Brouwerij dankbaar voor 25 jaar vriendelijkheid PERSONEELSORGAAN VAN DE AMSTEL BROUWERIJ N.V. Alej. L. Evers jubileerde HET SPONGAT NUMMER 119 - 16 OKTOBER 1969 Sketch voor twee PTT-ers: links N. Broekhuysen, rechts A. W. F. Kroon. Van heinde en verre waren woensdag 1 oktober de Amstel-mensen naar de Gijsbreghtkelder gekomen. Niet om op de eerste dag van wat we 'het nieuwe jaar' zouden willen noemen elkaar de hand te schudden, maar om hulde te brengen aan de meest onverstoorbare en even geduldige vrouw die de Amstel-ge- meenschap kent, onze telefoniste Lenie Evers. Zij immers heeft het gepresteerd 25 jaar onafgebroken te posten op het 'knooppunt van verbindingen': de gezel lige behuizing van de telefooncentrale. De vrouw, die in haar werk het 'kort en zakelijk' steeds lardeerde met de haar aangeboren vriendelijkheid, had uitdruk kelijk gevraagd om op haar jubileumdag niet officieel te worden toegesproken. Vandaar dat haar receptie het onge- dwongene had van de bijeenkomst van een vriendenclub. Voor mejuffrouw Evers een samenkomst van mensen, van wie de stem meer vertrouwd was, dan het daarbij behorende gelaat. Geen toespraken dus, maar wel - voor afgaande aan de kelderparty een ont vangst in de directiekamer, waar mej. Evers en haar naaste familie in een ge zellig onderonsje met drs. A. Miedema, mr. J. M. Elink Schuurman en enkele leden van de jubileumcommissie ervarin gen en aardige voorvallen uit de afge lopen 25 jaar ophaalden. Onder meer over de situatie destijds, toen de tele fooncentrale gehuisvest was in een grote kast op de expeditie, en er nog niet meer dan een kleine honderd toestellen waren. Dit in tegenstelling tot de bijna 300 aan sluitingen die we nu hebben. Drs. Miedema stelde mej. Evers voor als iemand uit de Amstelkring, die met na genoeg iedereen kontakt had. Zij is het ook, die het eerst naar buiten treedt, ter wijl daarbij de wijze waarop de klant be- vervolg op pagina 3) Drs. A. Miedema overhandigt mej. L. Evers het gouden armbandhorloge. Rechts de moeder van mej. Evers. IN MEMORIAM 1)RS. HAROLD J. SPROCK Een man in de kracht van zijn leven, 39 jaar oud. Geboren en getogen op Curasao. Studeerde economie in Nederland (Tilburg). Na het afleggen van het doctoraal examen keerde hij terug naar zijn geboorteland, waar hij werkzaam was bij het familiebedrijf J. A. J. Sprock N.V., dat al jaren lang Amstel Bier importeerde. Toen in het jaar 1960 de Antilliaanse Brou werij N.V. in bedrijf kwam, werd hij daarvan directeur, een taak die hij voortreffelijk vervulde. Waarom moest nu deze man, op wie zo veel verwachtingen waren gebouwd, die voorbestemd leek om èn voor zijn bedrijf èn voor zijn land nog lang en nuttig werk zaam te zijn, waarom moest deze sympathieke man tijdens een kort bezoek aan Nederland overreden worden door een trein op het sta tion te Boxtel, waar hij alleen maar behoefde over te stappen? Deze vraag, de vraag van het waarom van het lijden, van het noodlot, de vraag waarmee de mensheid altijd geworsteld heeft, ligt buiten ons vermogen om die te beantwoorden. Wij kunnen slechts met grote droefheid de on herroepelijkheid van dit overlijden heseffen, en het verlies peilen, dat zijn vrouw en 2 jonge kinderen, zijn ouders, en het bedrijf waar van hij de leiding had, geleden heeft. Zijn nabestaanden wensen wij die sterkte toe, nodig om deze harde en onverwachte klap te leren dra gen. Adieu, Harold. Wij blijven de beste herinneringen aan je bewaren. Rust in vrede onder de zon van je eiland Uuracao. J. C. Bossard 1

Amstel - Het Spongat | 1969 | | pagina 1