RIDDERSLAG VOOR TWEE f HOUDT ONS JONG iÉk \f§,1 AMSTEL proost AMSTEL PROOST JULI 1967 le JAARGANG No. 3 De goede relatie met onze agent in Frankrijk, de heer F.M. Cadrovan de bekende firma 'La Bière Pous- set', mondt elk voorjaar uit in een bezoek van een grote groep Franse afnemers aan Nederland. Ditmaal kwamen eind april ruim honderd Fransen naar Amsterdam. Tijdens een bijeenkomst in de Gijsbregtkel- der onder de brouwerij werd vol gens oud gebruik van de Amstel Brouwerij een aantal van hen tot 'Bierridder' geslagen. Het was de heer J.A.H. Peters, ad junct-directeur export, die voor zien van voorschoot en ridder zwaard geheel in stijl de riddersla gen toediende. De heren B. Mar- chand van 'La Bière Pousset' (ge heel links), F.M. Cadro (met bril) en J.A.C.P. Smijers van onze af deling export (derde van rechts) kijken geamuseerd toe. De heren Peters en Smijers werden later op de avond zélf opgenomen in de Con frérie Gastronomique Culinaire de Val de Loire, respectievelijk inde kwaliteit van 'Grootmeester voor Nederland' en 'Baljuw van Amster dam', beiden met de titel 'Ambas sadeur'. Al met al een gebeuren, dat illu streert, dat ook bij een brouwerij niet alle romantiek vervlogen is. 4 i HAD JE ME MAAR Een warme zomer vraagt om een koel glas bier. Als het erom gaat thuis een biertje te drinken, is er geen enkel probleem. Het enige waarop men moet letten is, het niet al te koel te serveren. Dus niet direct vanuit de ijskast in het glas. Drinkt men graag een glas bier in een restaurant of een cafe, dan is het helemaal in orde. Want juist in deze gelegenheden wordt het bier met veel kunde en toewij ding geserveerd. Neemt u het bier echter mee op uw. vacantietochten of weekendtrips, dan is wat extra zorg vereist. Drt is daarvoor ons advies: leg het bier een tijdje in het water. Een stromend beekje van niet al te grote diepte is de beste plaats. Maar ook in de rivier kan het Amstelpils voortreffelijk ge koeld worden. Vergeet dan evenwel niet om de flessehals een stevig touw te binden, want anders ver dwijnt uw bier voor goed naar de bodem. Een leeg flesje met de Amstel fliptopper er weer op, blijft het water wèl de baas en kan uren dobberen voordat het er gens afdrijft naar de kant, waar gretige voeten er in speelse va riaties tijdenlang mee bezig kun nen zijn. Breed lachend ondergaat mr. G. van Hall de conférence van tv-ko miek Swiebertje, toen eerstge noemde in zijn kwaliteit van bur gemeester van Amsterdam op woensdag 24 mei ons nieuwe expe ditiecentrum aan de 's-Graves an destraat in Amsterdam opende. Het optreden van Joop Doderen was één van de hoogtepunten tijdens deze voor de brouwerij zo belang rijke dag. Wat Swiebertje de bur gemeester zoal toevertrouwde laat zich niet gemakkelijk op papier zetten, maar dat mr. van Hall er plezier aan beleefde, staat buiten kijf. Zo te zien heeft hij pret voor twee. Meer over het expeditiecen trum leest u op pagina 2. IBOIVU AMSl II I u Een kleine dertigduizend gasten bezoeken per jaar de ontvangst kelder van onze brouwerij in Amsterdam, die dézeer toepas selijke naam 'Gijsbreghtkelder draagt. Niet elke dag komt er echter zo charmant bezoek als op de foto hieronder staat afge beeld. Het is een groep Scheve- ningse vissersvrouwen in plaat selijke klederdracht, die zich het pils en meer nog het oud bruin best laat smaken. Met het glas fier omhoog en een lach op het gezicht, lijken ze te willen zeggen, dat bier hen toch maar jong houdt. AMTTfl

Amstel - Proost | 1967 | | pagina 1