stond voor 'hete vuren9 Bedrijfsbrandweer Helmond Gezinsdag werd weer 'n sukses Drie maal achtereen in een betrekkelijk korte periode heeft de bedrijfsbrandweer van onze brouwerij in Helmond deelge nomen aan wedstrijden Het eerste tref fen met de brandweerkorpsen van andere bedrijven vondt plaats op zaterdag 7 juni in Eindhoven, waar op de terreinen van de DAF-fabrieken de kringbrandweer- wedstrijden werden gehouden. Amstel Helmond kwam uit in klasse D 1, waarin tal van 'zware jongens' waren ingedeeld. De opgaven waren dan ook niet kinder achtig, wat de Helmonders niet weer hield om met 1291 punten de eerste prijs in de wacht te slepen. Dit puntenaantal was 95% van het totaal der te behalen punten. Voortreffelijk Een voortreffelijk resultaat dus, vooral als we bedenken, dat het karakter van de wedstrijden geheel anders was, dan wat Het uitrollen van de slangen. Op de voor grond links de heer Sleegers, rechts de heer Stikkelbroek en in het midden bij de wagen de heer Van Vleuten. men tot dan toe gewoon was. De ploegen werden namelijk doorelkaar gehaald, wat betekende dat de slangenploeg het werk van de aanvalsploeg en de waterploeg het werk van de slangenploeg moest opknap pen. Ook moesten de bevelvoerder en de zogeheten 'nummer drie' na hun gewone werk nog uit een situatieschets, waarop een aflegoefening stond afgebeeld, zo veel mogelijk fouten halen. Tenslotte moest de gehele ploeg nog een aanvals- De spuitgasten actief. Op de voorgrond met slang de heer Van Gaal, achter met slang de heer Raaymakers met naast hem de heer Sleegers. oefening met drie stralen op een bran dende olietank uitvoeren. In totaal had den de manschappen 40 opdrachten te vervullen. Niet minder dan 69 ploegen namen aan deze wedstrijden in Eind hoven deel. Vrijdag 13 juni kwam onze bedrijfs brandweer in Helmond met twee ploegen uit in een oefening voor persluchtdragers. De opgave was hier om onder een tem peratuur van 40 graden celsius in zeer dichte rook een slachtoffer van een zol- Het brandweerkorps van Amstel Hel mond meldt zich met het materieel op het terrein van de DAF-fabrieken in Eindhoven. der te halen. Veertien ploegen namen aan de wedstrijden deel. Amstel kwam uit de strijd met een derde en een vijfde plaats met resp. 520 en 496 punten. De dag daarop namen tien korpsen deel aan wedstrijden voor Helmond en om geving. Amstel was ook hier van de partij. De wedstrijden vonden plaats in de voormalige schroefboutenfabriek van Everts en Van der Weijden. De opgaven waren ook ditmaal niet gemakkelijk, ter wijl het warme weer nog als een verzwa rende faktor werkte. De te bedwingen brand was zeer realistisch voorgesteld. De begane grond van een kantoorpand stond in lichtelaaie, terwijl van de eerste verdieping een slachtoffer gered moest worden. Voorts moest men het overslaan van het vuur naar de belen dende percelen zien te voorkomen en uit eindelijk moest de gehele brand geblust worden. Hiervoor diende liefst vier stra len ingezet te worden. Onze bedrijfs brandweer behaalde een fraaie tweede plaats met een totaal van 765 punten. Alles bij elkaar waren het zware dagen voor commandant en manschappen. Maar zij zagen hun zwoegen beloond met prachtige plaatsingen, wat een bewijs is dat ons brandweerkorps in Helmond zijn mannetje staat. De leden van de personeelsvereniging Helmond hebben zaterdag 7 juni de tra ditionele 'gezinsdag' gehouden. Plaats van samenkomst was wederom de Sint Leonardusspeeltuin in Helmond, waar alle leden van de vereniging met hun huisgenoten welkom waren. Ouders konden hun kinderen boven drie jaar voor de gehele dag toevertrouwen aan de zorgen van het leidinggevend team, waardoor ze zelf elders van hun vrije tijd konden gaan profiteren. Van zelfsprekend waren de ouders ook zelf in de speeltuin welkom en van deze invi tatie hebben zeer velen gebruik gemaakt. Zelfs de niet meer zo jeugdigen leefden zich uit in de zweefmolen, de loopschijf, de draaiton en in de kabelbaan, hetgeen in de meeste gevallen aanleiding gaf tot grote hilariteit. In de ochtenduren werden de kinderen getrakteerd op limonade en ijs, terwijl hen 's middags een heerlijke zak patat frites met warme worst wachtte. De stemming onder de jeugd en onder de ouderen was geweldig en iedereen ver maakte zich bij de verschillende spelen. Ruim 80 ouders en kinderen hebben de gezinsdag in de Sint Leonardusspeeltuin bezocht. Een compliment gaat uit naar het vaste personeel van de speeltuin en naar het bestuur van de personeelsver eniging Helmond.

Amstel - Het Spongat | 1969 | | pagina 2