Visvangst was gering op generale repetitie ONS LEVEN in de brouwerij Kleintjes pils en halve liters Op het zweefvliegcentrum 'Hooge- veen' behaalde de 16-jarige Fred van Berge deze zomer zijn vlieg brevet B. Fred is de zoon van de heer P. G. van Berge van onze afdeling Documentatie in Hel mond. Deze op zichzelf zeer ver dienstelijke prestatie, zou wellicht de kolommen van dit blad niet 'gehaald' hebben, als niet het toe val wilde, dat Fred van Berge les had gehad in een zweefvliegtuigje, dat aan alle kanten was voorzien van reklame voor ons produkt, het Amstel Bier. Het vliegtuigje op de foto hoort thuis op het Zuid- Hollandse vliegveld Valkenburg. Ook in Haamstede Zeelanden Hilversum staan 'kistjes' in de Amstel-kleuren gestationeerd. U De Reisvereniging A.B. houdt vrijdag 19 september in het leslokaal van de brouwerij in Amsterdam haar ledenver gadering. Deze avond begint om acht uur. In deze vergadering wordt het pro gramma voor het komende winterseizoen besproken, alsmede het reisdoel voor de weekendtrip in 1970. Drie amateurs uit de Amstel-formatie zijn geselecteerd voor de Tour de l'Ave- nir, die donderdag 11 september in Le Mans van start gaat. Het zijn Fedor den Hertog, Joop Zoetemelk en Matthijs de Koning. Ook Amstel-soigneur Henk de Haan en mecanicien Jan Spenkelink be geleiden de Toekomstrenners. Om het in kantine van de brouwerij nog wat gezelliger te maken zal voor de hele glazen wand vitrage worden ge hangen. Aan de kant waar de expositie- wand is zullen bovendien overgordijnen komen teneinde bij diaprojectie en film vertoning het ergste licht van buiten te kunnen weren. Min of meer als generale repetitie voor de Concern Sportdag werd zaterdag 6 september in de Vecht bij Nederhorst den Berg de grote brouwerijvisdag ge houden. Een groot verschil met voor gaande jaren vormde de wijze, waarop de uiteindelijke eerste prijs-winnaar werd aangewezen. Het ging er namelijk niet meer om de meeste vis te vangen, doch om de totale lengte van de gevangen vissen. Voor het merendeel van de zestig deel nemers viel het eindresultaat nogal laag uit. Acht man tuurden de hele dag naar hun dobber zonder zelfs één maal beet te hebben. Th. Bulte van de Electriciëns Werkplaats leverde de beste prestatie. Hij werd met 3 meter vis (niet aan één stuk) winnaar, al was het verschil met nummer twee - A Koolwijk van het Kleding magazijn met 297 cm - maar gering. Derde in de rij was H. J. Hamer, ver tegenwoordiger Thuisverbruik, met 287 cm vis. Tvtee gasten uit Amerika Een vaste gaste is ook mevrouw Weers, die als enige dame aan de wedstrijd deel nam. Een hele belevenis was de visdag voor twee Amerikanen, die te gast waren bij de heer Kloos en buiten mededinging - zonder iets te vangen - urenlang pure sport bedreven hebben. Kruik jenever voor platgetraptevis Dat de vangst niet overweldigend was, heeft zeker niet aan het weer gelegen. Wel hadden de deelnemers het zo nu en dan te kwaad met de waterplanten, die op sommige plaatsen in al te ruime mate aanwezig waren. Een verrassing tijdens de lunchpauze was het bezoek van ir. W. F. Schipper, die een kruik jenever uitlootte voor diegene, die tot aan de lunch de grootste vis gevangen had. De heer H. van der Kuil was met een brasem van 43 cm de gelukkige, al gingen er hier en daar stemmen op, dat Van der Kuil zijn vangst alvorens haar te laten meten eerst flink heeft platge trapt om de lengte nog wat op te voeren. De kruik jenever was echter goed terecht gekomen, want het was opmerkelijk hoe vrolijk het er na de lunch aan de walle- kant toeging. 'Politie' controleerde Verdienstelijk werk deden ook weer de mannen van de politie (Bureau Linnaeus- straat), die ook dit jaar als controleur optraden. De prijsuitreiking 's-avonds in de Gijs- breghtkelder vormde de afsluiting van een zeer geslaagd festijn. De vrouwen van de winnaars hadden het voor het zeggen, toen het ging om het uitzoeken van de prijzen. Mevrouw Bulte koos de tas met boodschappen, mevrouw Kool wijk de tuinstoel en mevrouw Hamer de electrische mixer. De visclub loofde voorts een boekwerk uit, dat bij loting in het bezit kwam van chauffeur J. Prins. i TC De dames Y. Verbeek en Av. d. Veer en de heer J. Verschure. De heren T. Huysmans, J. Simons en M. Diepgrond. In dienst: F. J. Gutman, Expeditie M. C. Diepgrond, Proefbrouwerij T. Huysmans, Expeditie Mej. Y. J. Verbeek, Panden en Horeca Mej. A. H. C. v. d. Veer, Export J. H. Simons, Deb.administratie H. A. van Dijk, Hoofdboekhouding Ir. J. J. H. M. Verschure, Centrale Techn. dienst R. A. H. Deekman, Hoofdboekhouding Uit dienst: Mevr. E. H. G. de Ruiter-Blom, Poviet J. Veerhuis, Legkelder J. Dijkstra, Expeditie J. P. Thiry, Centr. Magazijn Gehuwd: J. Portella Fernadez (Bott.) met mej. Estrella Alvarez Lopez G. T. Middelman (Electr.) met mej. A. Lame De heer J. L. M. A. van Aubel (Export) met mej. B. M. Martini Geboren: Rodney, zoon v.h echtp. De Haas (Tech. Dienst Helmond)-Weerd Claudia Antoinette, dochter v.h. echtp. Smit (hulpmonteur)-Anneese Tanja, dochter v.h. echtp. Rooth (leg- kelder)-Haaske Braulio, zoon v.h. echtp. B. Rego (bott.)- Roca Garcia Steven, zoon v.h. echtp. P. Smit (Centr. Werkpl.)-Harder 4

Amstel - Het Spongat | 1969 | | pagina 4