O.R.-vergadering Voorschot Kleintjes pils en halve liters Afscheid «I. C. Eyking als bestuurslid van het Sociaal Fonds (vervolg van pag. 3) Inhakend op een eerder gedane mede deling, dat voor het Amstelpersoneel de zelfde tantièmeregeling zal gelden als voor het Heinekenpersoneel, deelde de heer Kloppenburg mee, dat de jaarlijkse gratificatie van Amstel (873%), die ge woonlijk in juni werd uitgekeerd, vervalt, evenals de kerstgratificatie. Hiervoor in de plaats zal in januari een tantième worden uitgekeerd van 12% over de eerste negen maanden van 1969. Die periode van negen maanden houdt ver band met het Heineken-boekjaar, dat loopt van 1 oktober tot en met 30 sep tember. Op de loonstroken is af te lezen over welk bedrag de berekening plaats vindt. In het bedrag, waarover de tan tième wordt berekend, vallen: loon, over- verdiensten, keldertoeslag, ploegentoeslag en diplomapunten. Bovendien wordt voor de berekening het totaal bedrag verhoogd met 6% vakantietoeslag. Aan de hand van een fictief voorbeeld zullen we in een volgend nummer van het Spongat laten zien, hoe de berekening bij Amstel was en hoe die nu gaat worden. De heer Kroon kreeg op zijn vraag of het tantième gekoppeld is aan het divi dend te horen, dat dit al jaren geleden ontkoppeld was. De heer Koch toonde zich bijzonder verheugd Over de ver hoging van de tantième voor het Amstel personeel, maar zag het verdwijnen van de kerstgratificatie toch wel als een schaduwzijde, temeer daar de dagen rond kerstmis altijd zeer duur zijn. Zijn voorstel om dit jaar alle werknemers met kerstmis een voorschot op de winstuitke ring te geven, werd door de heer Klop penburg aanvaardbaar geacht. Wel stelde hij zeer uitdrukkelijk, dat dit alleen geldt voor dit jaar. Ook op de vraag van de heer Spel om dit jaar het geven van een bierbon met kerstmis te handhaven kon de heer Kloppenburg 'ja' zeggen, ook al omdat het bij Heineken gewoonte is om eind november aan het personeel een kist bokbier uit te reiken. Aan de orde kwam vervolgens de vaca ture in de ondernemingsraad Helmond door het bedanken van de heer Van Outersterp. Aan de heer Wiersma zal ge vraagd worden zijn plaats in te nemen. Mevrouw Hop had voorts bedenkingen tegen het systeem van toewijzing van de parkeerplaatsen voor het hoofdkantoor (Amstel) in Amsterdam. Zij kreeg te horen dat de toewijzing een tijdelijk ka rakter had en dat per 1 januari een nieuwe naamlijst zal worden opgesteld. De heer Kroon schetste hierna een aan tal problemen als gevolg van de ver schuiving van de werktijden van het kantoorpersoneel, waarbij de heer Klop penburg aantekende dat een en ander in het kader van de harmonisatie nader be keken zal worden. Bij acclamatie werd tot slot de heer Spel benoemd tot lid van de Kleine Commisie als opvolger van de heer Slisser, die zich hiervoor als gevolg van zijn werkzaamheden niet meer vrij kan maken. De datum voor de eerstkomende ver gadering van de ondernemingsraden Am sterdam en Helmond zal nog nader be kend worden gemaakt. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiniiiiiiiniiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiii De 4e Amstel-puzzelrit is een groot succes geworden. Er namen 56 équipes aan deel. De uitslag was: 1F. Falkenhagen 23 strafpunten 2. I. Vermij 52 strafpunten 3. Th. Bulte 62 strafpunten 4. J. Rutten 64 strafpunten 5. H. Groot 66 strafpunten In het volgende Spongat komt een uit gebreide reportage. En el terreno detras de las oficinas prin- cipales se eonstruira una bodega de guarda grande. El patio sera cubierto por un techado. Y a principios del proximo ano sera deniolido parte de la sección de barriles para ampliar la entrada al patio. A todos los que vengan a trabajar en coche y lo dejan estacionado al borden del eanal. se les pide un poco mas de atención para apparcar su coche, juntan- dolos un poco mas hahran mas sitios. 0 Over het parkeerprobleem rond de brouwerij in Amsterdam hoeven we nie mand iets te vertellen. Vele honderden medewerkers staan iedere dag weer voor een haast onmogelijke opgave hun auto's kwijt te raken. 0 Toch zouden nog velen geholpen kunnen worden, wanneer de beschikbare parkeerruimte langs de waterkant van de Mauritskade optimaal benut kon worden. Tot nu toe zet men zijn wagens nog veel te ver uit elkaar, zodat veel ruimte tus sen twee auto's ongebruikt blijft. 0 Ons advies is daarom uw wagen zo danig naast de ander te zetten, dat het portier aan de bestuurderszijde nog rede lijk ver geopend kan worden. Meer ruimt,e heeft u beslist niet nodig. 0 Ook wordt de vroegkomers gevraagd hun auto niet lukraak langs de walkant te parkeren, maar aan één kant te be ginnen en dan netjes naast elkaar verder gaan. Uw medeparkeerder zal u dank baar zijn. 0 Vier medewerkers hebben met goed gevolg de cursus bedieningsvakman van de VAPRO (Opleiding Vakproces In dustrie) bezocht. Het zijn de heren M. de Boer, L. M. Slisser, J. Th. Timmer mans en H. S. Brusik, die wij van harte complimenteren met dit sukses. 0 Mogen we u nog even attent maken op de Unicef kerst- en nieuwjaarskaarten. Ze zijn tot uiterlijk 4 december te be stellen bij de heer B. Nooy van onze reclamestudio in Amsterdam (toest. 336). In een speciale bijeenkomst op woensdag 8 oktober werd door het volledige be stuur van het Sociaal Fonds afscheid ge nomen van de heer J. C. Eyking, die, in verband met zijn overplaatsing naar Rot terdam, het bestuurslidmaatschap moet neerleggen. De voorzitter van het fonds, de heer J. C. Gans, zei in zijn afscheidsspeech het bijzonder te betreuren dat de heer Eyking het bestuur ging verlaten. Dank zij het samenspel binnen het dagelijks bestuur was de vermeende kloof die tus sen 'voor' en 'achter' zou bestaan, snel en doeltreffend overbrugd. Dit laatste zou wel mede voortkomen uit het feit dat de heer Eyking een verwoed bridger is. Bij dit afscheid bood de voorzitter daar om de voormalige secretaris-penning meester een paar beenkappen aan, ten einde veiliger te kunnen bieden, en het boekje 'Bied agressief en speel safe'. Spreker bedankte de heer Eyking hier mede voor alles wat hij in het belang van alle medewerkers van de Amstel als bestuurslid had gedaan. De aftredende secretaris-penningmeester was verrast door deze gaven en waarde rende woorden. Hij dankte de bestuurs leden voor de prettige samenwerking en hij hoopte dat het tot nu gevoerde beleid waarvoor zeer velen grote waardering hebben - nog gedurende vele jaren kan worden voortgezet. Tevens dankte de heer Eyking zijn rech terhand mevrouw Sijbrant-Sales, die op voortreffelijke wijze de administratie heeft bijgehouden. De nieuwe secretaris-penningmeester, de heer A. J. A. Aarts, werd vervolgens door de heer Gans welkom geheten met de wens dat hij zich in deze kring spoe dig zou thuisvoelen, en dat hij veel vol doening zal mogen vinden in de taak, die hij nu op zich heeft genomen. 4

Amstel - Het Spongat | 1969 | | pagina 4