MÊÊ Integratie hoofdschotel vergadering O.R.-leden Antwoord op vragen Centraio O.R.? Harmonisatie Alles kan De wijziging in de struktuur van ons nieuwe concern, en de daarmee gepaard gaande integratie, vormde de hoofd schotel van nagenoeg al het besprokene op de gezamenlijke vergadering van de ondernemingsraden Amsterdam en Hel mond, welke maandag 20 oktober j.l. in de brouwerij in Amsterdam werd gehou den. Een punt van orde daarbij was de overdracht van de voorzittershamer door de heer P. Kranenberg aan de heer W. Kloppenburg, waarover we elders op deze pagina berichten. Tevens werd in de aanvang van de vergadering een ogen blik stilgestaan bij het overlijden van twee van onze medewerkers: drs. H. J. Sprock en G. W. A. Dokters. Een belangrijk agendapunt was de beant woording van een aantal vragen, dat in voorgaande vergaderingen gesteld was. Als eerste was er de vraag of de onder nemingsraad een overlegorgaan is. De heer Kloppenburg kon hier zonder meer 'ja' op antwoorden. Een hierop aanslui tende vraag was, of de leden van de ondernemingsraad inspraak krijgen bij wijzigingen in de organisatiestruktuur. Het antwoord hierop was 'neen', waarbij werd aangetekend dat in gevallen waar bij het personeel betrokken is, dit aan de ondernemingsraad wordt voorgelegd, dan wel dat de ondernemingsraad hierover geïnformeerd wordt. Op de vraag of er in de toekomst een centrale ondernemingsraad zal komen, kon de heer Kloppenburg op dit moment geen antwoord geven. Persoonlijk was hij er geen voorstander van, temeer omdat men dan het gevaar loopt, dat men leden van decentrale ondernemingsraad anders zou gaan zien dan leden van de plaatse lijke ondernemingsraden. Het leek hem aantrekkelijker om wat vaker met alle ondernemingsraadsleden in een gecom bineerde vergadering bijeen te zitten. Een eerste begin daarmee kan de gezamen lijke O.R.-vergadering in Den Bosch zijn, wanneer het jaarverslag over 68/69 besproken zal worden. Om praktische redenen, gelet ook op het nieuwe wets ontwerp op de Ondernemingsraden, kan het instellen van een centrale onder nemingsraad in de toekomst noodzake lijk zijn. Op deze kwestie inhakend zei de heer Koch, dat de ondernemingsraden Am sterdam en Helmond (Amstel) zich des tijds hebben uitgesproken voor een cen trale ondernemingsraad. 'Men kan prach tige constructies maken zonder dat er iets uitkomt. Maar het gaat erom of we straks mogen meespreken', aldus de heer Koch, die graag wilde weten hoe de Raad van Bestuur denkt over medezeg genschap. De heer Koch toonde zich voorts verheugd over het feit, dat er voor alle ondernemingsraden binnen het concern nu één centrale voorzitter, in casu de heer Kloppenburg, is, waardoor er al meer binding is ontstaan. De heer Kloppenburg tekende hierbij aan, dat naar zijn mening de onderne mingsraad een heel goed werkorgaan is. Hij wees voorts op het wetsvoorstel, dat thans is ingediend, en dat in de toekomst wellicht uitkomst zal bieden. Binnen het concern zijn nu reeds commissies aan het werk die het gehele pakket van arbeids voorwaarden bestuderen en conceptrege lingen gaan opstellen, om zodoende tot harmonisatie te komen. Deze voorstellen zullen t.z.t. met de ondernemingsraden worden besproken. Mr. D. P. de Graaf, hoofd arbeidsvoorwaarden van de staf dienst Personeelszaken, was ter vergade ring aanwezig om de volledige lijst van onderwerpen, die thans aan de orde zijn, op te sommen en toe te lichten. Elders in dit Spongat treft men deze lijst aan. Op de vraag, wat in de toekomst met onze vestiging in Helmond gaat gebeu ren, kon de heer Kloppenburg op dit moment geen antwoord géven. Wel wees hij erop, dat in het verleden aan het per soneel van de vestiging Helmond de toe zegging was gedaan dat vóór het einde van het jaar 1969 een mededeling hier omtrent van de Raad van Bestuur tege moet gezien kon worden. De vragen over de frisdrankregeling en het afscheidsgeschenk bij pensionering zullen, alsdus de heer Kloppenburg, in het kader van de harmonisatie ter sprake komen. Over de aanpassing van de werk tijd van werknemers van 60 jaar en ouder leek het hem goed met de leden van de ondernemingsraad uitgebreid van gedachten te wisselen tijdens een in het voorjaar te houden cursus voor onder nemingsraadsleden. Het verzoek om op het hoofdkantoor van Amstel in Amster dam weer een kassier in te schakelen wilde de heer Kloppenburg voorleggen aan het hoofd van de centrale admini stratie. Hij wees erop, dat bij Heineken wél kassiers in funktie waren. Aanslui tend hierop merkte de heer Kloppenburg op, dat alles wat bij Heineken kan, in principe óók bij Amstel kan. Deze mede deling was voor de heer Van Beveren aanleiding om de hoop uit te spreken, dat dan alleen alle goede dingen van Heineken zouden overkomen; een op merking, die allerwegen gelach uitlokte. (lees verder op pag. 4) De heer WKloppenburg, hoofd stafdienst Personeelszaken, zal in de toekomst de vergaderingen van de ondernemingsraden Amstel Amsterdam en Helmondleiden. Op de jongste vergadering ontving hij de voorzittershamer uit handen van de heer P. Kranenberg. Deze dankte de leden voor de medewer king, die zij hem in het afgelopen moeilijke jaar hebben gegeven. Een jaar, aldus de heer Kranenberg, waarin hij ongewild op vele vragen van de leden geen antwoord heeft kunnen geven. Hij hoopte evenwel, dat ook de heer Kloppenburg op volle medewerking van de leden zou mogen rekenen. De heer Kloppenburg gaf als ant woord, dat hij een voorstander is van een grote mate van openheid en zag dit als een voldoende en tree om met de leden van de raad zijn nieuwe werk te starten. (Ver meld moet worden, dat de heer Kloppenburg ook voorzitter is van de ondernemingsraden Heineken (Amsterdam, Rotterdam, Den Bosch). Uit naam van de O.R.-leden sprak de heer Koch. Hij zei begrip te hebben voor de moeilijke situatie, waarin de heer Kranenberg zo vaak heeft verkeerd en dankte hem voor de wijze, waarop hij de leden van de O.R. met hun vaak lastige vragen heeft begeleid. Hoewel de heer Koch de heer Kloppenburg tot dan toe niet kende, was een aantal kernachtige uitspraken, die deze in het verle den openlijk had gedaan, door 'ondergrondse' kontakten met le den van de Heineken onderne mingsraden, toch wel kenbaar ge worden. De heer Koch sprak ver volgens de verwachting uit, dat ook in de toekomst vruchtbaar werk gedaan zal worden. Aan het eind van de vergadering werd dank gebracht aan de heer Broekhuysen, die in het verleden de vergaderingen bijwoonde, en werd mr. D. P. de Graaf geïntro duceerd als nieuwe 'waarnemer'

Amstel - Het Spongat | 1969 | | pagina 3