Enorme belangstelling hij jubileum van P. W. van Loon Activiteiten op de „driehoek" tal van herinneringen uit vroeger jaren opgehaald. Onder meer vertelde de heer Van Loon, dat de funktie van jongste bediende bij Amstel zijn eerste baantje na de schooltijd was geweest. Hoewel zijn hart uitging naar de zeevaart en de techniek zijn grote belangstelling had, is hij niettemin bij Amstel gebleven en via de afdelingen geleende gelden en incasso uiteindelijk bij de afdeling bankkas ge komen. Dat de heer Van Loom naast zijn werk ook nog belangstelling voor andere brou werij-activiteiten had, blijkt wel uit het feit, dat hij op 3 december nogmaals ge huldigd zal worden. Dat gebeurt dan door de leden van de B.Z.B., van welke groep hij als E.H.B.O.-er al sinds de op richting lid is. De bouwactiviteiten op de zogeheten driehoek achter het hoofdgebouw begin nen zich af te tekenen. Op de open plek - ontstaan na afbraak van de oude leger- kelders - is men aan de herbouw be gonnen. Er zullen twaalf tanks van elk 350 hectoliter komen, die een plaats krijgen tegen de wanden van de bestaan de legerkelders en het vatengebouw. De ruimte die hierna vrij blijft wordt op een hoogte van acht meter overkapt. Het is de bedoeling dat deze gebruikt wordt voor opslag lege emballage, kisten en vaten. De vrachtwagens, die deze zaken aanleveren, worden binnengeloodst via de ingang aan de Andreas Bonnstraat en vertrekken weer door de poort tussen het hoofdkantoor en de spoelplaats. Laatstgenoemde doorrit zal een breedte krijgen van 9 meter. Op de hoek van de spoelplaats zal een cabine worden ge bouwd, vanwaaruit de controleurs een goed overzicht hebben op de driehoek en op het weggedeelte voor het vatenge bouw. Bovendien zullen zij vanuit deze cabine de binnenkort op te stellen slag boom voor het hoofdkantoor bedienen. De aflevering van niet gepalletiseerde kisten en kratten blijft gehandhaafd voor het vatengebouw. In de gevel van de spoelplaats zal een luik worden ge maakt, waardoor de lege vaten straks naar binnen zullen worden gebracht. Aan de buitenzijde van het vatengebouw, naast de lift en het trappenhuis, komt een glassilo. Het gebroken glas, dat nu nog in stalen bakken naar de vuilnis schuit in de Singelgracht wordt vervoerd, zal in de toekomst vanuit de bottelarij tweede en derde verdieping in een koker gegooid kunnen worden. Vrachtauto's zullen onder de glassilo kunnen rijden om een zogeheten 'stort glas' weg te halen. Het ligt niet in de bedoeling om op de driehoek extra parkeerruimte voor per sonenauto's in te ruimen. De fietsen stalling voor medewerkers blijft bestaan. tevens aanwezig de heren J. van der Pol, onder wie de heer Van Loon ressorteert, A. W. F. Kroon als vertegenwoordiger van het jubileumfonds en G. Linck van de afdeling personeelszaken. De heer Kroon zei bij deze gelegenheid, dat de heer Van Loon een man is, die Ontvangst in de directiekamer. niet alleen zijn taak goed verricht, maar ook iemand is die steeds voor iedereen klaar staat. Als waardering bood hij na mens het jubileumfonds een enveloppe met inhoud aan. Ook de heer Van der Pol overhandigde een enveloppe als ge schenk van de medewerkers van de Boer- haavestraat en van het hoofdkantoor. Hij dankte de jubilaris voor de goede samenwerking gedurende een lange reeks van jaren. In een gezellig onderonsje werden voorts Gelukwensen van de jeugdige admini stratiemedewerksters. Dinsdag 11 november is in de Gijs- breghtkelder van de brouwerij in Am sterdam het veertig jarig jubileum ge vierd van de heer P. W. van Loon. Spe ciaal op zijn verzoek werd deze feestdag geen officieel gebeuren met toespraken, maar een gezellig samenzijn van zeer velen, met wie hij in zijn lange loopbaan in kontakt was gekomen. Geen toespra ken dus, waarin de ongetwijfeld vele kwaliteiten van de heer Van Loon nog eens zouden worden belicht, maar wel een bijna eindeloze rij medewerkers, vrienden en kennissen, die de jubilaris kwam feliciteren. Als eerste was er de heer J. Wijhenke, die de heer Van Loon in aanwezigheid van diens vrouw en dochter, de gouden Amstelspeld met briljant opspeldde en hem namens alle medewerkers in de ad ministratie dankte voor het vele werk, dat hij in verschillende funkties voor Amstel heeft verricht. Eerder in de middag was de familie Van Loon reeds ontvangen in de directie kamer, waar de jubilaris uit handen van rnr. J. M. Elink Schuurman een enve loppe met inhoud kreeg. Hierbij waren De heer Wijhenke speldt de heer Van Loon de Amstelspeld op. Rechts de heer Kroon. 7

Amstel - Het Spongat | 1969 | | pagina 7