Politic loodst gigantische tank door Amsterdam-oost Achttien ideëen, maar schuiven Whirlpool" blijft probleem Amstel presenteerde amateursploeg 1970 rVAMStir Vier motoragenten, een surveillancewa gen, enkele wijkagenten plus 2 man tech nisch personeel van de politie moesten eraan te pas komen om een gigantische roestvrij stalen tank, bestemd voor onze brouwerij door Amsterdam-oost te lood sen. De tank, met een doorsnee van vijf- en-halve meter en een hoogte (met dek sel) van bijna drie-en-halve meter, was per schip vanuit Essen in Duitsland naar de Amsterdamse haven gekomen en van daar per platte schuit over de Amstel Met behulp van een enorme kraanwagen wordt de tank in de Tweede Boerhaave- straat van de wagen geladen. naar de Berlagebrug vervoerd. Daar stond een dieplader van de firma Wahlen om het gevaarte verder te transporteren. Met name het manoeuvreren door de smalle Tweede Boerhaavestraat leverde nogal wat problemen op, vooral ook om dat de daar geparkeerde auto's moesten worden verwijderd. In gevallen, dat men er niet in slaagde de wagens met behulp van ijzerdraadjes te openen, werden ze met man en macht op de trottoirs getild. De tank kon tenslotte met een kraan bij de ingang naast het nieuwe eestgebouw het terrein van de brouwerij worden binnengebracht, vanwaar men het ge vaarte over rollen tot naast het brouw huis verplaatste. De tank, die in de wandeling 'whirlpool' wordt genoemd, zal worden ingeschakeld voor het brouwproces. De werking berust op het afscheiden van de vaste bestand delen in de wort. Grote hoeveelheden vloeistof worden onder hoge snelheid in de tank gebracht, waarna de vaste be- De nieuwe Amstel amateurploeg voor het seizoen 1970, gefotografeerd voor de hoofdingang van de Amstel Brouwerij in Amsterdam. Voorste rij v.l.n.r. Wicher Vlot, lans Vlot, Matthijs de Koning, de Zwitser Xaver Kurmann (nieuw), Fred van Lachterop, Arie Hassink (nieuw), Arnold Voogt, Karei Keybeck, Jos Schip per (nieuw) en Piet van Katwijk. Tweede rij v.l.n.r. soigneur Henk de Haan. Piet Neeskens, Fedor den Hertog, Albert Huizebosch, Piet Kleine (nieuw), Jan Hordijk, Nanno Bakker en ploegleider Herman Krott. De ploeg werd aan de pers voorgesteld tijdens de jaarlijkse wiel- rennerslunch, die woensdag 19 november in de Gijsbreglitkelder werd gehouden. Politiemensen druk in de weer met het verplaatsen van een storend geparkeerd staande wagen. standdelen zich op de bodem van de tank in het midden vastzetten. Het gemakke lijkst is dit te vergelijken met een kopje thee, waarbij onder snel roeren de thee bladen op de bodem terecht komen. Het is de bedoeling dat de 'whirlpool' vóór de zomer van 1970 in gebruik wordt genomen. Hace unas semanas fue entregado un tanque enorme para la producción de cerveza, el transporte hacia la fabrica se efectuó con asistencia especial de la poli- cia. Een verrassend groot aantal medewerkers heeft zich de laatste maanden ingezet voor het 'Ideeënvat'. De commissie ont ving niet minder dan 18 ideeën voor een omsnoeringsapparaat voor de op pallets gestapelde emballage. Het ging er hier om een oplossing te vinden voor de sta pels kisten, die tijdens het transport de neiging vertonen van de pallets te vallen. De vindingrijkheid van onze medewer kers heeft echter niet tot een oplossing van het probleem geleid. In de meeste gevallen bouwde men voort op de reeds bestaande handomsnoering. Men verwees naar een bindmachine of kwam met ideeën voor bindmachines. In de prakti sche uitvoering zou dit betekenen, dat een zeer ingenieus apparaat gemaakt zou moeten worden, of, zó dit in de handel mocht zijn, zou moeten worden gekocht. De commissie is zeer verheugd over het feit, dat ook medewerkers uit andere be drijfsafdelingen dan de bottelarij zich bijzonder hebben ingespannen. Over het algemeen is zeer veel denkwerk verricht. Acht ideeën zijn derhalve beloond met een geldsbedrag, bedoeld als tegenpres tatie voor veel verricht werk aan de meest ingenieuze apparaten.

Amstel - Het Spongat | 1969 | | pagina 2