BROUWERIJCLUBS ONS LEVEN in de Kleintjes pils en halve liters J. H. C. de Vries Sportdag Tal van brouwerijmedewerkers vinden hun sportief genoegen in clubs of ver enigingen die op een of andere wijze aan Amstel gebonden zijn. Voor wat Amster dam en Helmond betreft, bestaan de vol gende mogelijkheden. Amsterdam VOETBAL: Opgericht in 1958, hoewel in het vroegere verleden door Arnstel- personeel ook heel roemruchte elftallen op de been gebracht zijn. Huidige voor zitter: C. J. Meijer. Men beschikt over ongeveer 15 speler. Het totale ledenbe stand (inclusief de dames, die van tijd tot tijd ook wel eens spelen) bedraagt 42 personen. Er wordt niet in competitie verband, doch uitsluitend 'op uitnodi ging' gespeeld. BILJARTEN: De club bestaat al ruim 20 jaar en is aangesloten bij de Vereni ging van Amsterdamse Bedrijfs Biljart verenigingen (VABB). Voorzitter: J. Beekman, die gedurende 15 jaar voor zitter van de VABB was in in april 1968 tot ere-voorzitter is benoemd. De club telt 21 leden, die elke vrijdagavond spe len op twee wedstrijdtafels. Men werd 3 maal kampioen en veroverde eveneens 3 maal de Wim Fischer-plakette. KLAVERJASSEN: Ook de kaartclub be staat 20 jaar. Er zijn 30 leden, die onder ling wedstrijden spelen volgens het 'Am sterdamse systeem' en regelmatig aan invitatiewedstrijden meedoen. Jaarlijks wordt een groot eigen toernooi gehou den, waarbij zeer vele bedrijfsvereni gingen van de partij zijn. Voorzitter is G. Dijst. TENNIS: De club bestaat al jaren, doch heeft nu weer enige opleving. Er zijn 24 leden, waarvan de meesten tot de begin ners behoren. Men speelt vrijdags na vijf uur op het Van Megesen Sportpark in Buitenveldert. Voorzitter is H. P. Bou- dier. brouwerij IN DIENST: H. L. v. d. Veer H. L. v.d. Veer, Mouterij L. de Jong, Bierproduktie UIT DIENST: D. Gomez Gomez, Bottelarij M. Kogenhop, Wortkoeling R. Lobato Salquero, Bottelarij W. Nijlunsing, Res. en Ontw. G. Rootring-van Voorst, Kantine A. Fumero Fumero, Bottelarij GEBOREN: Robert, zoon v.h. echtpaar R. Vlijmen (Elektr.) - Harthoorn. Andries Wilhelm, zoon v.h. echtpaar A. W. Ruiter-Blom (Poviet). VISSEN: Ruim 70 actieve vissers, die drie of vier maal per jaar op zee gaan vissen en voorts op tevoren vastgestelde data slag leveren in de binnenwateren. Voorzitter is H. de Vries. Helmond VOETBAL: Geregistreerde leden en do nateurs 135 waarvan er ruim 30 actief voetballen. Men speelt onder meer in de zomeravondcompetitie van het be drijfsvoetbal. Voorts veel toernooien en in de wintermaanden zaalvoetbal. Zater dag 19 juli staat een wedstrijd tegen een Engels legerteam (NAAFI) op het pro gramma. Voorzitter: F. Raaymakers. BILJARTEN: Sinds twee jaar eigen club met rond 20 leden. Gespeeld wordt in de kantine van garenspinnerij CARP in Hel mond. Vooralsnog komt men uit in een onderlinge competitie en een aantal malen in een toernooi. Voorzitter is G. van de Water. TAFELTENNIS: De club speelt iedere zaterdagmiddag in de kantine van de brouwerij in Helmond een onderlinge competitie. Er zijn 14 kernleden. Voor zitter is H. van Bussel, die onlangs de competitie afsloot met 26 gewonnen par tijen en geen enkel verliespunt. Tweede werd P. Stikkelbroek (4 verliespunten) en derde H. Sleegers (6 v.p.). 9 Niet alleen inbrekers hebben bij de inbraak in onze drankenhandel Dinkel Regge de zaken door elkaar gegooid, ook de redaktie van het Spongat heeft er in de berichtgeving over dit gebeuren een janboel' van gemaakt. 9 De (laatste) inbraak werd gepleegd bij N.V. Drankenhandel v.h. P. de Vries in Twello. Eerder werd een paar maal ingebroken bij N.V. Drankenhandel Din kel Regge in Enschede. 9 Het is te hopendat de politie het spoor niet bijster is. Voor het overgangsexamen van het eerste naar het tweede praktijkjaar aan de Lagere Technologische School te Alk maar (Oudorp) slaagden onze medewer kers G. Keyer, D. J. Krijgsman en D. T. Shu. 9 Onze districtleider horeca in Brabant en Zeeland, de heer G. de Bekker, werd op I juli bij gelegenheid van zijn 12Vi jarig Amstel-jubileum door zijn inspec teurs verrast met een fraaie kleurenfoto van onze brouwerskar met de Amstel- amateurwielrenners. 9 Op zichzelf was dit niet zo onge woon, ware het niet, dat de portretten verwisseld waren. Op de bok stond nu 'ploegleider' De Bekker, terwijl op de kar de 'renners' Sleven, Roosdorp, Hey- nen, Van der Schoot, Zewald, Peper kamp en Timmers gezeten waren. In memorïam Op de meest zonnige dag van deze maand - dinsdag 15 juli - ver namen wij het bericht, dat we al enige tijd verwachtten. Onze vriend J. H. C. de Vries is, na betrekke lijk korte tijd ziek te zijn geweest, overleden. In de periode dat hij ziek was, en nadat ik hem nog tamelijk monter in het ziekenhuis aantrof, zijn mijn gedachten menigmaal teruggegaan naar de tijd, dat wij in een zeer goede sfeer samenwerkten. I)e heer De Vries kwam 16 sep tember 1957 in dienst van de Amstel Brouwerij. De laatste vijf jaren gaf hij leiding aan onze Drankenhandel Holland-West in Den Haag, waar hij met succes een goede organisatie heeft opge bouwd. Nog op zijn ziekbed was De Vries met plannen bezig om straks het werk weer aan te pakken. Voor velen laat hij nu een grote leegte achter. Wij betuigen onze deel neming aan zijn familie en vrien den en vooral aan zijn vrouw, die hem zo zorgzaam terzijde heeft gestaan. Moge hij rusten in vrede. W. F. de Jong Tot op dit moment hebben zich 31 voet ballers opgegeven voor de selectiewed strijden, die moeten leiden tot de samen stelling van het Amstel-elftal, dat op zaterdag 20 september zal uitkomen op de Concern-sportdag 1969. De selectie wedstrijden worden gespeeld in Helmond op zaterdag 2 augustus. Men kan zich nog tot en met maandag 21 juli opgeven bij de heren C. J. Meijer (toestel 330) of G. Struiksma (toestel 410). Zeventien spelers zullen naar de Sportdag worden afgevaardigd. Bijzonder getroffen door de vele blijken van medeleven, die wij uit uw kring mochten ontvangen, zouden wij u langs deze weg gaarne danken voor uw brie ven en vriendelijke woordendie steeds weer mooie herinneringen ophalen, en met uw bloemen hebben doen beseffen, dat hij temidden van allen volop zijn persoonlijkheid heeft kunnen ontplooien. Dit te weten heeft ons werkelijk tot troost gestrekt. G. C. Benders-Wilkens M. C. Laan-Benders 4

Amstel - Het Spongat | 1969 | | pagina 4