kerstmis I960 PERSONEELSORGAAN VAN DE AMSTEL BROUWERIJ N.V. Kleine kaarsvlam grote bron van inspiratie Terrein voor brouwerij in Zoeterwoude ADIEU SPONGAT HET SPONGAT NUMMER 121 -23 DECEMBER 1969 Wij mensen zijn eigenlijk vreemde we zens. Wij kunnen ontzettend veel: den ken, verlangen, haten, hopen en iets maken. Ondanks dat, lijken wij niet in staat een bewoonbare wereld te scheppen voor ieder mensenkind. AjIs er één moment is waarop wij ons die onmacht bewust zijn, dan is dat wel in de kersttijd. Tweeduizend jaar geleden is er een kleine vlam ontstoken in een pik donkere nacht. Heeft ons dat iets verder gebracht, zo vragen wij ons af. Weineen, de mensen zijn alleen maar onverdraag zamer, egoistiseher en geraffineerder ge worden, zullen velen antwoorden. Is dat zo? Zien we dat goed? Heeft die ge- dachte misschien ook iets te maken met de 'kleiner' wordende wereld? Zijn er ook niet zeer velen geweest en ook heden ten dage voor wie die kleine vlam een grote bron van inspiratie is ge weest voor grote of kleine heilzame daden? Welke mensen dat waren? Zij die geloofden dat de samenleving niet van zelf verandert, doch dat daarvoor de in zet van ieder mens noodzakelijk is. Moge daarom de kleine vlam van de kaarsen bij u thuis ook voor u die bron van inspiratie zijn om met nieuw ver trouwen en elan de komende tijd tege moet te gaan. De ruim driehonderd jaar oude Barremolen staat op de zuidoostpunt van het terrein. De grens van het gebied loopt op de foto achter de molen. De spoorlijn (Leiden- Alphen a/d Rijnvormt de zuidelijke begrenzing. Dit is het laatste nummer van Het Spongat. Geen speciaal kerst nummer, ook geen nieuwjaarsuit gave. Nee, simpelweg het laatste nummer uit de reeks, waarin nieuws en wetenswaardigheden van de laatste paar weken bijeenge bracht zijn. We willen in dit 'zwanezangnum- mer' niet breedvoerig ingaan op de motieven die tot opheffing van Het Spongat hebben geleid. U allen weet dat door de fusie en de daar op volgende reorganisatie ontelbaar veel medewerkers de Amstelge- meenschap hebben verlaten en deel zijn gaan uitmaken van een veel groter geheel. Het Amstelnieuws had niet meer betrekking op een speciale groep mensen binnen één bedrijf. De bestaansgrond voor Het Spongat werd sterk geredu ceerd. Een commissie van mensen, die direct bij de uitgave van zowel Het Spongat ails Vers van 't Vat be trokken zijn, heeft zich gebogen over de mogelijkheden van één personeelsorgaan voor het hele concern. Wat er tezijnertijd uit de bus (en dus bij u in de buszal komen, is op dit ogenblik nog niet te zeggen. Vast staat echter wel, dat dit de laatste uitgave van Het Spongat zal zijn. Het laatste Spongat nieuwe stijl', waarmee we in 1965 van start gingen. Vóór die datum vanaf december 1956 ver scheen het personeelsblad van Amstel ook reeds onder de naam 'Het Spongat', maar toen was 'het groene boekje' nog een periodiek, dat in principe één maal per maand verscheen. Er is in de afgelopen jaren veel geschreven over de Amstel Brou werij en haar medewerkers. Er is veel waardevolle informatie ver gaard, die door middel van het bedrijfsperiodiek voor de historie bewaard kon blijven. Allen, die er in die tijd toe hebben bijgedragen, dat de band tussen bedrijf en medewerkers werd versterkt, willen wij vanaf deze plaats heel hartelijk dank zeggen.

Amstel - Het Spongat | 1969 | | pagina 1