Mr. A. BENDERS PERSONEELSORGAAN VAN DE AMSTEL BROUWERIJ N.V. Kleintjes pils en halve liters HET SPONGAT NUMMER 113-3 JULI 1969 IN ME MORI AM Op 26 juni jl. hebben wij op Wester- velil de laatste eer bewezen aan Mr A. Benders, die tot 1956 adjunct- directeur en daarna nog verscheidene jaren adviseur van de Raad van Com missarissen van de Amstel Brouwerij was. Bij ons, ouderen, heeft de mare van dit verscheiden een schok te weeg ge bracht. Onze gedachten zijn terug gegaan naar de tijd toen Benders hier zijn veelomvattende taak verrichtte. Wij hebben hem weer even gezien als de man, die op hoogst persoonlijke wijze op grote delen van het bedrijf zijn stempel zette. Hij gaf leiding aan de commerciële afdeling, was de vertrouwde raadsman van de directie in de meest delicate aangelegenbeden, en evenzeer ook voor de leden van het personeel in hun kleine, maar voor hen belangrijke problemen in de privésfeer. Hij was een jurist van de oude, dege lijke stempel, scherp denkend en altijd zoekend naar de eenvoudigste oplos sing. Zijn carrière was hij begonnen in het notariaat, want naast meester in de rechten was hij ook candidaat-notaris. Maar deze zuiver juridische opleiding combineerde hij met en vormde hij om ten behoeve van zijn handelsgeest: hij was koopman. I)oor deze combinatie van handels geest en juridische aanleg was hij een meester in het bemiddelen en het uit de weg ruimen van hinderpalen, die anderen onoverkomelijk leken. Zijn bonhomie, zijn evenwichtig karakter maakten hem extra geschikt voor deze bemiddelende taak, om het even of het financiële of commerciële vraag stukken betrof, dan wel vennootschap pelijke belangen, of problemen van derden. En velen, die zijn raad in een moeilijk ogenblik van hun leven heb ben opgevolgd, zullen dankbaar er kennen dat zij daaraan goed hebben gedaan. Gezien bij de aandeelhouders, bij de directie, bij het personeel, gezien ook bij de afnemers van wie hij er velen zijn vrienden mocht noemen, heeft hij zijn functie in 1956 neergelegd. Zijn taak was teveelomvattend en het be drijf te groot geworden om bij het klimmen der jaren die te kunnen blij ven vervullen op de wijze, zoals hij dat gewend was. Geboren in het kleine Culemborg is bij in zijn hart misschien wel altijd een buitenman gebleven. Het vrije veld, de jacht lagen hem na aan het hart, op gezelligheid en gezelschap was h'j zeer gesteld. Daaruit is mis schien ook wel te verklaren zijn be houdende instelling en zijn vaderlijke aanpak van de dingen. Een kleurrijke figuur, die zijn grote verdiensten gehad heeft voor de brou werij en voor velen die daarbij be trokken waren, is verdwenen uit ons midden, uit de kring van zijn vrien den, uit de schoot van zijn familie aan wie wij al ons medeleven be tuigen. Oude chef, oude raadsman, oude leer meester, heb dank en adieu. Vaak be sloot je een werkdag met de woorden waarmee een zitting van de senaat in het oude Rome werd opgeheven: 'His rebus feliciter peractis, surgite', wat betekent: 'Nu deze dingen tot een ge lukkig einde gebracht zijn, staat op.' Mogen deze woorden in overdrachte lijke zin op jou van toepassing zijn. J. C. Bossard Het kantoor van onze drankenhandel Dinkel Regge in Twello blijkt een ge liefd object voor inbrekers te zijn. Veer tien dagen geleden verschaften onbeken de mannen zich toegang via een keuken raam. Het was voor de vijfde maal dat de politie voor een inbraak in dit pand werd gealarmeerd. Alle administratieve bescheiden, zo als contracten en debiteurenkaarten werden door elkaar gehaald. De brand kast, die met behulp van springstof werd geforceerd, bleek geen geld te bevatten. Wel werd een bedrag van 300 gulden uit een andere kast meegenomen. De inbrekers hebben kennelijk in alle rust hun werk gedaan. Ze zagen ten minste kans om acht flesjes bier leeg te drinken. De heer L. List, werkzaam op onze Technische Dienst, behaalde eind juni het diploma Meet- en Regeltechniek. Hij volgde daartoe een cursus aan de Middelbaar Technische School 'Hen- drick de Key se/ Het oostelijk trappenhuis van het va- tengebouw wordt grondig opgeknapt. Vorige week werden de muren gegrit- straald teneinde de oude verflagen te verwijderen. Het karwei bracht een ge weldige hoeveelheid stof met zich mee, zodat hoofdzakelijk 's nachts werd ge werkt. De muren zullen nu gedeeltelijk betegeld worden. 0 Mevrouw W. A. de Vries-Duyf, we duwe van de onlangs overleden oud Amstel-medewerker, de heer J. J. Ade Vries, wil directie, personeel en gepen sioneerden hartelijk dankzeggen voor het medeleven, betoond bij het overlijden van haar man. Het is de bedoeling dat op de Con cernsportdag - zaterdag 20 september gelijktijdig in alle takken van sport wed strijden gehouden worden. Het publiek staat dus een gevarieerd programma te wachten. De wedstrijden beginnen 's morgens om half tien. Om half zeven 's avonds is de prijsuitreiking. 1

Amstel - Het Spongat | 1969 | | pagina 1