V\ I #- Automobiel verdrong de brouwers karren - mm Op de Nederlandse stranden worden de consumptietenten praktisch dagelijks bevoor raad. De foto toont de supersterke strandwagen van onze agent Kooyman op Texel. (vervolg van pagina 2) Die consument vinden we overal waar mensen wat verkoeling en verkwikking zoeken. Thuis in de tuin of op het bal kon, in de restaurants en de café's, op de terrassen, op de campings en op het strand, maar ook even tussen de bedrij vigheid van alledag door. Zoals de trak- torbaas van de hooiwagen, die maar wat graag z'n dorst met een Amstelbiertje lest. (vervolg van pagina 1 Vier jaar later waren het er 15, waarbij evenwel 21 spoorwagons kwamen, waar in ons bier met name naar Zuid-Limburg (Heerlen) werd vervoerd. Er waren in die dagen toch ook nog zo'n vijftig brouwers karren, die echter lang niet allemaal meer werden gebruikt. Pas in de tweede we reldoorlog zouden deze weer bijzonder goed van pas komen, want toen was - doordat onze auto's op 2 na allemaal waren gevorderd - het paard weer het aangewezen trekdier. Op een gegeven ogenblik hadden we er zelfs weer ruim zestig. Na de bevrijding was het snel ge daan met de paarden. Omstreeks 1950 waren er nog tien. Thans zijn er nog twee. Die twee paarden - Sonja en Cora - zijn nu min of meer het visitekaartje van de brouwerij. Veel minder dan vroeger wor den ze ingezet voor het vervoer van bier naar de klanten in de stad. Wel kan men ze nog regelmatig aantreffen op karakte ristieke plaatsen in de binnenstad, waar ze een geliefd foto-object vormen voor de op romantiek beluste toeristen. Ook bij evenementen zoals openingen van horeca bedrijven, folkloristische feesten en rij- tuigdagen zijn ze veelvuldig van de partij. In deze sfeer kan men onze brouwerskar de tegenhanger noemen van de spankar en de postkoets van Heineken, die ook dagelijks in en om Amsterdam 'show rijden'. Voor paarden, wagens en koet siers is nu een aantrekkelijk onderkomen gevonden in de stallen aan de Quellijn- straat, waar 'Ome Karei' Schipper de scepter zwaait. Voor deze 74-jarige ge pensioneerde Heineken-medewerker is de verzorging van de paarden zijn lust en zijn leven. Het is een markante figuur, die er voor zorgt dat alle zaken piekfijn voor elkaar zijn. Een man met veel ken nis van zaken en onverwoestbare liefde voor het paard. Hij zal er voor instaan, dat Amstelkoetsier H. Leuven en palfre nier J. C. Paulus en de Heinekenkoetsiers J. B. Borm en P. Walraven zich met verve aan den volke zullen presenteren. De afkoopregeling van rentekaartver- zekeringen is per 1 juli het derde jaar ingegaan. Thans zijn aan de beurt dege nen die geboren zijn in de jaren 1909, 1910, 1911, 1912. 1941, 1942 of 1943, mits op hun verzekering in totaal voor minder dan 286,— aan rentezegels is geplakt. Aanvragen tot het verkrijgen van de afkoopsom kunnen worden ingediend bij de Raad van Arbeid. De daarvoor be stemde formulieren zijn verkrijgbaar bij alle postkantoren en Raden van Arbeid. Misschien is het 't warme weer, misschien is het de schroom van onze mensen om hun werkstukken naar buiten te brengen, maar 'n feit is het dat de foto wedstrijd, die wij een aantal weken geleden door middel van een publikatie in het Spongat uitschreven, niet dat aantal reacties heeft opgeleverd als wij ervan hadden verwacht. Het aantal inzendingen is nog miniem en dat terwijl in deze dagen iedereen er met de fotocamera op uittrekt en toch heus wel aardige plaatjes schiet. Daarom hebben we besloten de termijn van inzending iets te verleggen. De eerste termijn sluit nu op 15 augustus, de tweede op 15 sep tember en de derde op 15 oktober. Ter opwekking hierbij een foto die buiten mededinging werd gemaakt door de heer Th. Wegh van ons expeditiekantoor Laat u door niets weerhouden uw foto's in te zenden aan de afdeling Public Relations, bij wie u ook alle gewenste inlichtingen kunt krijgen. 3

Amstel - Het Spongat | 1969 | | pagina 3