proost NA 50 JAAR RUST ZWEDEN BIJ (DE) AMSTEL AMSTELBEKERS VOOR DE OVERWINNAARS DUTCH "KELDER" OORVERDOVEND AUTOMAAT DRAAI 944544 AMSTEL PROOST Op een beurs in de Westduitse stad Frankfurt stond Amstel model voor een ingenieus geconstrueerd appa raat, waarmee automatisch een glas bier getapt kan worden. Het werd geïntroduceerd door de Ne derlandse Apparatenfabriek Dui ker uit Rijswijk. In het kromme staafje aan de voorzijde is een fo- to-electrische cel geplaatst, waar door de bierstroom ophoudt als het glas voldoende gevuld is. Zo te zien is het ook met de manchet piekfijn in orde. Vermeld dient echter te worden, dat het hier gaat om een demonstratie. Dezer dagen werd bekend, dat de bier omzet in het eerste halfjaar van 1967 met circa 11 procent is gestegen. Ook de omzetten van de N.V. Preservenbedrijf in Breda en Poviet Producten N.V. in Amster dam hebben zich in dezelfde perio de gunstig ontwikkeld. De dag waarop de heer H.M. Pre- nen en zijn echtgenote hun vijftig jarig huwelijksfeest vierden, was voor de reeds hoogbejaarde heer Prenen aanleiding om zijn groot handel in dranken aan de IJweg in Vijfhuizen, die hij tot dan toe steeds zelf had geleid, over te dragen aan zijn beide zoons. Vanzelfsprekend was de Amstel Brouwerij, waarmee de heer Prenen al meer dan vijftig jaar plezierige relaties onder houdt, present om deze voor allen zo heuglijke dag mee te maken. Op de foto onze inspecteurs A.G. M. Moonen (tweede van rechts) en J.R. Colly (geheel links) temidden van het gouden bruidspaar en de overige familie. Een briefje van mevrouw A. van Elsas-Wessels uit Amsterdam maakte ons nog eens attent op het ongerief dat telefoonabonnees kun nen ondervinden, wanneer hun nummer veel lijkt op dat van een grote firma, in dit geval de Am stel Brouwerij. Herhaaldelijk wordt zij op haar nummer 945544 gebeld door mensen, die kontakt met ons zoeken. Hoewel mevrouw Van Elsas dat allemaal wel niet zo erg vindt, en er zelfs heel aardige reacties op krijgt, lijkt het ons nuttig ons telefoonnummer nog eens te vermelden. Dat is dan 9 44 5 44. 't Is maar dat U het even goed noteert. En straks goed draait. is een uitgave van de Amstel Brouwerij N.V. Mauritskade 14, Amsterdam. Postbus 4065. Tele foon 020-944544. Samenstelling: afdeling Public Relations. Druk: Augustin Schoonman. AMSII i Ongeveer twintig Zweden, die als vertegenwoordiger in dienst zijn van de firma, die in dat land ons bier verkoopt aan kruideniers en supermarkten, bezochten begin mei op uitnodiging van de brouwerij ons land. Hun verblijf hier had een bij zonder attractieve start, doordat zij van het vliegveld Schiphol wer den afgehaald met een rondvaart boot, die hen direct meenam voor een tocht door de Amsterdamse grachten. Op de Magere Brug over de Amstel werd onderstaande foto gemaakt. Zweden is één van de lan den, waarheen ons bier wordt ge ëxporteerd. Als in de zomermaanden de semi- profs en amateurs het voetbalspel laten voor wat het is, maken over al in het land enthousiaste lieden elkaar warm voor een vriendschap pelijk partijtje. Vaak worden die gelegenheidselftallen geformeerd uit min of meer vaste cafébezoe kers en de inzet is in veel gevallen een krat bier. Overal op de velden kan men ze in deze dagen weer aan het werk zien, gestoken in die fel begeerde Amstelshirts. In Santpoort speelde kortelings een team van caféKorthouwer tegen een bevriend café. De Amstel-drinkers wonnen en kregen uit handen van Feijenoord's eerste elftalspeler Ruud Geels (zie foto) de beker. In Rotterdam kwamen op initiatief van HenkesDistilleerderij zelfs vele tientallen café-elftallen tegen el kaar uit. Café Amstelhoek werd winnaar en kreeg de Henkes-bo- kaal. De grote Amstel-beker werd door onze districtsleider, de heer K.N. Tielkemeijer uitgereikt aan nummer twee, café De Doofpot. In het Engelse stadje Reading, even buiten Londen, is dinsdag 18 juli een typisch Hollands etablissement geopend, dat de naam 'Peacock Dutch Kelderkreeg. Daartoe tap te Amstel-directeur P. Kranen- berg (links op de foto), onder het toeziend oog vanmr. D.J. Simonds, commercieel directeur van Cou rage Barclay Simonds, het eer ste glas Amstelbier dat in Enge land van het vat kwam. Met de opening van deze 'Peacock Dutch Kelder' is nog eens de goede re latie onderstreept, die er bestaat tussen Amstel, Guinness en Cou rage. Eerder dit jaar werd in Am sterdam met medewerking van de drie brouwerijen een Engelse Pub geopend. Oorverdovend was het geluid, dat een groepje blazers van de Maas trichtse Harmonie St. Joezep pro duceerde, toen onze directeur, de heer P. Kranenberg, zich in char mant gezelschap van de Schutters- koningin van de 'Edele Nobele Agt- bare Jonge Schutterye der Stadten Vryheyt Valckenborch', voor de lens van onze fotograaf bevond. Het gezelschap Limburgers van in totaal ruim honderd man was op uitnodiging van de heer Kra nenberg, die beschermheer is van de Schutterij en ere-bestuurslid van St. Joezep, naar Amsterdam gekomen, waar onder meer een mars door de stad en een tocht per rondvaartboot werden gemaakt. 's-Avonds waren zij te gast in Hel mond.

Amstel - Proost | 1967 | | pagina 4