WERP 'N (bier) BLIK IN DE MODE OVER DE GRENS I Bij het maken van modische kle ding worden de laatste tijd steeds meer kunststoffen verwerkt. Blik jes Amstelpils inspireerden de Amsterdamse mode-ontwerpster Marian Vlasman tot het maken van een blikjurk. Alleen al door de wonderlijke verwerking van het materiaal lijkt ons de creatie ze ker een blik waard. De bekende restaurateur Nicolaas Kroese was de eerste die de jonge actrice Trudy Derksen, voor wie deze mi ni-jurk gemaakt was, in zijn Vijff Vlieghen-eethuisjes in Amsterdam ontving, wat hem zichtbaar veel plezier deed. Niet minder enthou siast waren trouwens de duizenden bezoekers aan de 38ste Voedings salon In Brussel waar het 'Blik- meisje' zich veertien dagen ge leden voor het eerst in dit toi letje aan het publiek presenteerde. Het opmerkelijke kledingstuk en haar charmante verschijning trok ken buitengewoon grote belangstel ling. Voor wie inmiddels plannen heeft zich ook in blik te hullen, is er echter één waarschuwing. Hoe dan ook, er zitten scherpe kanten aan Volop actie is er in België, waar tot het eind van het jaar in vier grote steden - Brussel, Antwer pen, Luik en Namen - affiches, raambiljetten en folders het pu bliek op Amstel attenderen. Bij aankoop van zes flesjes Amstel- bier ontvangt de consument een wedstrijdformulier, waarop hij in kernachtige bewoordingen over ons produkt mag oordelen. Zij die vol gens de jury de beste slagzinnen hebben ingestuurd, ontvangen ge durende een heel jaar elke maand een kist Amstelbier gratis. De honderdentwintig beste inzendingen worden aldus gehonoreerd, terwijl bovendien elke winkelier bij wiens klanten een prijs valt, een mo derne vouwfiets cadeau krijgt. De hierbij gepubliceerde foto's zijn gemaakt in Luik, waar de actie destijds van start ging. De teksten op het affiche zijn bedoeld als uit dagingen aan het publiek. Ze be tekenen zoiets als: Mmmm! Kijk! En ik dan? Aaah! Wat? Maar waar? DORSTLESSERS Dertien lagertanks, elk meteen inhoud van 62.000 liter, vorm den een wat ongewoon transport tussen de kaden van de Amstel (rivier) en de kelders van de Amstel (brouwerij). Stuk voor stuk werden deze gevaarten on der politiebegeleiding door het oostelijk stadsdeel geloodst. Om ze op hun plaats te brengen, moesten zelfs twee buitenmu ren met een totale dikte van bijna één meter over een aan zienlijk oppervlak worden weg gebroken en met zware T-bal- ken worden gestut. In minder dan geen tijd had men dit om vangrijke karwei echter ge klaard en kon men de muren weer dichtmetselen. Wie de fi guren op de onderste foto ver gelijkt met de hoogte van de lagertank, zal zien dat het hier om tanks van een gigantische afmeting gaat. Het bier dat daar in straks zal rijpen, zal weer de dorst van zeer velen kunnen lessen. fAMSTT «Maura» AMSm Hl KR jmais ou? '^1 v^'T'K

Amstel - Proost | 1967 | | pagina 2