A mstel-puzzel rit Wisselbekertoernooi Helmond brengt 22 november weer zeer veel équipes op De vierde Amstel-puzzelrit, een auto rally over onbekende afstand door een voor alle deelnemers tot de start onbe kend landschap, wordt gehouden op za terdag 22 november. Reeds geruime tijd zijn de organisatoren, de heren H. Hes- se, J. Wimmers en M. van Soest, druk in de weer om alle voorbereidingen te treffen. Het ziet er naar uit dat de rally nog ingewikkelder zal worden dan voor gaande jaren, zodat van de deelnemende équipes het uiterste zal worden gevergd. Aan deze grote auto-puzzel-rit kunnen alle medewerkers van het brouwerijkan toor Amsterdam (dus alle Amstel-men- sen in Amsterdam) alsook de medewer kers van de Poviet meedoen. Uitvoerige informaties worden binnenkort via de mededelingenborden verstrekt. Verwacht wordt dat meer deelnemers dan vorig jaar zich zullen aanmelden. Voor de derde Amstel-puzzelrit op 5 ok tober 1968 gingen zestig équipes van start. Inzet van de autorally is wederom de ir. R. van Marwijk Kooy wisselbeker, welke vorig jaar in handen kwam van mej. C. J. van Meerten van de Poviet. Haar équipe finishte met het geringste aantal strafpunten: 15. Ook dit jaar zal zij weer van de partij zijn om de wissel beker te verdedigen. Naast de wisselprijs heeft het organiserend comité weer tal van andere prijzen beschikbaar voor de eerstaankomenden in het eindklassement en de beste équipes bij de klassements proeven. Houdt dus zaterdag 22 november vrij voor dit bijzonder aantrekkelijk gebeu ren. De veranderde situatie binnen liet concern, waardoor vele van onze medewerkers naar andere vestigin gen zijn overgeplaatst, brengt voor de samenstelling en verspreiding van Het Spongat tal van proble men met zich mee. Hierdoor zal Het Spongat op on regelmatige tijden verschijnen. Ge streefd wordt evenwel naar een uitgave één maal per drie weken. Getracht zal worden om de be langstellenden, die Het Spongat niet meer via de brouwerijen in Amsterdam en Helmond betrek ken, via een centraal punt te be dienen. Donderdag 23 oktober, 's middags om 4 uur, zal met enig ceremonieel de Stad- houdersbrug over de A instel geopend worden. Gelijktijdig wordt de onderdoor gang op het Rhijnspoorplein in gebruik genomen. De succesvolle Amstel-amateur Joop Zoetemelk uit Rijpwetering won eind september in Frankrijk de Ronde van de Toekomst. Direct na zijn terugkeer in Nederland werd hij in Leiden gehuldigd. Staande op Amstel's Ford je werd hij met ploegleider Joop Middelink (midden), soigneur Henk de Haan (links), Fedor den Hertog rechtsen de andere ploeg- makkers door de straten gereden, waar duizenden fans hem toejuichten. Inmiddels heeft Joop Zoetemelk voor één jaar een profcontract getekend bij de nieuwe Nederlands-Belgische wielerfor- matie Mars-Flandria. Joop Zoetemelk heeft vele jaren deel uitgemaakt van de Amstel-amateurformatie onder ploeglei der Herman Krott. Het is zo goed als zeker dat hij komend voorjaar als prof zal uitkomen in de Amstel Gold Race. De voetbalvereniging van onze brouwerij in Helmond organiseerde zaterdag 4 ok tober voor de vierde maal het Amstel Wisselbekertoernooi. Zes bedrijfsclubs uit Helmond en omstreken namen hieraan deel. Voorafgaand aan de finale werd een wedstrijd gespeeld tussen een vetera- nenteam van Amstel en een elftal van de scheidsrechtersvereniging. De heren fluitisten wonnen de ontmoeting met maar liefst 7-0. Veel spanning was er bij de competitie wedstrijden, welke alle op zeer hoog peil stonden. In het veld kwamen elftal len van de textielbedrijven Hatema, De Haes en Texoprint, het belastingkantoor onder de naam 'Heros', de recreatiever eniging van Philips en vanzelfsprekend gastheer Amstel. In de zes wedstrijden van de twee halve competities werden alles bij elkaar niet meer dan zes doelpunten gescoord. Vier Ir. J. Drost reikt aan de aanvoerder van Hatema de wisselbeker uit. Het publiek langs de lijn bij de voetbal wedstrijd Amstel-veteranen tegen de scheidsrechters amuseerde zich opper best. ontmoetingen eindigden in een gelijk spel. De uitslagen waren: Texoprint- Heros 0-0, Amstel-De Haes 2-2, Hate- ma-Texoprint 1—1, De Haes-Philips 0—0, Heros-Hatema 0-0 en Amstel-Philips 0-1. De finale ging tussen Hatema en Philips. De uitslag werd 4-1, waardoor de Hate- man-aanvoerder 's-avonds uit handen van Amstel's-bedrijfsleider ir. J. Drost de be ker kreeg uitgereikt. Het was de tweede maal dat Hatema (pok in 1967) de beker won. Vroegere winnaars waren: Amstel in 1966 en De Haes in 1968. In de kantine van de brouwerij kwam men 's-avonds weer wat op verhaal. Het orkest 'The Happy Flowers' verzorgde er de dansmuziek. Voor de bijna 250 aanwezigen was dit een uitermate gezel lig slot van een - mede door het prach tige weer - uitstekend geslaagde dag. 2

Amstel - Het Spongat | 1969 | | pagina 6