GEPENSIONEERDEN De twintigste dagtocht van de gepensio neerden van de brouwerij is een heel bij zondere geworden en zij zal dan ook lang in de herinnering van velen bewaard blijven. Liefst zes autobussen met 224 dames en heren 'op leeftijd' vergezeld door een aantal begeleiders vertrokken donderdag 5 juni al voor dag en dauw van de Mauritskade in Amsterdam rich ting Den Helder. Daar lag de veerboot al op het gezelschap te wachten voor een anderhalf uur durende boottocht over het Marsdiep. Reeds in de bus waren de verhalen van vroeger los gekomen, maar eenmaal op de boot onder het genot van een kopje koffie met gebak was de woordenstroom haast niet meer te remmen. Dat wil niet zeggen, dat de gasten geen oog hadden voor het prachtige natuurschoon van het Waddeneiland Texel, dat het doel van de reis vormde. Want stuk voor stuk heeft men zichtbaar genoten van de rijke af wisseling in het landschap, van de heer lijke vergezichten en van de meest schil derachtige dorpen en stadjes op wat van ouds een schapen- en vogeleiland is. De bustocht over het eiland bracht de be zoekers even na het middaguur bij hotel Bos en Duin, waar een voortreffelijke maaltijd hen wachtte. Ook was er ge legenheid om vanaf de uitkijktoren nog eens het gebied te overzien, waar men kort tevoren met de bus doorheen ge reden was. De boottocht terug was van veel kortere duur, omdat tot slot een be zoek aan de Gijsbreghtkelder van de brouwerij gepland was. Daar kon het ge zelschap opder een biertje of een fris drank weer wat op verhaal komen. Amstel-directeur P. Kranenberg was hier ter verwelkoming van de gasten aanwe zig. Hij toonde zich bijzonder verheugd zoveel oud-brouwerijmedewerkers en met de brouwerij verbondenen in goede ge zondheid bij elkaar te zien. 'U allen hebt 2

Amstel - Het Spongat | 1969 | | pagina 2