STADION RECLAME SCHOT IN DE ROOS THE OLD BELL AMSTEL OOK BUITEN ONZE GRENZEN GOEDE GASTHEER SUCCES OP GRÜNE WOCHE' mm 1 KOELE DRONK Wekelijks trekken zo'n kwart mil joen voetballiefhebbers naar de stadions om er twee maal drie kwartier mee te leven met het wel en wee van de 22 spelers in het veld. Het publiek op de tribunes volgt gespannen de verrichtingen binnen de lijnen. Onbewust zal het echter in zijn gezichtsveld de re clames ontmoeten, die sinds jaar en dag de Nederlandse sportvel den omzomen. In nagenoeg alle grote stadions is ook Amstel van de partij. Bij televisie-reportages van belangrijke wedstrijden komt, tussen het geharrewar van spelers, plotseling Amstel om dehoekkijk- ken. Nog onlangs kon men hiervan getuigen zijn tijdens de veelbeke- ken reportage van het duel tussen Ajax en Dukla Praag in het Olym pisch stadion in Amsterdam. Hoe Amstel zich tussen de duizendkop pige menigte op de tribunes van het Olympisch Stadion een goede plaats heeft verschaft, blijkt uit bovenstaande foto overduidelijk. Amstel timmert ook op andere wij ze aan de weg. Zo kan men overal in het land de grote en kleine neon reclames tegenkomen, terwijl ook lichtbakken in elke maat de gevels van 'Amstel-zaken' opvrolijken. Opvallend zijn de grote, in felle kleuren rood en blauw geschilder de borden, die als uitvloeisel van de nieuwe reclame-campagne, reeds her en der zijn aangebracht. Voorts dragen vele duizenden af fiches, geplakt op nagenoeg alle aanplakplaatsen in het land, deze maanden de slogans 'Dit is de man. Dit is z'n bier' en 'Vanavond om 6 uur' uit. Amstel doet er alles voor om in de presentatie naar buiten zo goed mogelijk voor de dag te komen. Toch kan het nog wel gebeuren, dat - in het bijzonder bij neonre clames en lichtbakken - de tech niek ons in de steek laat. Mocht u in uw omgeving een dergelijke ha pering ontdekken, schroom dan niet ons te bellen. Vraag aan de telefo niste naar toestel 333. De export van onze bieren neemt een belangrijke plaats in. In niet minder dan 120 landen en staten vindt men 'Amstel Beer' terug. Of het nu Madagaskar is of Tahiti, of het de Azoren zijn of Hongkong, overal weet men wat Amstel is. En wat nóg belangrijker is: men weet het Amstel bier ook te waar deren. Kijk maar eens naar het vrolijk troepje hierboven. Het zijn leden van een Afrikaanse dans groep, die even rust en verkoe ling zoeken na een optreden tij dens de 'Foire de Paris'. Op deze Franse jaarbeurs werd Amstel vertegenwoordigd door haar agent in Parijs, bekend onder de naam 'La Bière Pousset'. Met kennelijk plezier heffen deze dansers het glas om een volgend moment met volle teugen te genieten van het kostelijk vocht. In alle uithoeken van de wereld kan men ons bier drinken. Maar dat het niet altijd even gemakkelijk is om dat bier daarheen te vervoeren, is onlangs weer eens gebleken. Een zending exportbier bestemd voor Afganis- tan kon met de ons vertrouwde vervoermiddelen als trein, boot, vrachtauto en vliegtuig haar eind doel niet bereiken. Het eenvoudige vervoer over de weg bleek in de binnenlanden geen haalbare zaak. De gehele lading bier, verpakt in dozen, werd daarom vanuit het scheepsruim direct overgeladen op de ruggen van kamelen, die in een lange stoet de woestijn introkken om de bewoners daar tenminste wat verkwikking te brengen. Het was een aardige oplossing voor het vervoersprobleem, maar beslist geen goedkope. Het Amsterdamse Rembrandtsplein beleefde op 10 februari de opening van 'The Old Bell', een in Engelse trant opgetrokken internationaal café, waar naast het Amstel bier voor de eerste maal in Nederland de beroemde Engelse Courage- en Ierse Guinness-bieren van het vat getapt worden. Dit feestelijk ge beuren werd extra luister bijgezet door de komst naar Nederland van de export-directeuren van beide biermerken, de heren Eric Beedell van Guinness Overseas Ltd. en T.E.G. Stokes van Courage Bar clay Simonds Ltd., die (zie foto links onder) elk achter hun eigen pomp het eerste glas bier tapten. Even later brachten zij tesamen met Amstel-directeur P. Kranen- berg, die de openingsceremonie verrichtte, een toast uit op de di recteur/eigenaar van 'The Old Bell', de heer P.P. Ordeman (foto rechtsonder). Onder de vele gas ten was ook de heer M. Caransa, die door deheerKranenberginzijn openingsspeech 'de grote gangma ker van het Rembrandtsplein nieu we stijl' genoemd werd. Vanzelf sprekend werd ook op deze ont moeting het glas geheven, het geen voor onze fotograaf niet on opgemerkt bleef, getuige de foto hierboven. Tijdens de vermaarde 'Grüne Woche', die begin februari in West- Berlijn werd gehouden, stond de Amstel-stand in het middelpunt van de belangstelling. Vele pro minente gasten lieten zich het bier goed smaken, zoals op de foto hier naast de Duitse Minister van Landbouw en Voedselvoorziening Hermann HÖscherl, die op de ten toonstelling geassisteerd werd door een charmante jongedame. Ook de Nederlandse ambassadeur in West-Duitsland, mr. G.E. Baron van Ittersum, schonk zich bij zijn bezoek aan de stand een glas Am stel pils in. De foto hierboven toont een deel van de Amstel-stand zoals deze op de 'Grüne Woche' in Berlijn was ingericht. 2

Amstel - Proost | 1967 | | pagina 2