CONCERNSPORTDAG Hoe warm is het er? De wiskunde hielp DIA DEPORTIVO 3 (vervolg van pagina 2) worden op een temperatuur van 50° Cel sius. Dat zou eenvoudig zijn wanneer de temperatuur in de pasteuriseerbak over al dezelfde was. Zoals al gezegd werd, is dat niet het geval. Ergens in die bak is de temperatuur bij voorbeeld maar 25° C. en wanneer wij het bier daar niet 10 minuten maar 20 minuten laten staan, dan hebben wij hetzelfde effect bereikt als wanneer wij 10 minuten verwarmen bij een temperatuur van 50° C. Dit is maar een voorbeeld. In de pasteu- riseertunnel is de invloed van de tempe raturen en de tijd op het bier veel inge wikkelder en ingrijpender. Voor de fotografen onder de lezers is het gemakkelijk te begrijpen. Een pasteu- risatie-eenheid is geheel te vergelijken met het verband tussen diafragma en be lichtingstijd. Wanneer wij een goede foto krijgen door de sluiter 1/100 sec. te laten opengaan bij een lensopening van 11, dan kunnen wij ook een goede foto maken door 1/25 sec te belichten bij een lensopening van 22. In het laatste geval laten we langer licht naar binnen komen door een kleinere opening. Dit heeft het zelfde effect als het korter naar binnen laten vallen van licht door een grotere opening. Het lukte Drs. Drost om een wiskundige formule op te stellen die de pasteurisa- tie-eenheden tot uitdrukking kon bren gen. Het was de heer Beurner die erin slaagde om deze formule te laten ver werken door een electronisch mechanis me. Vooral het gebruik van een radiozender voor het doorgeven van gegevens opent mogelijkheden voor de toekomst. Iemand die in de brouwwereld thuis is, behoeft niet lang na te denken om een aantal andere toepassingen te noemen waarbij een zender een rol kan spelen. Er zal nog veel nagedacht moeten worden voor dat al die mogelijkheden werkelijkheid zijn geworden, maar dat is geen bezwaar. De eerste raketten vlogen ook niet direct naar de maan. Dank zij een goede samenwerking tussen een klein aantal mensen konden de beide uitvindingen tot stand komen. Het is aardig dat onze bedrijfsarts, dokter Pap pie, dank zij zijn veelzijdige belangstel ling, in wezen de eerste stoot heeft ge geven om het project van de grond te krijgen. De komende concernsportdag die zater dag 20 september a.s. in Den Bosch ge houden zal worden, zal zich nagenoeg in zijn geheel op één terrein afspelen. Alle wedstrijden van die dag zullen gehouden worden in het sportpark 'De Vliert' in Den Bosch met uitzondering van biljar ten en hengelen. De biljarters ontmoeten elkaar in de kantine van de Heineken brouwerij. De hengelaars zullen allemaal rond De Putterse Wiel zitten, waar vol doende ruimte gemaakt is om iedere deelnemer een eigen stekkie te bezorgen. Het spreekt vanzelf dat de organisatoren op een grote opkomst van belangstellen den en supporters rekenen voor wie er een extra attractie is. Want de Vliert heeft een kunstijsbaan, waar de schaats- enthousiasten vanaf 13.45 uur terecht kunnen tegen een kleine vergoeding van 1,50 voor volwassenen en ƒ1,- voor kinderen tot 13 jaar. De deelnemers aan de vele wedstrijden zullen tegen half tien in de Brabant hallen aankomen. Deze fungeren als plaats van aan- en samenkomst. Na de ontvangst, de verwelkoming en de koffie, stappen zij weer in de bussen en rijden de biljarters en hengelaars uitgezon derd - naar het sportpark. Dit is met zijn 27 hectare indrukwek kend, maar eerlijkheidshalve moet ge zegd worden dat slechts een gedeelte van deze oppervlakte gereserveerd is voor onze sportdag. De voetballers zullen - waarschijnlijk tot hun teleurstelling niet tegen elkaar uit mogen komen in Met zijn allen gezellig rond De Putterse Wiel. Speciaal voor de ontmoeting op 20 september is in dit water een flink aantal karpers uitgezet. Los Pescadores alrededor del estanque. Visto el dia 20 de septiembrie gran nu mero de carpas se echaron en estas aguas. het stadion, maar zullen hun krachten meten op twee van de ernaast liggende voetbalvelden. Er zijn tien tennisbanen, waarvan er vier voor onze tennisspelers en -speelsters gereserveerd zijn. Natuur lijk is er voldoende ruimte voor de bin nensporten en het is de stellige overtui ging van de organisatoren dat een ieder ruimschoots aan zijn trekken zal komen. i Een gedeelte van het fraaie tenniscom- plex. Op de achtergrond de overkapping van de kunstijsbaan. Una parte de las pistas magnificas de tenis. Al fondo el techo de la pista de hielo. Como han podido leer hace algunas se- manas el dia, de deportes para todo el consorcio tendra lugar el sabado 20 de septiembre. Casi todos los partidos se jugaran en los tenrenos del parque de deportes 'De Vliert' en la ciudad de Den Bosch en el Sur de Holanda. Solamente los Pescadores y los billaristas tendran que 'luchar' en otra parte. El parque con sus 27 hectares es enorme, pero tendrémos que compartirlo con otras personas de manera que no pode- mos utilizar todos los campos etc. Lo que queda es suficiente y asi los futbolis- tas pueden medir sus fuerzas en dos ter- renos y los jugadores de tenis tienen cuatro pistas a su disposition. Los organizadores esperan que gran nu mero de hinchas asistiran a los partidos. Para los patinadores entre ellos hay una atracción especial. El parque tiene una pista de hielo, la cual pueden utilizar a partir de las 13.45 horas. La entrada para esta pista cuesta 1,50 para adultos y 1,- para ninos hasta la edad de 13 anos. La entrada para los otros campos es desde luego gratuita. Mas informes donde el Sr. Eduardo J. van Brunschot.

Amstel - Het Spongat | 1969 | | pagina 3