Amstel-medewerkers zijn sportiever dan men denkt PERSONEELSORGAAN VAN DE AMSTEL BROUWERIJ N.V. Nagenoeg alle sporten zijn vertegenwoordigd HET SPONGAT NUMMER 114 - 17 JULI 1969 Wanneer van Amstel wordt gezegd dat het 'de sportieve brouwerij' is, dan heeft dat allereerst te maken met de financiële of daadwerkelijke steun, die Amstel aan tal van takken van sport geeft. Wie regel matig op de sportvelden vertoeft, de sportpagina's in kranten en tijdschriften er op na leest of het sportnieuws op de televisie volgt, zal onophoudelijk in woord en beeld de naam Amstel tegen komen. Takken van sport die onze speciale be langstelling hebben zijn onder meer voet bal, waarvan de begeleiding van de Europacup-wedstrijden met 'Elup Ajax'- petjes nog maar één facet is. Voorts rich ten we ons op biljarten, honkbal, roeien, schaken, speedboatraces en dan natuur lijk wielrennen, wat eigenlijk een hoofd stukje apart is. Want naast de organisatie van de Amstel Gold Race en onze publiciteitsdeelname aan de Tour de France brengt Amstel een zeer sterke formatie amateurwiel renners op de weg. Denk eens aan de triomftocht van Fedor den Hertog, die in de Ronde van Rijnland-Palts liefst 9 van de elf etappes won en zo langzamerhand de beste amateur van Europa wordt ge- 'Us Abe' speelt op spectaculaire wijze de bal in het doel. Met ingang van 1 augustus 1969 worden enkele wijzigingen aange bracht in de prijzen van perso- neelsbier (z.g. bierbonnen). De prijzen luiden als volgt: Gold 30 cl 7,50 Pils 50 cl 6,90 Pils 30 cl 5.— Oud bruin 45 cl 7, Oud bruin 30 cl 5, Organisatoren, persvertegenwoor digers en publiek in en om de Tour de France, die zondag op uitbun dige wijze de glorieuze winnaar Eddy Merckx gaan huldigen, heb ben tijdens de eerste drie etappes van de Tour op royale wijze kennis gemaakt met Amstel. Op de routes door België, Nederland en een deel van Frankrijk reed Amstel met publiciteitswagens in de reclame karavaan, terwijl langs het finish- parcours vele tientallen spandoe ken met Amstel Bier waren ge plaatst. Op de foto's ziet u de kara vaan onderweg en de winnaar van de tweede etappe, de Belg Julien Stevens, op het huldigingsplatform in Maastricht, temidden van de lieftallige Tour-miss-en. De rekla- me in de Tour de France toont weer eens de verbondenheid van Amstel met de sport. noemd, en Joop Zoetemelk, die korte lings de Ronde van Joegoslavië op zijn naam bracht. Hoewel de renners niet in onze dienst zijn, voelen zij zich toch nauw met Am stel verbonden. Zij vormen zo'n beetje de koplopers van het grote peloton sport lieden dat bij Amstel in dienst is. We hebben eens nagegaan of 'de sportieve brouwerij' ook zelf 'sportieve medewer kers' heeft en op welke wijze zij zich in de verschillende takken van sport heb ben ontpopt. Het blijft bij een globale opsomming van namen van sportlieden, die ons uit eigen bron of via gesprekjes met derden bekend waren. Wij zijn ons ervan bewust, dat we tiental len actieve of net niet meer actieve sport beoefenaren niet in ons lijstje hebben vermeld. Louter en alleen omdat we van hun activiteiten op sportgebied niet op de hoogte waren. We kunnen dit verzuim echter nog goed maken, wanneer u ons vóór het verschijnen van het volgende Spongat (dat is dus binnen 10 dagen) laat weten welke sport u (in clubverband) beoefend. Voor vandaag houden we ons bij de ver zameling namen en kwaliteiten, die tot op dit moment bij ons binnenkwam. Hoewel we geen enkele bepaalde volg orde aan zullen houden, menen we, dat bovenaan de lijst moet verschijnen: ABE LENSTRA (Slijtersinspecteur): Voetbal. Tussen 31 maart 1940 en 19 april 1959 speelde hij 47 wedstrijden voor het Ned. elftal (33 goals). Maakte deel uit van het befaamde binnentrio Rijvers- Wilkes-Lenstra. Thans voor het derde seizoen trainer van de eerste klasse ama teurclub DOS Denekamp. Speelt nog (lees verder pagina 2

Amstel - Het Spongat | 1969 | | pagina 1