Uitslag fotowedstrijd Nieuwsfoto Weinig inzendingen Eerste prijs 5 partij op de achtergrond en de donkere partij voorin. Bovendien had men zeer veel waardering voor de afwerking, het geen ook gold voor de 'spoorrails' van dezelfde fotograaf, van welke foto een zeer suggestieve werking uitgaat. De be kroning moet dan ook meer gezien wor den voor de gehele nog meer foto's tellende inzending. De tweede prijs, groot 30,- gaat naar de heer J. G. M. van der Horst (Bedrijfs bureau) voor zijn foto van een in een deken gehuld jongetje. De jury is van mening, dat de fotograaf op het juiste moment het plaatje geschoten heeft. Te meer omdat het jongetje niet in de gaten had, dat hij werd gefotografeerd, kreeg de expressie in het gezicht de meeste aandacht. De aanpak van de fotograaf gaat - ook al gelet op zijn andere inzen dingen - een beetje in de richting van de nieuwsfoto's. De reeds ter aanmoediging in het Spon gat afgedrukte foto van het 'jongetje met spekkie', kreeg de derde prijs. Deze in zending van mej. M. Tuynman (Perso neelszaken bedrijf) werd' beloond met ,f 20,-. De jury was zeer gecharmeerd door het guitige gezichtje, dat door de fotografe - zonder het jongetje van zijn a propos af te brengen - werd vastgelegd. Een aanmoedigingspremie groot f 10,- gaat naar de heer W. J. Eerman (Export bottelarij) voor zijn inzending 'Begijnhof'. In de hierbij gepubliceerde foto komt een aardig kontrast tussen de klokgevel en het strakke houten huis tot uiting. (lees verder pag. 6) Eindelijk, na vele weken van spanning bij de deelnemers, kunnen wij u in dit nummer van Spongat de uitslag geven van de in juni van dit jaar uitgeschreven fotowedstrijd voor onze amateurfoto grafen. Hoewel de redaktie aanvankelijk van plan was om elke maand de inge zonden foto's te laten jureren, bleek al gauw dat het geringe aantal inzendingen per maand dit niet haalbaar maakte. Om toch een representatieve bekroning te krijgen werd besloten alle tot 15 oktober ingezonden foto s verdeeld over de cate- goriën 'zelf-werkers' en 'niet zelf-wer- kers', tesamen aan het oordeel van de jury voor te leggen. Het werd geen gemakkelijke opgave, ook af omdat het aantal inzendingen, toch wel een beetje beneden de verwachtingen is gebleven. Jammer was ook, dat sommige inzenders de reglementen niet helemaal goed gelezen hebben, want hoewel kleu renfoto s en dia s buiten de wedstrijd vielen, werden er toch ingezonden. Het moet evenwel gezegd worden, dat de kwaliteit en ook de originaliteit van deze inzendingen die dus buiten de prijzen vielen - zeer goed was. De jury - N. Broekhuysen, J. G. van Vrede en R. Elfrink - heeft alle overige inzendingen op tal van kwaliteiten ge toetst en was éénstemmig van oordeel dat (na opening van de motto-envelop- pen) de inzending van de heer P. G. van Lierop (afd. bouwvakken A'dam) in vele opzichten de meest opmerkelijke was. Twee foto s kwamen zonder meer voor de eerste prijs in aanmerking, maar na langdurig beraadslagen werd de zeilfoto bekroond met de eerste prijs van 50,—. Volgens de jury heeft de fotograaf een nuttig gebruik gemaakt van het tegen de wind opkruisen van het schip, wat een prachtig kontrast vormt met de lichte Este verano se organize') una competición fotografica para todo el personal. La fotografia coronada se ve en esta pagina, la fotografia del velero obtuve el primer premio.

Amstel - Het Spongat | 1969 | | pagina 5