Grote fotowedstrijd voor onze amateurfotografen Twee categoriën Maak ook eens een nieuwsfoto Technische gegevens Amstel proost'* geeft extra prijs Onder motto 5 Amateurfotografen, semi-beroepsfotogra- fen en zo-maar-kiekjes-makers opge let. De redaktie van Het Spongat organi seert een grote fotowedstrijd voor alle brouwerijmedewerkers. Iedereen kan meedoen, want de inzendingen worden onderverdeeld in categorieën. Gaat u binnenkort op stap voor een weekendtrip of voor vakantie, zorg er dan voor dat u uw fototoestel in de nabijheid heeft. Blijft u voorlopig vlak bij huis, ga dan in uw naaste omgeving eens op zoek naar aantrekkelijke tafereeltjes, die de moeite waard zijn op foto vast te leggen. Kort om, krijg door de zoeker van uw camera eens een andere kijk op de dingen om u heen. Zoals we al schreven staat deelname aan de wedstrijd open voor iedereen die met Amstel te maken heeft. Om een zo eer lijk mogelijke competitie te krijgen, maken we wel onderscheid tussen zoge heten 'zelf-werkers', dat zijn amateur fotografen die doorgaans zelf een donke re kamer hebben en hun negatieven zelf ontwikkelen, afdrukken en uitvergroten, en degenen, die alle fototechnische han delingen door de fotohandelaar laten ver richten. Het is zaak dat u op uw in te zenden foto's duidelijk aangeeft tot welke categorie u behoort. De keuze van de onderwerpen is geheel vrij. Het ligt voor de hand dat velen van u met specifieke vakantiefoto's zullen thuiskomen. Maar ook andere onder werpen lenen zich goed voor het maken van een interessante plaat. Denk eens aan opnamen van sportgebeurtenissen of een zogeheten nieuwsfoto, die een ac tualiteit in beeld brengt. Of laat de naam Amstel of het produkt Amstelbier in uw foto een rol vervullen. Voor wat dit laat ste gezichtspunt betreft is er voor u nog een bijzondere attractie aan de wedstrijd verbonden. U leest daar straks nog over. Eerst even een paar technische bijzonder heden. De wedstrijd is alleen bedoeld voor zwart/wit foto's. Ze mogen zowel glanzend als mat worden afgedrukt. Cha mois raden we af. Het formaat is vrij, maar u kunt zich voorstellen dat al te kleine fotootjes niet al te sterk tot de ver beelding spreken en zeker straks wanneer ze tentoongesteld zullen worden gauw in het niet zullen vallen. Ga daarom in eerste instantie uit van het briefkaart model. Zelfwerkers raden we aan op ten minste 13 x 18 af te drukken. De fotowedstrijd is verdeeld in drie pe rioden. Elke inzender mag per periode drie foto's inzenden. In totaal hebben dus maximaal 9 foto's kans om mee te din gen naar één van de prijzen. De eerste periode sluit 15 juli, de tweede 15 augus tus en de derde 15 september. Na afloop van elke periode worden de daarin ont vangen foto's door een jury beoordeeld. De foto, die de meeste stemmen krijgt, wordt bekroond met de eerste prijs: een waardebon groot 25,-. Voor de tweede prijs is een waardebon groot 10,— be schikbaar. De prijswinnende foto's zullen bovendien elke keer worden afgedrukt in het Spongat. Alle in de drie perioden in gezonden foto's dingen mee naar de publieksprijs, waartoe de foto's in de kantine van Amsterdam en Helmond zullen worden tentoongesteld. Een extra prijs groot 50,— wordt uit geloofd door de redaktie van Amstel Proost. Een speciale jury zal daarvoor een keuze maken uit die foto's, die op enigerlei wijze aan de naam Amstel of het produkt Amstelbier gekoppeld zijn. De bekroonde foto zal t.z.t. worden af gedrukt in Amstel Proost. Het inzenden van de foto's dient als volgt te geschieden: Maak gebruik van een stevige enveloppe, zodat uw afdrukken niet verkreukeld aankomen. Lijst de foto niet in. Plak hem ook niet op een stuk karton. Schrijf achter op elke foto een motto. Dat wil zeggen: kies een tref woord of een dichtregel of een titel, die los van het onderwerp van de foto de inzending een naam geeft. Dat is nood zakelijk, omdat de jury (wil zij objectief werken) niet mag weten wie de inzender is. U mag dus niet uw naam op de achterzijde van de foto plaatsen. Wel moet uw naam na afloop van de jure ring aan de juryleden bekend zijn en daarom is het noodzakelijk, dat u een briefje met alle gevraagde gegevens in een aparte enveloppe bijvoegt en deze gesloten enveloppe voorziet van hetzelfde motto, dat u achter op de foto heeft ge plaatst. Bijvoorbeeld: u heeft een foto gemaakt van de scheve toren van Piza, dan kunt u als motto achter op de foto en op de buitenzijde van de enveloppe plaatsen iets als 'alles sal reg kom', wat een oude versregel is. Op het briefje in de enveloppe dient vermeld te worden: naam van de inzender, adres en woon plaats, afdeling waar inzender werkt, (eventueel) titel van de foto, type camera waarmee de foto is gemaakt (merknaam) en of men zelfwerker is of geen zelf- werker. De jury, die de inzendingen zal beoor delen bestaat uit de heren: N. Broekhuysen (Personeels Zaken) J. G. van Vrede (Bedrijfsfotograaf) R. Elfrink (Public Relations) Inzendingen dienen gericht te worden aan de redaktie van Het Spongat, t.a.v. de heer R. Elfrink, Amstel Brouwerij Amsterdam. Bij gebruikmaking van de interne post: nummer 15. Inlichtingen telefonisch onder nummer 486. IN MEMORIAM J. W. SONNEBORN Na een langdurig ziekbed is zater dag 14 juni op 62-jarige leeftijd overleden de heer J. W. Sonne- born, die vanaf 28 maart 1927 in dienst was van de Amstel Brouwe rij. De heer Sonneborn heeft vanaf het begin van zijn loopbaan ge werkt aan de administratie van de expeditie en vormde als zodanig een schakel tussen bedrijf en cliënt. Twee jaar geleden ontving de heer Sonneborn bij gelegenheid van zijn veertig jarig bedrijfsjubileum de eremedaille in brons verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. In de persoon van de heer Sonne born verliest de brouwerij een zeer accuraat medewerker maar vooral ook een bijzonder prettig mens. Als collega stond hij altijd voor iedereen klaar. Door zijn vele ken nis van de administratie en zijn grote ervaring was hij een inspi rerend voorbeeld voor de jeugd. Moge dit voor wie achterblijven tot troost dienen. Opdat hij ruste in vrede. De begrafenis heeft donderdag j.l. plaatsgehad op de Nieuwe Ooster begraafplaats in Amsterdam.

Amstel - Het Spongat | 1969 | | pagina 5