Diploma's rapporten voor vele maanden tiard blokken Cum Laude Ook geslaagden in Helmond Tweede plaats voor Amstel-team Kleintjes pils en halve liters Van de maanden mei en juli wordt wel gezegd, dat daarin de ene helft van de Nederlandse bevolking de andere helft examen afneemt. Dat is natuurlijk een beetje overtrokken, maar een feit is wel dat ook binnen de Amstelgemeenschap weer heel wat mensen in deze periode een proeve van bekwaamheid hebben af gelegd. Vrijdag 13 juni werden in het leslokaal de diploma's uitgereikt van de bedrijfs- school en de cursus vorktruckrijden, als mede de rapporten van de brugklasse Vapro. De heer Struiksma nam bij deze gelegenheid nog eens in vogelvlucht de examenopgaven door en plaatste een paar kanttekeningen bij sommige gees tige antwoorden van de kandidaten. Eén van de geëxamineerden van de be drijf sschool kreeg een afzonderlijke ver melding. Het was de heer Olivier, die van de 240 te behalen punten er 238Jri op zijn eindlijst had verzameld. Ir. Rot tier reikte de diploma's van de bedrijfs- school uit, terwijl de heer Kuyl namens de geslaagden een dankwoordje sprak. De geslaagden zijn de heren De Block, Kan, Kieviet, Kuyl, Olivier en Vermeer. De diploma's voor de vorkheftruckrijders werden uitgereikt door de heer Wim- mers. De geslaagden zijn de heren Jurne- let, De Leeuw, Podt, Prins, Rieder en Walter voor wat de in Amsterdam ge- examineerden betreft. Maar ook in Hel mond zijn een aantal medewerkers voor hun zwoegen beloond. Het zijn de heren Peters, Martens, van de Ven, van der Zanden, van 't Hout, van Aerle en van Aert, die het diploma in Helmond ont vingen uit handen van de heer Ham. Een bijzonder compliment gaat naar twee buitenlandse deelnemers aan de brugklasse van de Vapro, die hoewel hun moedertaal geen Nederlands is, zij het er op hun examen bijzonder goed vanaf ge bracht hebben. Hun namen Camacho en Mapiara, die hun rapport ontvingen uit handen van de heer Van Leeuwen. Met hen slaagden de heren van Bakel, van Beek. Brokkaar, Fien, Goos, Simek, Spij ker en H. de Vries. Vier Amstelmedewerkers slaagden in Utrecht voor het Vapro A-examen van de Vakopleiding Procesindustrie. Zij hebben gedurende twee jaar steeds één dag per week de lessen gevolgd en dus bijzonder suksesvol hun studie afgeslo ten. Het zijn de heren Brusik, Slisser, M. de Boer en Timmermans. Plannen bestaan om met ingang van het komend studiejaar de opleiding voor het Vapro- A-diploma binnen de brouwerij te gaan verwezenlijken. Op de terreinen van de voetbalvereniging Lijnden in Badhoevedorp heeft het offi ciële voetbalelftal van Amstel Amster dam het opgenomen tegen Coca Cola Schiedam, Van Dijken, Hilversum en Van Klaveren, Alkmaar. De wedstrijden werden zaterdag 31 mei gespeeld. De uit slagen waren: Coca Cola - Van Dijken 11-0; Amstel Van Klaveren 2-0; om de derde plaats: Van Dijken - Van Klave ren 1-5; om de eerste plaats Coca-Cola - Amstel 1-0. Ondanks het wat sombere weer werd er aantrekkelijk voetbal gespeeld, terwijl de stemming op het veld en later op de brouwerij opperbest was. Onder de gas ten was ook de heer J. A. P. C. Smijers, oud-medewerker van onze export-afde ling en thans directeur van N.V. Bottello (Coca Cola) in Schiedam. De advertentiecampagne voor 'Amstel bier' heeft één van de reclameprijzen voor het jaar 1968 gekregen. De bekro ning werd toegekend in de groep 'Alge mene consumentencampagnes'De cam pagne werd verzorgd door het bureau Franzen, Hey Veltman N.V. in Am sterdam. Bij de Ideeënvat Commissie zijn tot op heden vijftien ontwerpen binnengekomen voor een omsnoeringsapparaat voor de op pallets gestapelde emballage. U kunt echter nog met uw ideeën terecht. Op vele plaatsen in het bedrijf treft u de 'vaten' aan. Een verzoekje terzijde: gebruik het ideeënvat niet als vuilnisvat. En nóg een verzoekje: moet u bij een idee een schema tekenenneem dan een apart stuk papier. Het fotocopiëren van uw idee gaat dan eenvoudiger. Na afloop van het uitstapje van onze gepensioneerden is in één van de bussen een zwart-leren damesschoen (model pumpblijven liggen. Inlichtingen bij de heer G. Struiksma telefoontoestel 410). De BIO-bliksemaktie voor de verkoop van 'Oliver'-glazen, die werd gerealiseerd onder leiding van een aantal Amstel medewerkers, heeft in totaal 107.000,- opgebracht. Dit bedrag werd op 6 juni door onze directeur de heer P. Kranen- berg overhandigd aan het bestuur van het BIO-Revalidatiecentrum voor kinderen in Arnhem. Onze brouwerskar met de paarden be haalde zondag 15 juni op de tweede Rijtuigdag van de stichting Paard en Koets' in Amsterdam een derde prijs in de groep 'bedrijfswagens'De brouwers- kar werd gereden door koetsier H. Leu ven en palfrenier JCh. Paulus. In de kantine van de brouwerij in Am sterdam is vanaf 29 mei weer een expo sitie te zien van de schilderijen, gouaches en tekeningen van onze voormalige mede werker Ton Albers. Er bestaat een moge lijkheid tot aankoop van de schilder stukken. 4

Amstel - Het Spongat | 1969 | | pagina 4