SLOGAN KOMT GOED UIT DE VERF GLASKUNST IN MUSEUM HOOFD KOEL SYMPOSION ORANJE IN GRENOBLE 'Eenvan de geestdriftigste en char mantste boekjes ooit over Neder land geschreven, is in Moskou in 7500 exemplaren van de pers ge rold en meteen uitverkocht. Het is gemaakt door Anatoli Kokorin, te kenaar en schilder, die een kort bezoek aan Holland heeft gebracht' Dit schreef de Moskouse Parool correspondent dr. Karei van het Reve in het kerstnummer van zijn krant. Hij drukte daarbij een aantal tekeningen van de Rus af. Een daarvan was de impressie van onze brouwerskar met paarden. Wij pu bliceren bedoelde pagina uit het originele Russische boekje, al was het alleen maar om te laten zien hoezeer onze traditionele brou werskar met de paarden nog overal aanslaat en hoe bekend Amstel wijd en zijd is. Onze dochteronderneming Poviet Producten N.V. in Amsterdam heeft eind vorig jaar een aantal weten schappelijke medewerkers van ziekenhuizen en universiteiten bij eengebracht in onze kantine voor het bijwonen van een symposion over Macrodex, een product dat in de ziekenhuizen gebruikt wordt als vervanger van bloedplasma. Tijdens de pauze bestond er gele genheid om informatieve lectuur hierover in te zien of mee te ne men. Door drie buitenlandse en een Nederlandse geleerden werden in leidingen gehouden, terwijl een fo rum antwoordde op vragen uit de zaal. Het Nederlands Olympisch Comité heeft 22 januari jl. in onze Gijs- breghtkelder de Nederlandse sportpers ontvangen. Voor ongeveer 80 journalisten, ra dio- en tv-medewerkers, en foto grafen, gaven zij een uiteenzetting over de Olympische winterspelen in Grenoble. Bij deze gelegenheid werden de of ficiële tenue's van de Nederlandse équipe voor het eerst gedemon streerd. Direct na de spelen wa ren de 5 leden van de Olympische dameséquipe in onze kelder te gast. AMSTELPLOEG STARTKLAAR De Nederlandse wielerelite van het seizoen 1967 heeft 6 december in onze Gijsbreghtkelder de terugkeer gevierd van Amstel-amateur Fedor den Hertog, die na zijn ongeluk kige val op 17 augustus in het Bel gische plaatsje Ougrée zich voor het eerst weer in het openbaar vertoonde. Op de hometrainer nam Fedor het op tegen Amstel-direc- teur mr. J.M. Elink Schuurman, Het tweetal wordt geflankeerd door de wereldkampioenenGertBongers (links) en Piet de Wit, terwijl Bram Koopmans de 'wedstrijd' leidt. Intussen is Fedor den Hertog voor volledig herstel naar de winter sport geweest waar hij zich op ski 's goed thuisvoelde. Hieronder de complete Amstel- amateurformatie, zoals die zich in 1968 zal presenteren. Staand v.l.n.r. ploegleider Herman Krott, Daan Holst (Amsterdam), Nanno Bakker (Wieringerwerf)Hans Eckelboom (Heerde), Fedor den Hertog (Ermelo), Albert Huize bosch (Beilen)', Melle Jongkind (Aalsmeer), Jan van Katwijk (Op- loo), Piet van Katwijk (Oploo)', Karei Keybeck (Schaesberg)Mat- thijs de Koning (Scherpenzeel) Henk de Haan, masseur; zittend v.l.n.r. Fred van Lachterop (Am sterdam), Rudie Liebrechts (Vlaar- dingen), Henk Nieuwkamp (Borne), Leon Schauwen (Yerseke)', Ton van der Valk (Voorschoten), Wicher Vlot (Meppel)Arnold Voogt (Scherpenzeel)', Efeter van der Voort (Amsterdam) en Joop Zoete melk (Rijpwetering)De met ge merkte renners zijn nieuw in de Amstelploeg. HELMOND KREEG NIEUWE ..BEURS" Op steeds wisselende manieren wordt onze slogan'Dit is de man...' aangehaald. In de etalages van N.V. De Verf- bron in de St. Anthoniebreestraat in Amsterdam vonden wij onze affiches en showcards terug met daarbij geinspireerde kreten als: Dit is z'n hobbyset, Dit is z'n verf, of Dit is zijn doe-het-zelf- gereedschap. We vinden dit een bijzonder ge slaagd idee, vooral ook omdat bij hobby-bezigheden endoe-het-zelf- werk een Amstel-pilsje zeker sma ken zal. Zowel 'De Verfbron' als onze reclamecampagne is in de drie etalagekasten goed uit de verf gekomen. Glazenier/schilder Joep Nico las, museumdirectrice mej.. E. Houtzager, en Amstel-export- stafmedewerker K.A. Hout zager poseren hier voor een ge deelte van het door Joep Nico las vervaardigde glasraam uit de hal van ons hoofdkantoor in Amsterdam, dat tot en met 3 maart te zien is op de tentoon stelling van werken van deze Limburgse kunstenaar in het Centraal Museum in Utrecht. Café-restaurant 'De Beurs'aan de Markt in Helmond is het afgelopen jaar ingrijpend verbouwd en ge moderniseerd. 'iVoor de heer en mevrouw Van Vilsteren, die deze zaak tesamen met hun schoonzoon leiden, was de opening op 9 no vember een groot gebeuren, even als trouwens voor de gehele Hel- mondse gemeenschap, die met deze nieuwe Beurs een prachtig zalen complex voor o.m. culturele doel einden en festiviteiten bezit. Helmonds burgemeester mr. A. Geukers (rechts op de foto) ont hulde onder het toeziend oog van de heer en mevrouw Van Vilsteren en onze directeur de heer P. Kra- nenberg, het Helmonds wapen. Stadsharmonie Phileutonia, het Helmonds Mannenkoor en het Tie nerkoor gaven aan deze opening extra luister. Amstel-agent J.P. Renique uit Sas van Gent heeft zich de afgelo pen 40 jaar op twee terreinen bij zonder onderscheiden. In Zeeuws- Vlaanderen zorgde hij voor een zeer hoog percentage Amstel-drin- kers; in zijn woonplaats leidde hij op waardige wijze de vrijwillige brandweer. Voor dit laatste kreeg hij dezer dagen het 'Gouden Kruis'. Zijn zoon F.C. Renique volgt zijn vader bij de brandweer op, terwijl hij ook in de zaak actief is. Een heel klein 'binnenbrandje' blussen beiden echter liever met een koel glas Amstelpils, dat hen voor deze gelegenheid wordt aangeboden door mevrouw Renique. <-VL£ KAMSf a <ViO rv»

Amstel - Proost | 1968 | | pagina 3