'msmspm Bouwactiviteiten nabij de brouwerij thans afgerond f PERSONEELSORGAAN VAN DE AMSTEL BROUWERIJ N.V. NUEVO RUENTE HET SPONGAT NUMMER 120 - 24 NOVEMBER 1969 Donderdag 23 oktober heeft de Amster damse wethouder voor Publieke Werken en Stadsontwikkeling, drs. R. J. de Wit, de nieuwe brug over de Amstel, de zo geheten Stadhoudersbrug, alsmede de onderdoorgang Rhijnspoorplein officieel voor het verkeer opengesteld. Daarmee werd een periode van grote bouwactivi teiten in de onmiddellijke omgeving van onze brouwerij aan de Mauritskade af gesloten. Stadhoudersbrug schakel tussen twee brouwerijen Ruim twee-en-een-half jaar heeft men aan de ring rond de binnenstad, gevormd door Mauritskade - Stadhouderskade -« Nassaukade, gewerkt. Door brug en onderdoorgang zijn de twee Amsterdam se brouwerijen (Amstel aan de Maurits kade en Heineken aan de Stadhouders kade) heel dicht bij elkaar komen liggen. Daarom ook waren Amstel en Heineken bij de opening present om aan het feest luister bij te zetten. Onmiddellijk naar het neerklappen van het brugdek reden vanaf de Mauritskade de oude Ford en de stadsbestelwagen van Amstel - beiden met bloemen getooid - over de nieuwe oeververbinding, terwijl van de andere kant Heineken met de oude Ford en een bestelwagen de nieuwe brug opreed. Gelijktijdig zette het va rende biervat van Heineken koers naar de Stadhoudersbrug om onder luid ge toeter als eerste 'schip' onder het juist geopende bouwwerk door te varen. Een aardige bijzonderheid is voorts, dat één van de twee vlaggen, die bij de ope ning onder donderend geraas de lucht ingeschoten werden, terecht kwam op het dak van de brouwerij. In een stencil, dat het bureau Voorlich ting van de Gemeente Amsterdam op de dag van de opening aan allen die wonen en werken in de omgeving van de Stad houdersbrug en het Rhijnspoorplein heeft uitgereikt, heeft u reeds kunnen lezen, dat de verkeersverbetering ook conse quenties heeft voor de parkeermogelijk- Met op de achtergrond de Amstel Brou werij rijden een oude en nieuwe Amstel- wagen over de nieuwe Stadhoudersbrug. Onder royale politiebegeleiding werd een gigantische tank door Amsterdam-oost naar de brouwerij geloodst. Meer daarover leest u op pagina 2. Voorts in dit nummer: pagina 3 en 4 Vergadering On dernemingsraad met IV. Klop penburg, de niewe voorzitter pagina 5 Uitslag fotowedstrijd pagina 6 Functieclassificatie pagina 7 Jubileum P. W. van Loon Activiteiten op de 'driehoek' pagina 8 Expositie Joop van Raath heden in deze omgeving. Graag adviseren wij u de parkeerverboden zeer serieus te nemen, aangezien anders onherroepelijk bekeuringen zullen volgen. Daarnaast willen wij graag uw aandacht vragen voor de nieuwe situatie op de Mauritskade. Deze weg is op de dag van de opening van de nieuwe brug 'voor- rangsweg geworden. Levensgevaarlijke situaties kunnen zich voordoen wanneer men per auto de brouwerij verlaat via de poort bij het overdekte expeditieterrein en via de slagboom bij de fabrieksportier. Ook is oplettendheid vereist bij de ga rage, wanneer men daar het terrein op- of afrijdt. Een zeer druk punt is voorts de kruising Mauritskade - 's-Graven- sandestraat, waar sinds 23 oktober al menig ongeluk is gebeurd. A fines de octubre se pusó en servicio el nuevo puente sobre el rio Amstel, y al niisnio tiempo el tiinel construido delante de la fabrica. Dos coches de la fabrica adornados especialmente para esta oca- sión fueron los primeros en pasar. 1 M^LPliS

Amstel - Het Spongat | 1969 | | pagina 1