUWMEESTERS BIJEEN Eind maart vond in de Gijsbreght- kelder het slotfeest van de Amster damse Slijtersstudieclub plaats. Een Joegoslavische' dansgroep gaf de bijeenkomst een internationaal tintje, evenals trouwens de quiz 'Amstel Gold', waarin slijters teams onder leiding van de heer A.J.F. Weisscher vragen op toe ristisch gebied en uit het slijters- vak moesten beantwoorden. De heer J.W. Renes sr. bood ten slotte aan Amstel 's hoofdverkoop leider thuisverbruik drs. B. Sarphati een antieke perzische bierpul aan. Zeven nationaliteiten vormden de vertegenwoordiging van Amstel en een deel van de met haar geasso cieerde brouwerijen op de 'bijeen komst van brouwmeesters', welke eind maart in Athene werd gehou den. Het was voor de eerste maal dat brouwtechnische specialisten uit verschillende landen bijeen waren om van gedachten te wis selen over specifieke brouwerij problemen. Voor het gebouw van de Atheense brouwerij ziet u het hele ge zelschap bijeen: v.l.n.r. de he ren F.E. Gaeng, hoofdbrouw meester van de geassocieerde brouwerijen (Zwitserse nationali teit), E.H. Germann, assistent brouwmeester Atheense Brouwerij (Amerikaan), P.J.A. Krebs, pro- duktiechef Atheense Brouwerij (Nederlander). D. Moraitis, hoofd technische dienst Atheense Brou werij (Griek), drs. B.W. Drost, hoofd afd. research Amstel Brou werij (Nederlander), P. Delizee, brouwmeester Atheense Brouwerij (Belg), drs. A.J. de Roy, adj. di recteur Amstel Brouwerij (Neder lander), I. Sa'adeh, brouwmeester Jordaanse Brouwerij (Jordaniër), R. van Rijn, hoofd technische af deling O.C.D. (Nederlander) en E. Jabre, brouwmeester Brasserie Malterie Almaza (Libanees). De nieuwe, felrode plastic krat, waarin Amstel sinds april haar 50cl. flessen Amstel Pils presen teert, trekt overal sterk de aan dacht. Indrukwekkend was de komst van vele tienduizenden kratten, op pallets gestapeld, die op lange opleggers het brouwerijterrein binnenreden (foto rechts). On eindig zijn de mogelijkheden tot het maken van opvallende en zeer gevarieerde displays, zoals dat is gebeurd bij de Verenigde Dranken Handel N.V. aan de Ant. Fokker- weg in Amsterdam (foto links), terwijl de gemakkelijke hanteer baarheid in winkel, slijterij en bedrijf een extra pluspunt is. Een goede voorlichting over de vele aspecten van de verkoop van bier en de andere zogeheten 'ge notsmiddelen' is van groot belang. Vandaar dat onze afdeling 'Trai ning en Opleiding' in haar zeer funktioneel ingerichte instruktle- lokaal vele studiedagen belegt. Te gast waren onlangs de directeu ren van Amstel's Drankenhandels. Op de bovenste foto ziet u instruc teur H. Stravers met v.l.n.r. de heren H.C.J. Martens (N.V. Dran kenhandel Schelde-oever v/h Mar tens en Veraart, Bergen op Zoom), J.A.C.M. Veraart (adj. dir. van bovengenoemde drankenhandel), G.W.A.F. Losecaat van Nouhuys (N.V. Drh. v/hGebr. Lafeber, Lei den), P.Th. Gooren (N.V. Drh. Noord Limburg, Venlo), C. van der Kroon (Drh. Van der Kroon Koop N.V., Beverwijk), P.M.C.M. Pul les (N.V. Drh. Priem, Breda), H. Hartzmann (Santing Wouwenaars Dranken N.V., Stadskanaal), J.L. Hameiers (N.V. Drh. Huyben, Horn), en J.C. Schubart (N.V. Drh. Dinkel Regge, Enschede); op de andere foto: A.K. Huisman (N.V, Drh. v/h P. de Vries, Twello), E.F. Govaert (N.V. Drh. Amers foort, Amersfoort), B. van der Meulen (N.V. Drh. H.v.d. Meulen, Leeuwarden), T. van Dort (N.V. Drh. Gronoord, Groningen), P.van der Veen (Hergarden's Handel maatschappij N.V., Heerenveen), J. Winkel (Molenaar Co. N.V. Meppel), H.J. Konijn (N.V. Drh. Havenstad, Rotterdam en N.V. Drh. Het Eiland van Dordrecht, Dor drecht), A.M.J. van Wees (N.V. Drh. A.M.J. van Wees, Eindho ven), en Th. Hameiers (N.V. Drh, Maas Jeker, Maastricht). En kele anderen waren verhinderd aanwezig te zijn. Tijdens het jaarfeest van de Vereniging van Nederlandse Fotojournalisten, dat in onze Gijsbreghtkelder werd gehou den, is de 'Zilveren Camera' verbonden aan de beste Neder landse inzending op de jaarlijk se tentoonstelling 'World Press Photo' uitgereikt aan ds. G. Klijn (rechts op de foto), die hem in ontvangst nam voor zijn zoon de fotograaf Gerard Klijn, die voor werk in Afrika ver bleef. Links juryvoorzitter Joop Swart. .AMSTEL AMSTEL

Amstel - Proost | 1969 | | pagina 2