Ondernemingsraden Amsterdam Helmond Agenda ONS LEVEN in de brouwerij <m m (vervolg van pagina 3) 's morgens een krat met 12 lege flessen óf achter op de fiets te torsen óf mee te nemen in een overvolle tram. Neemt men de volle flessen 's avonds mee terug, dan wordt het helemaal een ondoenlijk kar wei. De heer Leereveld zou daarom graag verandering in het systeem van uit gifte willen zien. Bijvoorbeeld door het uitgeven van bonnen. Omdat hieraan tal van haken en ogen zitten, verzoekt de heer Kranenberg de heer Leereveld hier voor een oplossing te bedenken. Punt zeven van de agenda gaat over de werktijd van medewerkers die niet ver meer van hun pensionering afstaan. De heer J. Kloos is van mening, dat werk nemers op de dag dat zij 65 jaar worden zomaar uit het volle bedrijfsleven in een grote leegte stappen. Zijn idee is om de werktijd van de ouderen alvast wat te bekorten door ze 's morgens wat later te laten beginnen en 's avonds eerder te laten ophouden met werken, zodat ze een klein beetje naar hun pensioen toe groeien. De heer Kranenberg zegt te weten, dat dit onderwerp op de afdeling Personeels zaken reeds lange tijd onderwerp van ge sprek is. Gedachten hierover leven bij tal van ondernemingen en overal zijn artsen, psychologen en zo meer er mee bezig. De heer Kranenberg gelooft echter, dat we er voor moeten waken om al te hard handig in te grijpen in ieders persoonlijk leven. Hij stelt echter voor om aan de heren Broekhuysen en Pappie de vraag voor te leggen, hoe dit probleem ook bij Amstel benaderd zou kunnen worden. Een vlottere verrekening van de decla raties is iets dait onder meer de heer A. Kroon hoog zit. Hij staat daarin niet alleen. Ook de heer Kranenberg was van mening dat het oude systeem, waarbij men zijn declaratienota's kon indienen bij de kassier, beter werkte. De heer Kranen berg zei zich derhalve te zullen opwer pen als pleitbezorger in de hoop dat spoedig een oplossing gevonden zou wor den. Door (stilzwijgend) handgeklap vond ver volgens de benoeming plaats van twee nieuwe leden van de jubileumcommissie. Het zijn de heren Schalm en Kristel, die de plaatsen innemen van de heren Van Kesteren en Fransen. De rondvraag leverde een aantal punten op, die nader in studie genomen zullen worden. Een van de punten was het par keerprobleem rond de brouwerij, dat straks wanneer de onderdoorgang van het Rhijnspoorplein zal worden openge- Gelet op de zomervakanties en de daarmee verband houdende geringe aktiviteiten van de personeelsverenigingen, zal er tot eind september geen speciale agenda in het Spongat worden opgenomen. Speciale gebeurtenissen zullen in die periode gemeld worden in de rubriek 'Kleintjes pils en halve liters'. Als geheugensteuntje voor de komend weken geldt: Iedere vrijdagavond clubavond van de tennisvereniging. Visvereniging Altijd Beet - visdag op zaterdag 7 juni, zaterdag 30 augustus en vissen op zee 27 september. Reisvereniging tweedaagse reis op zaterdag en zondag 14 en 15 juni. steld, nog nijpender zal worden. Van de officiële instanties wordt, aldus de heer Kranenberg vooralsnog weinig medewer king verkregen. De heer Kroon vroeg vervolgens of het kaartenkeersysteem niet kan worden op geheven. 's Morgens wordt aantekening gehouden van ieder die te laat komt, ter wijl als men 's avonds langer doorwerkt daaraan geen aandacht wordt besteed. Dit wordt, aldus de heer Kroon, als een onbillijkheid ondervonden. De heer Kra nenberg is van mening, dat in een zo omvangrijk bedrijf als onze brouwerij een controle noodzakelijk is. De heer Van Outersterp vroeg, of bij een volgende vergadering van de onderne mingsraden de afgevaardigden uit Am sterdam en Helmond wederom gelijk tijdig rond de tafel zouden zitten. De heer Kranenberg zegt er persoonlijk veel In dienst: J. Duarte Garcia, Legkelder M. Devesa Villar, Legkelder M. J. Campos Gonzales, Bottelarij R. Bermejo Rodriquez, Bottelarij A. Ramos Furones, Bottelarij P. Chaves Ramos, Bottelarij M. Recouso Ferreiro, Bottelarij F. Campos Gonzales, Bottelarij M. Garcia Garcia, Poviet Uit dienst: M. Cabas Cardenas, Onderh. Bottelarij Gehuwd: Mej. H. H. Worp (Kantine) met de heer C. G. Koldewijn Overleden: D. J. R. Leyting, Bottelarij voor te voelen, maar wil de vraag graag voorleggen aan de andere directieleden en aan de heer Broekhuysen. Wel wordt alvast de volgende vergaderdatum vast gelegd: maandag 7 juli. En la reunion de los consejos laborales del mairtes 20 de mayo se informa lo si- guiente: En la ultima semana de abril y la primera semana de mayo del proximo ano habran 3 dias festivos que no se trabaja, a saber: Cumpleanos de la Reina (30 de abril), Fiestas Patrias (5 de mayo) y Dia de la Asuncion (7 de mayo). En este period© no habran dias libres colectivos, ya que por la produción no se podra perder mas dias laborab'les. Indivi- dualmente se podra pedir un dia libre (si le corresponde) si el trabajo lo per- mite. Nieuw personeel: v.l.n.r. Ramos Furones, Duarte GarciaDevesa Villar; Chaves RamosReconso Ferreiro, F. Campos Gonzales; M. Campos Gonzales, Garcia Garcia, Bermejo Rodriquez.

Amstel - Het Spongat | 1969 | | pagina 8